Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Thug 

Posty: 9
Wysłany: 2011-04-17, 19:52    Suzuki Harpmaster C vs Hohner Special 20 C

Witam bardzo serdecznie. Chciałbym rozpocząć moją przygodę z harmonijką ustną. Poczytałem trochę, poszukałem i doszedłem do momentu, w którym czas zacząć rozmyślać nad zakupem pierwszego instrumentu.

Najczęściej polecanym modelem jest Hohner special 20 w tonacji C.
Myślę też jednak, nad Harmonijką Suzuki Harpmaster. Jest 20zł tańsza( ale kit z tym :] ) przede wszystkim , jest dostępna od ręki w każdym miejscu w którym można kupić harmonijki :D


Myślę więc... Harpmaster, czy special 20 (Oczywiście obie w tonacji C ) ?

Co wybrać? Co lepsze dla ''zielonego''? Najchętniej prosiłbym o opinie osoby która posiada/grała na obu instrumentach.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-04-17, 21:55    Odp: Suzuki Harpmaster C vs Hohner Special 20 C

O obu modelach sporo można poczytać, oba są dobre na początek, więc decyzję musisz podjąć sam... A w zasadzie musiałbyś, gdyby nie fakt, że Special 20 w C obecnie nie jest chyba nigdzie dostępny :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-04-17, 22:00    Odp: Suzuki Harpmaster C vs Hohner Special 20 C

Witaj,
Ja niestety nie miałem okazji grać na obydwóch. Grałem tylko na special 20. Co mogę o niej powiedzieć. Jeśli chodzi o początkującą osobę to napewno łatwość gry na plus. Nie potrzeba wiele trudu by wydobyć ładny, czysty dźwięk. Inaczej ma się to z tańszymi harpami np. z Lidla lub Happy Color Hohnera, na których miałem przyjemność :) grać i nie zawiodłem się, że kupiłem droższą harmonijkę na początek. Jeśli chodzi o wytrzymałość to zależy na jaki egzemplarz trafisz. Mój wytrzymał przeszło rok.
Co do Harpmastera nie wiem, bo nie grałem, lecz ma pozytywne oceny.
Jako, że ostatnio nieciekawie z Hohnerem namawiał bym cię na Harpmastera.
Zobasz sobie też na inne podobne modele dobre dla początkujących takie jak: Seydel Blues Session, Suzuki Bluesmaster, Hohner Golden Melody(ale pewnie nie znajdziesz tej ostatniej teraz w ton. C)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kazik 


Wiek: 28
Posty: 84
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-04-17, 22:36    Odp: Suzuki Harpmaster C vs Hohner Special 20 C

Ja również na obu modelach gram, mam Harpmastera w C i Speciala 20 w A. Harpmaster ma nieco inne strojenie (równomiernie temperowane), ale dla początkującego nie powinien być to problem. Gra się na nim łatwo, a jedynym mankamentem może być (bardzo rzadko) zdarzające się zacinanie się 3 kanału przy podciągach, co może wynikać z mojej winy i niedopracowanej techniki. Na początek Harpmastera polecam. :harp:
_________________
Ewri dej aj hef de blus...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-04-18, 14:01    Odp: Suzuki Harpmaster C vs Hohner Special 20 C

Kazix napisał/a:
Na początek Harpmastera polecam. :harp:

ja również . W sumie najwięcej mam w kolekcji właśnie Harpmasterów ze względu na... patrz stosowny temat ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-04-18, 16:13    Odp: Suzuki Harpmaster C vs Hohner Special 20 C

Ja sądzę, że w momencie, kiedy producent nie zadbał o to, żebyśmy mieli dostęp do special20 powinno się polecać produkty firm konkurencyjnych. Kop za kopa :)
Zasadniczo zwróciłbym też uwagę na rodzaj strojenia harmonijki. Harpmaster rzęzi bardziej na akordach, special mniej. Do grania melodycznego harpmaster, do grania z akordami itp - special20.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Thug 

Posty: 9
Wysłany: 2011-04-19, 13:22    Odp: Suzuki Harpmaster C vs Hohner Special 20 C

Dzisiaj zamawiam Harpmastera ;D Jeżeli ktoś jeszcze ma jakieś rady na początek to proszę ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KUKUSIEK 


Wiek: 64
Posty: 94
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: 2011-04-19, 13:29    Odp: Suzuki Harpmaster C vs Hohner Special 20 C

Witam !

Przeczytaj jeszcze to!!!!
http://forum.harmoszka.co...t5409.htm#47067

Pozdrawiam KUKUSIEK
_________________
Od brzmienia harmonijki piękniejsza jest tylko cisza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu