Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-04-09, 22:00    [GP V] HB IV - ocena prac

Dostałem pięć zgłoszń. Możecie je przesłuchać tutaj: http://www.harmoszka.com/...ijkowe-Bitwy-IV
Oto lista, zgodnie z alfabetem:
Cytat:
Burber
piracik
reggie
szaman69
Zamieszkaly

Proszę oceniać tutaj, zgodnie z regulaminem. Za tydzień poznamy zwycieżcę. ;-)
Pozdro. ;-)
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Ostatnio zmieniony przez INIM 2011-04-09, 22:07, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-04-09, 22:06    Odp: [GP V] HB IV - ocena prac

Ponieważ nikt jeszcze nie zdążył ocenić dopisałem Zamieszkalego... Mam nadzieję, że nikt nie ma nic przeciwko, wkońcu chodzi o zabawę. ;-)
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-04-09, 22:23    Odp: [GP V] HB IV - ocena prac

Burber: 3 Całkiem nieźle, ale ten przester strasznie się w uszy wbija. No i strasznie ci sprzęgał mikrofon.

Piracik:4- Prosto oszczędnie i bardzo ładnie. Podobało mi się to nagranie, ale miałem wrażenie, że gdzieś tak w połowie skończyły Ci się pomysły. Początek świetnie, a potem to się rozmyło trochę. Poza tym masz bardzo ładne brzmienie. Brakowało mi wibrata.

Reggie: 3 Nie najgorzej, ale czegoś mi tu brakuje. Brzmieniowo gorzej niż u poprzednika. Ale jesteś na dobrej drodze. Trochę monotonne.

Szaman69: 5 No co tu dużo mówić. Profesjonalista z Ciebie. Wibratem ręcznym wybudowałeś klimat takiego starego dobrego bluesa:) I po raz kolejny podkreślam, że zazdroszczę Ci brzmienia... Świetne nagranie.

Pozdrawiam i przepraszam, jeżeli kogoś skrzywdziłem oceną. Podkreślam, że to moje subiektywne zdanie i nie wszyscy muszą się z nim zgadzać.

A i widzę, że z bitwy na bitwę robi się co raz wyższy poziom.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-04-10, 08:49    Odp: [GP V] HB IV - ocena prac

Burber: 4- Ciekawie zagrane. Na sprzęganie i mikrofon starałem się nie zwracać uwagi i zaciekawiła mnie Twoja improwizacja.

Reggie: 3 Zgadzam się z Zamieszkalym. Trochę monotonne i często były nietrafione obniżenia, ale ogólnie to wczułeś się ;)

Szaman69: 5 Zagrane jak zawodowiec. Naprawdę ciekawa improwizacja, w ogóle się nie nudziłem, a przesłuchałem kilka razy.

Zamieszkaly: 5 Również bardzo ciekawe nagranie. Od Ciebie i od Szamana69 mogę się uczyć. Niesamowite wibrato - niby mała rzecz a tyle daje ;)


Zamieszkaly, Może wyszło jakoś monotonnie, ale chciałem się trzymać jednego motywu xD No nie wyszło mi hehe. No ale gram bluesa ze 4-5 miesięcy ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2011-04-10, 11:42    Odp: [GP V] HB IV - ocena prac

Burber : 3-

piracik: 4-

reggie: 3-

szaman: 5-

zamieszkały: 5

Gratulacje dla wszystkich panów:D:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2011-04-10, 12:36    Odp: [GP V] HB IV - ocena prac

Piracik 3+ (trochę mi nie brzmiało)

reggie 3- (monotonnie)

szaman 5+ (za początek jak u jak Junior Wellsa)

Zamieszkały 5 (a tu jakoś ciężko mi skomentować) :)
_________________
Człowiek nieuzbrojony sprowadza na siebie wiele złego, w tym powszechną pogardę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-04-10, 12:41    Odp: [GP V] HB IV - ocena prac

Burber: Zagrałeś fajnie, ale słuchać się nie da. 3+ Nie zwracam uwagi na sprawy techniczne.
piracik: Fajne i proste. 4+
reggie: Grasz jak ja ;] 3-
Szaman69: Kocham takie brzmienie harmonijki. Moim marzeniem jest zagrać takiego bluesa 5 z ogromnym + :pada:
Zamieszkały - Klimatyczne. Więcej nie umiem zauważyć, ale mi się podobało. 5
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-04-10, 13:10    Odp: [GP V] HB IV - ocena prac

Burber 3+ szkoda, że tak sprzęga. do wyćwiczenia blue third :) Pomysł na riff był, całkiem spoko, tylko troszkę za dużo chaosu i jednak się bardzo powtarza, bałbym się, że do czegoś innego zagrasz dokładnie tak samo. Feelingu nabierzesz z czasem. Nie do końca wykorzystana progresja.

piracik 3+ te momenty niżej lepsze

reggie 2

szaman69 5 bluesowe granko, fajnie :) czasem za bardzo wypełnione, jak coś, co kiedyś słyszałem u santany ale on już całkiem przegiął (jedna nuta przeciągnięta na chyba 2 chorusy) i rozminięte z rytmem ale ogólnie fajnie.

Zamieszkaly 5, niektóre momenty chciałbym zagrać inaczej ale to nie wada, każdy gra po swojemu, w swoim stylu :) pomysł lepszy moim zdaniem niż szamana, tylko troszkę nie do końca trafionych dźwięków.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-04-10, 13:49    Odp: [GP V] HB IV - ocena prac

Burber - 3 byłby 4., gdyby nie ten obleśny przester. Też bardzo lubię brzmienie
ala Chicago, ale do tego trza dobrego sprzętu. Taki wysokie częstotliwości są nie
miłe dla mojego ucha!..
Piracik - 4 - jakbym słyszał siebie :) ! No dobra ja rzadziej wpełzam powyżej (8).
Reggie - 2+
Szaman - Jak to mówi mój pan od fizy: ,,Pinć s plusę''
Zamieszkały - 5
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-04-12, 09:15    Odp: [GP V] HB IV - ocena prac

Burber : 3 Mam wrażenie, że Chicagowski przester dołożony do nagrania w komputerze i dlatego te sprzęgania które niemiłosiernie „tną uszy”. Myślę, że to bardziej kwestia brzmienia sprzęgania, że tak odbiera się Twoje nagranie.

piracik : 4- Jeszcze trochę rytmiczniej i poprawa obróbki dźwięku w kompie i będzie bardzo fajnie. Niektórych fragmentów przyjemnie się słucha.

reggie : 3- Mam dziwne wrażenie, że największy wpływ na to, jak to nagranie brzmi ma duża latencja podczas nagrywania, ale wyszło jak wyszło. Tak naprawdę to ciężko oddzielić w myślach linię harmonijki od podkładu i „przesunąć” ją czasowo. Pewnie gdyby to było możliwe wypadłbyś znacznie lepiej.

szaman69 : 4+ Na mój gust zbyt dużo arytmicznych przejść rodem z solówek Jimiego Hendrixa. Gdyby było ich mniej – w moim odczuciu było by to najlepsze nagranie. Moim zdaniem fantastycznie panujesz nad instrumentem.

Zamieszkaly : 5- Bardzo swigująco – jazzujące nagranie (szczególnie na początku). Brzmienie i efekty jak zwykle na najwyższym poziomie. Tak prawdę mówiąc nie wiem czego bardziej teraz chciałbym się od Ciebie nauczyć techniki czy umiejętności obróbki dźwięku.

Taka drobna refleksja na koniec. Nie dałem całej piątki, bo spodziewałem się innych rozwiązań do takiego podkładu. Najbliżej brzmienia tego, czego się spodziewałem przy takim podkładzie paradoksalnie był Burber tylko te sprzęgania … Sam układ linii już był mniej istotny ale najbliżej tego byli: Zamieszkaly (druga część nagrania), Szaman (na całej długości tylko ta zbyt częsta arytmika) i częściowo Piracik (jakoś tak przyjemnie się słuchało).

Bardzo żałuję że nie ma nagrania Paw’a. Na razie Szaman i Zamieszkaly to bezsprzeczna czołówka. Dlatego z coraz większym zainteresowaniem słucham tego, co prezentują Ci, którzy walczą o trzecie miejsce, bo tak prawdę mówiąc dwa pierwsze są już obsadzone.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-04-12, 11:38    Odp: [GP V] HB IV - ocena prac

Burber: -3

piracik: 3

reggie: 2

szaman69: +4

Zamieszkaly: -5
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-04-12, 13:28    Odp: [GP V] HB IV - ocena prac

Cytat:
Tak prawdę mówiąc nie wiem czego bardziej teraz chciałbym się od Ciebie nauczyć techniki czy umiejętności obróbki dźwięku.


No nie przesadzajmy. Z nagraniem nie robiłem wiele. Jedynie niewielka Equalizacja i pogłos. (Każdy może to zrobić. Najważniejsze jest trzymać się zasady, że lepiej za mało niż za dużo:))
Z resztą planuję sobie zakupić te efekty, żeby tak brzmieć na żywo:)

A jak chcesz znać dokładne parametry EQ itp, to pisz na priva, choć u każdego to zabrzmi inaczej. No i mikrofon też swoje robi:)

Pozdrawiam i sorry za off top:)
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2011-04-12, 16:00    Odp: [GP V] HB IV - ocena prac

Medium napisał/a:
Burber : 3 Mam wrażenie, że Chicagowski przester dołożony do nagrania w komputerze i dlatego te sprzęgania które niemiłosiernie „tną uszy”. Myślę, że to bardziej kwestia brzmienia sprzęgania, że tak odbiera się Twoje nagranie.


Sprzęganie wynika z braku pieca i żeby coś wycisnąć z tunera, musiałem go bardzo rozkręcić, a i tak to nie jest to, a 2 że mikrofon do kompa nie wyłapuje mi dołu. Na żywo brzmi to całkiem nieźle, ale na nagraniu jest tylko ta tranzystorowa góra bez basu.
Próbowałem to nagrać akustycznie, wtedy dało by rade, ale strasznie mi nie brzmiało z tym podkładem.
_________________
Człowiek nieuzbrojony sprowadza na siebie wiele złego, w tym powszechną pogardę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-04-12, 20:31    Odp: [GP V] HB IV - ocena prac

Panowie czuję się jakoś tak dziwnie. Tylu ludzi oceniało, a moje komentarze już dwóch startujących w Bitwie wzięło tak, mam wrażenie, blisko do siebie i skomentowało mój komentarz.

Prawdę mówiąc tylko dziewięciu oceniało z czego trzy osoby to uczestnicy Bitwy. Ja rozumiem, że nie wszyscy chcą grać (z różnych powodów), ale posłuchać i ocenić od siebie chyba każdy może ...

Każda ocena o czymś mówi, a jak jeszcze się doda komentarz, choćby króciutki, można pomóc startującym by byli lepsi i zwrócili na coś jeszcze uwagę, coś co może im w przyszłości zaowocować lepszymi nagraniami lub występami.

Zachęcam innych do oceniania, bo w moim przekonaniu to taki "obywatelski obowiązek" zarejestrowanego "obywatela portalu harmoszka.com".

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-04-12, 20:35    Odp: [GP V] HB IV - ocena prac

Medium napisał/a:
Każda ocena o czymś mówi, a jak jeszcze się doda komentarz, choćby króciutki, można pomóc startującym by byli lepsi i zwrócili na coś jeszcze uwagę, coś co może im w przyszłości zaowocować lepszymi nagraniami lub występami.

Popieram :) . Chętnie do swoich ocen dodałbym jakiś komentarz, ale... nie potrafię :? . Jakoś nie jestem w stanie pisać o muzyce :/ (zgodnie ze słowami Franka Zappy: "Pisanie o muzyce jest jak stepowanie o architekturze" (czy jakoś tak) ;) )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-04-12, 21:27    Odp: [GP V] HB IV - ocena prac

Pan Zappa zniszczył mój światopogląd! ;( I po co ja te recenzje płyt piszę :D ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-04-13, 16:59    Odp: [GP V] HB IV - ocena prac

Chciałem już wcześniej napisać Ci to przy którejś recenzji, ale z żalu powstrzymałem się ;) :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-04-13, 20:30    Odp: [GP V] HB IV - ocena prac

Ogólnie gratulację dla wszystkich. Ja sam próbowałem swych sił z tym podkładem, ale jakoś nic mi nie wychodziło. Tym bardziej większe uznanie za nagrania. Mam nadzieję, że nikogo nie urażę oceną ani opinią.

Burber 3 Szkoda, że tak sprzęgało. Wpłynęło to głównie na ocenę, gdyby nie to może by było wyżej ocenione.

piracik 4- Lekko i przyjemnie. Trochę brakuje jakiejś solówki, przyspieszenie tempa utrzymanego w tym stylu co jest nagranie.

reggie 2+ Ćwicz granie do podkładów i staraj się bardziej urozmaicić grę.

szaman69 5 W tej bitwie mój faworyt. Styl gry fajnie dobrany pod podkład.

Zamieszkaly 5- Ogólnie masz swój styl który jest miły dla ucha. Fajnie zagrane ale chyba szaman lepiej trafił pod podkład. Fajna końcówka kiedy harp jest stopniowo wyciszany, tak jak gałką można to zrobić na mikserze.

Pozdrawiam
Mat
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
reggie 

Wiek: 35
Posty: 13
Skąd: Cz-Dz
Wysłany: 2011-04-14, 12:50    Odp: [GP V] HB IV - ocena prac

dzięki za oceny, jak to mówią pierwsze koty za płoty
Na ocenianie innych sam się nie zdecyduję
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-04-15, 20:07    Odp: [GP V] HB IV - ocena prac

Burber 4-

piracik 3+

reggie 2+

Zamieszkaly 5 kradnę ci zagrywkę z 26 sekundy ;P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-04-16, 12:35    Odp: [GP V] HB IV - ocena prac

Cytat:
Zamieszkaly 5 kradnę ci zagrywkę z 26 sekundy ;P


To tak jakbyś złodzieja okradał:)
Nauczyłem się jej od Krzyśka Przybyszewskiego, a on nie pamiętam już od kogo ją wziął. A tak na marginesie to nie zagrywka, tylko sposób chromatyzacji (w tym przypadku po skali miksolidyjskiej:)):P

[ Dodano: 2011-04-17, 09:52 ]
Czy czasem nie powinny się już pojawić wyniki?
Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi