Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu

Które hasło uważasz, że powinno się znaleźć na koszulce forumowej?
BLUES NEVER DIES
20%
 20%  [ 5 ]
Bo my wolimy dmuchać niż szarpać
8%
 8%  [ 2 ]
Got my mojo workin'
25%
 25%  [ 6 ]
Lubię dmuchać
12%
 12%  [ 3 ]
Like to blow
4%
 4%  [ 1 ]
Blues to the bone!
29%
 29%  [ 7 ]
Głosowań: 24
Wszystkich Głosów: 24

Autor
Wiadomość
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-04-16, 10:22    Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

W związku z prośbą o dogrywkę (również od moderatora (piszę, żeby nie było wątów, że coś tu sam rozgrywam); różnice między hasłami są małe) oto i ona. Głosujemy na jedną pozycję z sześciu. Głosowanie trwa 14 dni od chwili publikacji tego postu, czyli 30.04.2011r. się skończy.

Jest też prośba, żeby zacząć myśleć o projektach.

Tematy poprzednie związane z koszulkami:
- Koszulki forumowe
- Koszulki forumowe - wybór haseł
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-04-16, 12:14    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Ciężki wybór - najlepiej chciałbym mieć je wszystkie. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-04-16, 12:48    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Ja też. Wybieramy, a potem i tak może i tak będzie inne niż to co wygra, bo może być tak, że będzie rewelacyjny projekt do drugiego, czy trzeciego, itp. hasła. Już można tworzyć i prezentować projekty do tych sześciu haseł. Ta ankieta jest tylko sugestią do późniejszego głosowania nad projektem (przy najmniej taka jest moja propozycja). Co wy na to? Jeśli tak to projektanci do roboty, a jeśli nie to krzyczeć "LIBERUM VETO" (wystarczy jedna osoba byle przed pierwszym projektem), a wtedy ta ankieta będzie miała moc decydującą o haśle
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-04-16, 15:57    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Opowiem dwa przypadki z mojego życia.
1. Pewna młoda atrakcyjna kobieta kupiła sobie w lumpsksie "ekstra t-shirt". Był pomarańczowy, przyciągający wzrok i miał piękny napis Los Angeles wykonany tak srebrzysto-błyszcząco, akurat na miejscu "wypukłości damskich górnych". Przychodziła sobie z dumą w tej koszulce do pracy i patrzyła na innych "z góry", bo nikt nie miał wątpliwości, że ta koszulka jest z USA. Problem w tym, że dzięki koledze ze studiów, zagorzałego fana przeklinania w językach obcych znałem trochę "idiomów" języka hiszpańskiego. Kiedyś w żartach jednej ze swoich podwładnych przetłumaczyłem co tam jest napisane. W wolnym tłumaczeniu: "Zapraszamy na "rozbierane" imprezy w Los Angeles, z "kobietami sprzedającymi swoje ciało i miłość". Telefon (tu numer telefonu), adres (tu adres)". Pech chciał, że nie wiedziałem, że te dwie kobiety się znają i nie są ze sobą skrócone. I tak, jak poprawiała mi ta koszulka zawsze nastrój, to od tego razu już nigdy jej nie zobaczyłem.

Kiedyś przez przypadek poszukując materiału na futerał repliki karabinka szturmowego zaszedłem do lumpeksu w którym były wywieszone koszulki. Jedna z nich, wywieszona na wystawie miała napis z przodu po hiszpańsku "Syn kobiety sprzedającej swoje ciało i miłość", a z tyłu po angielsku "Sex instruktor jedna całonocna lekcja: 300 USD, pierwsza lekcja gratis". Spytałem sprzedającej pani, czy wie co tam jest napisane. Odpowiedziała, że nie, a mi nie uwierzyła.

Przyznam szczerze, że nie chciałbym by nasze forumowe koszulki znalazły się w takiej kategorii, że wstyd w nich chodzić z powodu treści hasła, które może być potraktowane jako krotochwila, ale gdy zakłada się coś takiego częściej niż raz w miesiącu śmieszne być przestaje.

BLUES NEVER DIES - oczywista oczywistość, i bez koszulki każdy będzie to wiedział, zapełnienie miejsca nic więcej.
Bo my wolimy dmuchać niż szarpać - lubię też poszarpać, a niedawno ktoś zamieścił film w którym Wielki Mistrz Bartosz Łęczycki szarpał. Jakoś tak odrzucamy multiinstrumentalistów a gitarzystów traktujemy trochę "z góry". Nie bardzo mi się to podoba.
Got my mojo workin' - w pewnym wieku wstyd takie hasło nosić na koszulce.
Lubię dmuchać - a wciągać to nie? Nie wiem co ma to chało znaczyć i o czym mówić. Wszyscy wiemy, że harmonijka to nie tylko dmuchanie.
Like to blow - patrz wyżej.
Blues to the bone! - jedyne hasło z tych które przeszło do drugiej tury bez brzydkich skojarzeń. To, że występuje jako tytuł piosenki czy nazwa własne podkreśla jedynie to, że jest dobre. Dla mnie to jedyne akceptowalne hasło na koszulkę z proponowanych.

Nie chcę, by tego posta odbierano jako pieniactwo i warcholstwo, po prostu egzaminu z dojrzałości emocji głosujący w pierwszej turze, w moim odczuciu, nie zdali.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-04-16, 17:48    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Medium, popieram, żeby uwzględnić oprócz wyników ankiety to, z czym mogą się kojarzyć hasła. Też uważam Blues to The Bone za najlepsze.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-04-16, 18:08    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

To zrób projekt i za prezentuj. Również popieram ostatnie hasło. Jak piszę ta ankieta nie chcę żeby była wiążąca. Mam nadzieję, że hasło będzie poprawnie politycznie i nie narazi nas na żadne nieprzyjemności w jakichś kręgach. Medium, jako że z grupy trzymającej władzę na tym portalu udzielasz się najbardziej w tej dyskusji to proszę Cię o jedną rzecz: zaopiniowałeś te hasła (i słusznie, bo się należało i zrobiłeś to w 100% dobrze), czy mam traktować Twoją opinię jako wiążącą (wręcz za to co robisz to należy Ci się). Co do koszulek to świetną sprawą by było jakby nasi profesjonaliści (pomarańczowi) też je nabyli i czasem na jakichś imprezach się pokazali (forma promocji), a wiadomo, że oni muszą dbać o reputację i potrzebują hasła na miarę tego forum, czyli poważnego (bo to forum mimo ogólnej naszej wesołości i wielu zabawnych wypowiedzi jest bardzo poważne pod względem treści i powinno mieć jak najlepszą opinię, a hasła inne niż ostatnie mogą ją nadszarpnąć).
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gall Anonim 


Posty: 84
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: World/Polska
Wysłany: 2011-04-16, 18:30    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Szkoda, że nie uwzględniono w dogrywce hasła EVERY DAY I HAVE THE BLUES, bo to mi leży jak ulał. :viva:
_________________
Harmonijkarze wszystkich krajów i nacji łączcie się. :) <Gall Anonim>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-04-16, 18:33    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Medium, nie popadajmy w wybujałą patetyczność. Trochę humoru w hasłach i...
Medium napisał/a:
po prostu egzaminu z dojrzałości emocji głosujący w pierwszej turze, w moim odczuciu, nie zdali.


Zaraz, zaraz - jeśli ktoś ma poczucie humoru (choć trochę) i prócz hasła "niepoprawnego" wybrał też hasła "poprawne", to chyba raczej to nie świadczy o jego dojrzałości... Nie wciskajmy na siłę zbyt wybujałej patetyczności tam, gdzie nie jest potrzebna.

Mój post również nie został napisany w złych intencjach, pzodrawiam! :)

PS: Sam wybrałem "Blues to the bone!". :P
PS2: Prócz hasła i grafiki będzie logo Forum i nick z Forum?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-04-16, 18:41    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

AD PS2: Przód dla hasła (i pewnie harmonijki), tył na nick i element promujący portal.
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-04-16, 20:49    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

ambak, dawałem w pierwszym temacie. Jeśli trzeba jeszcze raz, to prosze:





zmieniłbym tylko hasło, zależnie od wyniku.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-04-16, 20:50    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Zaznaczam, że w mojej oryginalnej propozycji było: "BLUE to the bone", a nie "Blues". Wydaje mi się to poprawniejsze gramatycznie, lepiej nawiązujące to numeru "Bad to the bone" i ogólnie lepiej brzmiące. Nie jest też tak ostentacyjnie bluesowe, a kojarzy się odpowiednio z tą muzyką. Tak dla porządku jedynie piszę.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-04-16, 20:54    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Słusznie, popieram Maćka. Może sobie darujemy ankietę? Hasło jest chyba najlepsze.

A co do Blues never dies - nie wiem czy pisałem w pierwszym temacie o tym ale to jest zbyt oczywiste i jak pisze Medium - zapełnienie miejsca, z racji tego, że można się wdać w pisanie eseju całego o tym jak to blues wcale nie umiera i nie ma nawet powodów, żeby coś takiego przyszło komuś do głowy poza pozerskim zapożyczeniem z subkultur, które muszą rękami i nogami krzyczeć, że ich cośtamcośtam nie umiera nigdy.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-04-17, 13:18    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Maciekdraheim napisał/a:
Zaznaczam, że w mojej oryginalnej propozycji było: "BLUE to the bone", a nie "Blues". Wydaje mi się to poprawniejsze gramatycznie, lepiej nawiązujące to numeru "Bad to the bone" i ogólnie lepiej brzmiące. Nie jest też tak ostentacyjnie bluesowe, a kojarzy się odpowiednio z tą muzyką. Tak dla porządku jedynie piszę.


Przepraszam za pomyłkę. Czy, ktoś kto może (ja już nie mogę, bo zostały oddane głosy i zablokowało mi tę opcję) poprawi to? Proszę.
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-04-17, 20:54    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Medium napisał/a:
Got my mojo workin'

Była już kiedyś dyskusja o tym idiomie.
I chciałbym przypomnieć, że nie jest to jednoznacznie związane z... wiemy czym (piszę oględnie ze względu na wiek niektórych forumowiczów, ale i tak wszysycy wiedzą o co chodzi)
Mi to haslo pasuje właśnie przez swoją wieloznaczność.
Bo "Mojo" (w innych kulturach analogiczne "mana", to antropologicznie tyle co moc, energia (chciałoby się powiedzieć "potencjalna"), siła życia.
Więc może być też spokojnie intepretowana jako ta "tajmna siła" która daje power do grania bluesa... czy choćby by mając bluesa móc iść dalej przez życie.
Tak jak "potencjał" kojarzy nam się grzecznie, o tyle łac. potentia - "potencja" jako przeciwstawienie... impotencji już oczywiście mniej grzecznie. Ale własnie tak samo jest z Mojo.

Dla mnie to zdanie jest właśnie "do szpiku kości" bluesowe, oparte w kulturze pionierów bluesa, tak naprawdę określa najpełniej, bo wieloaspektowo bluesmana i jego konstrukt życiowy, zwłaszcza z rozwinięciem w treści utworu o tym tytule.

I tak jak argumentowano za "blue do bone" że nawiązuje do tytułu utworu.... Got My Mojo Workin - również i to przecież klasyka klasyków.

Ja stawiam (nomen omen) na Got My Mojo Workin'

... właśnie za tę kwintesencję bluesa w niej zawartą, jak i w całym kawałku o tym tytule.

... bo to też trcohę zależy na czym nam zależy: na haśle do szpiku kości bluesowym, czy chełpiącym się, że MY to dopiero jesteśmy do szpiku bluesowi. Myślę, że afirmowanie być bluesmanem lepiej zachować dla muzyki i postawy życziowej...

Pozdrawiam wszystkich!

PS. Pragnę również zwrócić uwagę, że zgodnie z angielską pisownią tytułów: wszystkie slowa z dużej litery zatem:
Got My Mojo Workin'
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
#Maciekdraheim, Mikael
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-04-20, 21:35    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Jak dla mnie to wszystkie te hasła jakieś takie nietrafione, przekoloryzowane, tandetne i brzmiące jakby 5 latek jarający się "słowem na "D" " ;)

Z tych wszystkich to Got My Mojo Workin' jest najlepsze, bo nawiązuje do kawałków, do tego że tego bluesa gramy, czujemy. I co z tego, że wiemy o co często chodziło z Mojo (chociaż ja się dowiedziałem jakieś 7 miesięcy temu dopiero :D ), skoro to świetnie pasuje?
:)
PS
I nie jest takie prostackie i tande

Bo my wolimy dmuchać niż szarpać, Like to blow, Lubie dmuchać, są tak prostackie i tandetne że aż słabo :)

A znowu Blue(S) to the bone (z też dobre :D Wiecie co to w slangu bone, nie?), Blues never dies, są tak epickie, że aż mdli :)

Coś neutralnego by się przydało. Myślę że Mojo jest jak najbardziej w porządku :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-04-21, 09:17    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Który grafik będzie przygotowywał projekt? Która firma zrobi nadruki na koszulki?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-04-21, 09:58    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Prawdę mówiąc mam „w głowie” pomysł, ale grafik ze mnie żaden, więc nie będę nic rysował, tym bardziej, że chyba ołówkiem by mi łatwiej było naszkicować niż w kompie. Mini zrobił już pewien projekt estetyczny w swym nomen omen minimalizmie i prostocie. Myślę, że jeśli mu się zechce to zrobi

Na razie nie wiadomo które hasło, a już o projekt pada pytanie, ba o wytwórcę.

Odnośnie hasła: Got my mojo workin'.
Zawsze pojawia się dwuznaczność i przez nią się wielu to hasło podoba. Tak jak napisałem w Waszym wieku OK., ale czy ktoś wyobraża sobie kogoś w moim wieku w koszulce z hasłem z takim podtekstem? Uważam że wybór tego hasła to dyskryminacja starszych użytkowników forum ;) .
Dodatkowo na poważnie zawsze jedno słowo a haśle / napisie na koszulce jest kluczowe i powinno być wydzielone (powiększone, pogrubione, przekrzywione) by przyciągać wzrok. W tym przypadku … hm. No nie będę komentował jakiego słowa na piersi nosić nie chcę. I to jeszcze w połączeniu z rysunkiem harmonijki.
Myślę, że o takich sprawach nawet bluesman’i z delty nie rozmawiali otwarcie i umieszczenie tego na koszulce to złamanie kolejnego tabu i nadużycie dobrego smaku. Czy naprawdę nam zależy na obscenicznych prowokacjach z dwuznacznościami, które trzeba tłumaczyć by zinterpretować?
W aferze Billa Clintona co prawda nie było harmonijki lecz cygaro, i się jednoznacznie kojarzyło, teraz ma się coś takiego kojarzyć z harmonijką? Gdyby było „mana” nie miałbym rozterek.

W przypadku hasła Blues to the bone! tym słowem bez wątpienia jest Blue czy też Blues. Co prawda w języku rosyjskim słowem „błękitny” jest co określany człowiek o hm, trochę innych preferencjach seksualnych, ale zapisane po angielsku jest odbierane prawidłowo. Dlatego prawdę mówiąc mi bardziej pasowałoby Blues niż Blue. Blues, harmonijka i dopełnienie hasła z wydźwiękiem „Jestem przepełniony bluesem (muzyką, ideą, smutkiem itp.) do szpiku kości”.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-04-21, 11:00    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Medium napisał/a:
czy ktoś wyobraża sobie kogoś w moim wieku w koszulce z hasłem z takim podtekstem? Uważam że wybór tego hasła to dyskryminacja starszych użytkowników forum .

... no chyba nietrudno sobie wyobrazić... widzę podeszłego Muudy Waters'a który to śpiewa, i leciwego Claptona, który też nie chrząka w odpowiednim miejscu by niesłychać było, że śpiewa tę frazę...
Medium napisał/a:

Myślę, że o takich sprawach nawet bluesman’i z delty nie rozmawiali otwarcie i umieszczenie tego na koszulce to złamanie kolejnego tabu i nadużycie dobrego smaku.

Drogi Medium! Toż oni o tym śpiewali na każdej imprezie, a potem do dziesiątek tysięcy ludzi na koncertach i nawet płyty nagrywali z tą piosenką, serio! :)

Naprawdę, moim zdaniem, naprawdę doszukujemy się, (ech, już boję się pisać) dziury w całym. Przenalizujcie sobie na spokojnie tekst:
Cytat:

Got my mojo working, but it just won't work on you
Got my mojo working, but it just won't work on you
I wanna love you so bad till I don't know what to do

I'm going down to Louisiana to get me a mojo hand
I'm going down to Louisiana to get me a mojo hand
I'm gonna have all you women right here at my command

Got my mojo working, but it just won't work on you
Got my mojo working, but it just won't work on you
I wanna love you so bad till I don't know what to do

I got a gypsy woman givin' me advice
I got a gypsy woman givin' me advice
I got some red hot tips I got to keep on ice

Got my mojo working
Got my mojo working
Got my mojo working
.....

But it - uh uh - just won't work on you



I podstawcie pod Mojo, właśnie tę magiczną(?) siłę, moc... w tym przypadku nasz słowiański... "urok"(!)

W wolnym tlumaczeniu (by Drui ;) ):
Cytat:

Mam wiele uroku, ale mój urok nie działa na Ciebie
jw.
Tak bardzo chcę Cię kochać, ale nie wiem jak to zrobić[podkreślam: Cię kochać, a nie "z Tobą" -> make love with you]

i potem gra słów z Mojo, ktore przechodzi w talizman : Mojo hand
Jadę do Luizjany, by zdobyć talizman
Wtedy już każda z was, będzie na kiwnięcie palcem..



Zwykła ludowa piosenka o chłopaku, któty nie może wzbudzić wzajemności o wybranki swego serca i wybiera się do cyganeczki po talizman miłości. Nic w tym zdrożnego - znamy takie powiastki od Tristana i Izoldy po [wstawić tytuł typowej komedii romantycznej, ktorych nie oglądam]

A napewno nie mniej zdrożne, niż nasze ludowe "a gdyby nie ta dziura w desce...", szantowe "... zrobię małe baby Julie Annie" nie wspominając "morskich opowiesciach od zwrotki 13 w górę (w przybliżeniu ;) ), z literatury XII Księdze Pana Tadeusza Fredry, czy choćby współcześnie Miastomanii Peszkówny, albo "Psach", "Lejdis" i tegp typu rzeczach oglądanych/słuchanych przez miliony.

Na rozwianie niepokoju co do wyróżnienia słowa: nie trzeba wyróżniać można jednolicie, a w ogóle jeśli hasło wygra mam swój własny pomysł na projekt (choć działam raczej w grafice bitmapowej, wiec byc moze pomoc wektorowca będzie wskazana)

Reasumując- to bardzo UROKliwe hasło :)

ps. ale się rozpisałem, hehe :what:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-04-21, 12:42    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Nie przekonałeś mnie, że to hasło jest lepsze, ale "kupuję" Twoje argumenty.
Nie wiem czy na koszulce z harmonijką chciałbym jeszcze "dziurę w desce" w napisie. Jako krotochwila - może być. Mam nadzieję, że nie będzie zbyt wielu dociekliwych, bo ich dociekliwość kończy się po znalezieniu tego "powierzchownego" znaczenia, które raczej, według mnie, powinno być na drugim miejscu.

Pozdrawiam z rozbawieniem.

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-04-21, 13:42    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Medium napisał/a:
Nie wiem czy na koszulce z harmonijką chciałbym jeszcze "dziurę w desce" w napisie

Wracając na chwilę do poziomu kilku innych haseł: A może by tak
"Dziesięć dziur w desce" ? :D
Tylko znów zawrze, bo, czy: woskowanej, czy nie? A co jak ktoś ma plastykowy korpus? A posiadacze BixSix'a?
To może już lepiej nie ;)

Pozdrawiam serdecznie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-04-21, 17:10    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

A czy hasło "Got My Mojo Workin'" nie powinno być dumą mężczyzny w wieku przekraczającym już wiek młodzieńczy? Zachowanie życiowej energii i uroku mimo upływu lat, to dopiero wyczyn! A co do "Blues To The Bone", a "Blue To The Bone", ja sugerowałbym drugie. Jeżeli miałoby być, "przepełniony bluesem do szpiku", to poprawniej byłoby napisać "Bluesy to the bone", a to z kolei zwiększa nam liczbę sylab, wydłuża hasło i rozsadza wewnętrznie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-04-23, 10:39    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Maciekdraheim napisał/a:
A czy hasło "Got My Mojo Workin'" nie powinno być dumą mężczyzny w wieku przekraczającym już wiek młodzieńczy? Zachowanie życiowej energii i uroku mimo upływu lat, to dopiero wyczyn! A co do "Blues To The Bone", a "Blue To The Bone", ja sugerowałbym drugie. Jeżeli miałoby być, "przepełniony bluesem do szpiku", to poprawniej byłoby napisać "Bluesy to the bone", a to z kolei zwiększa nam liczbę sylab, wydłuża hasło i rozsadza wewnętrznie.

Powinno być to drugie. Kiedy przepisywałem hasła musiałem wpisać przez przypadek "s", a teraz bo już zostały oddane pierwsze głosy nie mogę tego zmienić. Może któryś moderator, albo sam INIM pomoże.
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-04-28, 07:07    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Najlepiej, jakby było kilka projektów i każdy wziął sobie co chce. W sumie - i tak będzie napis harmoszka.com więc tak naprawdę byłyby "forumowe" - i na niektórych forach/stronach tak robią ;) No a wątpię że ogół łatwo zgodzi się na jedno hasło :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-04-28, 09:14    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Harry napisał/a:
i tak będzie napis harmoszka.com więc tak naprawdę byłyby "forumowe"

Witam!
Chciałem zadać jeszcze takie dość naiwne pytanie (jeśli sprawa była już omawiana to sorry):
Czy rzeczywiście jest konieczne by na naszych koszulkach był umieszczony adres harmoszka.com?
Bo z mojej perspektywy układ Harmoszki.com oraz koszulek wygląda tak:
1. Jest społeczość (czyli my ;) ) i widząc koszulkę wyłonioną jako forumową gdzieś w tłumie na ulicy i tak bez problemu się rozpoznamy.
2. Jeśli kogoś obcego zafascynuje nasza koszulka śmiało możemy mu opowiedzieć o bluesie, harpach i odesłać na forum
do Pkt. 1 i 2 adres forum jest niepotrzebny.

3. Harmoszka.com to, jak rozumiem, przedsięwzięcie raczej komercyjne (dochód z reklam AdSense na górze strony) i nie wiem czy mam ochotę pracować jako żywa reklama 8/
To trochę tak jakby grupa znajomych/pasjonatów spotykała się w jednym klubie/pubie i postanowili sobie zrobić własne koszulki... z logo pubu...
Doceniam zaangażowanie Twórcy tego forum, ale rozumiem też, że jest ono wzmacniane jednak w pewnym stopniu przesłankami finansowymi.

4. Patrzę sobie na wstępny projekt Minigunman'a (mimo, że jako wiadomo optuję za innym hasłem) i... nie widzi mi się, gdzie miałby być adres Harmoszki i dlaczego miałby zakłócać ten minimalistyczny (nomen omen) projekt.

5. Przypomina mi się nieszczęsna sytuacja z konkursem na projekt koszulki zorganizowany przez Tomka K z harmonijka.com. Wtedy podniosła się burza (moim zdaniem słuszna zresztą), że robić projekt za trzy (czy ile tam było) koszulki = 3x40 = 120zł to trochę niepoważne podejście. A tu jest podobnie tyle, że za darmo :) Więc jeśli dla społeczności - super, ale jeśli po to by podbijać oglądalność reklam AdSense na naszym portalu - to juz nie bardzo mi się uśmiecha.

Oddaję do rozważenia :)

PS. Takie jeszcze przemyślenie mnie naszło: Swoją drogą, do Tomka K. jeśli to czyta: Ruszyła nowa odsłona Harmonijka.Com i prezentuje się całkiem nieźle, ale konkurencja też się nieco wzmocniła: Może arto powrócić do konkursu na projekt koszulki Harmonijka.com tyle, że za godziwe nagrody, np.
I miejsce: Pięciopak 1847
II miejsce: do wyboru: Pięciopak BS Steel lub 3x 1847 do wyboru
III miejsce: 1847 lub 3x BS
W ten sposób za stosunkowo niewielkie pieniądze (bo przecież dla Ciebie będzie to koszt bez marży i vat'u) masz aż 3 projekty do wykorzystania, które posłużą przez lata, będą świetną reklamą (więć będą zwiększać obrót) oraz same z siebie będą produktem generującym dochód. a każdy chętnie powalczy o I nagrodę. Warto przemyśleć...
/przepraszam za OT ale nie mogę znaleźć tamtego tematu/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-04-28, 19:07    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Drui napisał/a:

4. Patrzę sobie na wstępny projekt Minigunman'a (mimo, że jako wiadomo optuję za innym hasłem) i... nie widzi mi się, gdzie miałby być adres Harmoszki i dlaczego miałby zakłócać ten minimalistyczny (nomen omen) projekt.

Napis harmoszka.com ma być z tyłu koszulki pod nickiem użytkownika.
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-04-29, 07:32    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

Bez sensu, sorry Drui.
Jaki sens mają koszulki forumowe... bez adresu forum? :D

i ja dalej zgłaszam pomysł na kilka projektów z których każdy może sobie coś wybrać:)
Ja bym wybrał "Got My Mojo Workin' " :P

Medium napisał/a:
Tak jak napisałem w Waszym wieku OK., ale czy ktoś wyobraża sobie kogoś w moim wieku w koszulce z hasłem z takim podtekstem? Uważam że wybór tego hasła to dyskryminacja starszych użytkowników forum ;) .


Nie rozumiem sensu tej wypowiedzi? Czemu niby dyskryminacja?
Chyba, że ktoś ma pewne problemy i tak bardzo to boli, że się źle czuje z napisem working mojo na koszulce ;-)

A tak serio, mojo, to moc bluesa i wcale nie jest łatwo znaleźć w internecie że chodzi o przyrodzenie, raczej łatwiej znaleźć " Magic Power" albo "talizman" :)

Więc, ciężko, żeby, zanim sami nie powiemy, coś takiego zostało wykryte przez znajomych ;-)
Ja np dowiedziałem się dopiero od Maćka :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-05-02, 09:21    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

No i proszę są wyniki ankiety.
Blue to the bone!
29% [ 7 ]
Got my mojo workin'
25% [ 6 ]
BLUES NEVER DIES
20% [ 5 ]
Lubię dmuchać
12% [ 3 ]
Bo my wolimy dmuchać niż szarpać
8% [ 2 ]
Like to blow
4% [ 1 ]
Głosowań: 24
Wszystkich Głosów: 24

Róbcie projekty. Jednak widać wygrało to hasło bez skojarzeń.
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Ostatnio zmieniony przez ambak 2011-05-10, 14:18, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-05-03, 12:40    Odp: Koszulki forumowe - wybór haseł (dogrywka)/projekty

W wolnej chwili wstawię to hasło do projektu, który zrobiłem wcześniej ;)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu