Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-04-07, 15:33    Młynek akustycznie - znowu można się będzie powyżywać :)

Dla odmiany spróbowałem swoich sił w duecie z gitarą akustyczną. Nagrania dokonane spontanicznie, "na żywca", bez prób i przygotowań. Nagrywane domowym recorderem, więc oczywiście jakość taka sobie :) Gitara i śpiew Jeff Winston - autentyczny amerykański bluesman, którego spotkałem kiedyś na jamie w Pradze i od tej pory utrzymujemy kontakt.

http://mlynek69.wrzuta.pl...earted_woman_v2

http://mlynek69.wrzuta.pl...more_bottles_v2
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Ostatnio zmieniony przez Młynek 2011-04-07, 18:26, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-04-07, 15:48    Odp: Młynek akustycznie - znowu można się będzie powyżywać :)

Kind Hearted Woman - przedniego kompana miałeś do dyspozycji :) Co do harmonijki to powiem Ci, że nie odstajesz wcale od tego co nie raz słyszałem w takich duetach akustycznych, z delty, choć nie trafiony b3 raz zgrzytnął.

Two More Bottles - rozumiem, że na żywca, mniej mi się podoba niż tamto, na początku pomysł mniej ciekawy i ten wysoki rejestr mi nie siadł ale sympatyczne :) jak potem wyczułeś jak kawałek wygląda to fajniej się zrobiło.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-04-07, 16:11    Odp: Młynek akustycznie - znowu można się będzie powyżywać :)

Przednio :) . Gdyby mi ktoś powiedział, że to nagranie czołowych
amerykańskich bluesmanów uwierzyłbym, a to świadczy tylko i wyłącznie
o jakości muzyków. No, cóż jeszcze sporo przede mną ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2011-04-07, 19:22    Odp: Młynek akustycznie - znowu można się będzie powyżywać :)

Akustycznie zdecydowanie lepiej niż elektrycznie wypadasz :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-04-07, 20:25    Odp: Młynek akustycznie - znowu można się będzie powyżywać :)

Dzięki za dobre słowo. Minigunmen, w "2 more bottles" mnie też się górny rejestr nie podoba. Jakbym mógł, to bym wyciął :)

Szczypior, nie załamuj mnie :( ... Elektryczne brzmienie to moja pasja... :roll: Może dla mojego studyjnego nagrania będziesz łaskawszy... :) Temat wyżej
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-04-08, 13:57    Odp: Młynek akustycznie - znowu można się będzie powyżywać :)

Nagranie całkiem niezłe, zwłaszcza biorąc pod uwagę okoliczności :) jednak z tymi porównaniami do "czołowych amerykańskich bluesmanów" to bym się wstrzymał ;) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-04-08, 15:28    Odp: Młynek akustycznie - znowu można się będzie powyżywać :)

A ja powiem, że studyjne nagranie mi się bardziej podobało. To wydaje mi się takie nie przemyślane. I również wstrzymałbym się od porównywania z czołowymi amerykańskimi bluesmanami, bo Młynkowi daleko to takich harmonijkarzy, jak choćby Musselwhite, czy Sugar Blue... Ale jest na dobrej drodze:)

A tak poza tym, to kawał dobrej muzyki.

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-04-08, 15:51    Odp: Młynek akustycznie - znowu można się będzie powyżywać :)

No może trochę z tym porównaniem przesadziłem, ale nie zmienia to faktu,
że jedno z lepszych nagrań wrzuconych przez forumowiczów :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sailor

Posty: 26
Skąd: charzykowy
Wysłany: 2011-04-10, 15:20    Odp: Młynek akustycznie - znowu można się będzie powyżywać :)

To to co lubię najbardziej....
Akustycznie i "na żywo". Dla mnie kwintesencja bluesa. Może dlatego że sam próbuję tak sobie grać z kumplami. Nawet kiksy są wpisane w tę konwencję. Młynek!!! podoba mnie się.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-04-10, 19:38    Odp: Młynek akustycznie - znowu można się będzie powyżywać :)

Daj znać, kiedy, co i jak z płytą! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu