Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
harryup


Posty: 8
Wysłany: 2010-05-09, 22:59    [Opinie] Bushman Delta Frost

Spodobało mi się jak kolega grał na harmonijce i bez zastanowienia kupiłem ze sklepu taką jak on Bushman Delta Frost w tonacji A, bo taka podobno uniwersalniejsza. Kolega ma w tonacji Bb tą samą harmonijkę i też fajnie brzmi. Ja jestem zadowolony bardzo łatwo się i podciąg mi wyszedł przy może 10 próbie czyli w jakieś parę minut bo tak łatwo wchodzi. A jak wasze wrażenia? ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-05-10, 12:51    Odp: [Opinie] Bushman Delta Frost

Też mam tą harmonijkę w tonacji A, całkiem nieźle się gra. Fakt podciągi bardzo łatwo wchodzą. I jest bardzo podatna na overblowy przynajmniej na 5 i 6 bo innych jeszcze nie używam. Tylko lekkie przygięcie stroików i overblowy hulają aż miło, dużo łatwiej je uzyskać niż na special 20
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
harryup


Posty: 8
Wysłany: 2010-05-10, 18:21    Odp: [Opinie] Bushman Delta Frost

Jak to przygiąć żeby te dodatkowe dźwięki robić?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2010-05-10, 19:40    Odp: [Opinie] Bushman Delta Frost

Na tym kanale masz opisy, jak to zrobić: http://www.youtube.com/us...05A97136A274450
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
harryup
harryup


Posty: 8
Wysłany: 2010-05-10, 20:12    Odp: [Opinie] Bushman Delta Frost

Wow, wielkie dzięki.

[ Dodano: 2010-05-10, 21:13 ]
:harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-05-10, 20:21    Odp: [Opinie] Bushman Delta Frost

Jeśli chcecie kupić po niższej cenie, to piszcie do Grzegorza Zyburtowicza na:
grzegorzzyburtowicz@o2.pl
Pozdrawiam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-10-20, 16:08    Odp: [Opinie] Bushman Delta Frost

Sprawiłem sobie taką harmonijkę na pożegnanie ze "szczeniackim" życiem z "jedynką z przodu" i nie żałuję - z mojego Delta Frosta w tonacji Eb jestem bardzo zadowolony. Brzmi przyjemnie dla ucha, bending wychodzi całkiem łatwo, nawet na wyższych kanałach, mimo że tonacja Eb jest dość wysoka... I chyba na żadnej harmonijce do tej pory nie byłem tak blisko zrobienia overblowa (wstyd się przyznać, ale do dnia dzisiejszego nie mogę nauczyć się tego cholerstwa :P ). Może tylko pokrywy nie budzą zbyt wielkiego zaufania, ale może to jedynie pierwsze wrażenie. Zobaczymy, jak będzie u niej z wytrzymałością, chociaż podejrzewam, że tej tonacji nie będę używać nadzwyczaj często ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-04-03, 11:36    Odp: [Opinie] Bushman Delta Frost

Czy ktoś może powiedzieć jak z trwałością Bushmana?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-04-03, 20:53    Odp: [Opinie] Bushman Delta Frost

Bushman ma te same stroiki co Suzuki (te z fosforobrązu). Uchodzą za trwałe. Jeśli chcesz szczegółów szukaj informacji o trwałości stroików Suzuki Promaster i Hammond.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-04-04, 09:23    Odp: [Opinie] Bushman Delta Frost

Wielkie dzięki.

[ Dodano: 2011-04-18, 20:46 ]
A może mi ktoś jeszcze powiedzieć jaki typ jest strojenia w Bushmanie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
swnw

Posty: 11
Wysłany: 2011-07-20, 10:46    Odp: [Opinie] Bushman Delta Frost

Witam,

Po raz pierwszy. Na harmonijce gram od wielu lat amatorsko, przede wszystkim blues, ale nie tylko. Ostatnio poczytałem w internecie o Delta Frost. Musze przyznać, ze przyjemnie się czyta, może to "urban legend" ale historia o spotkaniu Frosta w barze, stworzeniu dedykowanej mu harmonijki, wyjazdu do Niemiec itd. plus wiele pozytywnych wypowiedzi użytkowników dobrze nastrajają do kupna. Kamiński Instruments i za dwa dni miałem harmonijkę w rękach. Zaskoczenie - chodzi o poziom wykonawstwa i wykończenie. Moja ma porysowany w wielu miejscach grzebień i nie są to ślady używania lecz produkcji. Na płytkach stroikowych w tych częściach, które są widoczne spod pokryw - ślady palców. Musiały powstać podczas produkcji bo są właściwie nieusuwalne. Może polerowanie? Same zaś płytki są pokryte czymś co naśladuje mosiądz czy brąz i jest ścieralne. Moje morale spadło znacznie po obejrzeniu Bushmana. Podniosło się jednak kiedy zagrałem. Harmonijka ma piękne brzmienie, lekko matowe, nie natarczywe, stroiki reagują szybko, do wydobycia dźwięku nie potrzeba wysiłku, podciągnięcia wychodzą dziwnie łatwo, a nie jestem w tym mistrzem. Mam jeszcze Seydela 1847,Marine Band Deluxe x2 i Suzuki Mandji mogłem porównać. Zadzwoniłem do sklepu i dowiedziałem się, że to zobaczyłem, to prawie normalne, co mnie zdziwiło bo pamiętam wypowiedź B.Łeczyckiego który napisał o niej, że jest pięknie wykonana. Może tacy jak on dostają specjalne egzemplarze? Mogłem ją też próbować wymienić (wysyłka, potwierdzenie mojej oceny w sklepie i ewentualna wymiana) ale zrezygnowałem. Jestem ciekaw czy ci co kupili Delta Frost podzielają moje odczucia, czy trafił mi się szczególny egzemplarz?

Pozdrowienia, swnw.
Ostatnio zmieniony przez swnw 2011-07-23, 10:58, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2011-07-22, 13:57    Odp: [Opinie] Bushman Delta Frost

Rysy na grzebieniu są widoczne z zewnątrz, czy może trzeba rozkręcić harmonijkę, aby je zobaczyć? Ja na swojej nie znalazłem z zewnątrz (nie rozkręcałem jej jeszcze) żadnych szczególnie widocznych śladów produkcji. Jest tylko kilka niewielkich na pokrywach, ale w żaden sposób nie psują poczucia estetyki. Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, ale dla czystej informacji dodam, że harmonijka była kupowana w Niemczech i wysyłana na niemiecki adres.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
swnw

Posty: 11
Wysłany: 2011-07-22, 19:13    Odp: [Opinie] Bushman Delta Frost

Rysy są na zewnątrz u góry i na dole, tylko boki są gładkie, błyszczące takie jak powinny. Jeszcze gorsze są odciski palców, trudne do usunięcia - pasta do zębów częściowo zadziałała.
Znalazłem w sieci ściereczki E.W.S jedna do polerowania plastiku, druga do metalu zawierają mikrocząsteczki ścierające i używa się ich do konserwacji gitar. Podobno skuteczne. Jedna kosztuje 25 zł. Pewnie spróbuję bo mogą się przydać do różnych celów. Defekty, które opisałem są po prostu brzydkie. To nie jest "State of art" jak ładnie jest napisane na małej instrukcji do Marine Band DeLuxe. Harmonijka nadal gra doskonale ma takie blusowe przydymione brzmienie.
Dzięki za odpowiedź, moje podejrzenie, iż to co mówił sympatyczny sprzedawca - pan Tomasz to nieprawda i są Delta Frosty dobrze wykończone, zostało potwierdzone. Mam dobry kontakt z Niemcami i następna kupię tak jak ty.

Pozdrowienia, swnw
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu