Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
pakulec25 

Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-10-27, 20:22    Jak się robi overding?????

Gram na harmonice od miesiąca.Przeczytałem chyba wszystkie artykuły o podciąganiu ale wciąż nie wiem jak go zrobić.POMÓŻCIE!!!!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-10-27, 21:29    Odp: Jak się robi overding?????

Jeśli mówisz o podciągu, to nazywa się on bending, nie ma określenia "overding" (jest overbending, ale to już co innego). Przy wdechu wykonujesz go na kanałch 1,2,3,4,6, a przy wydechu na 8,9,10. Podstawą do stosowania bendingu jest bezproblemowe wydobywanie silnych, czystych dźwięków przez odpowiedni układ ust (zajrzyj tutaj). Gdy masz to już dobrze opanowane (wargi muszą być rozluźnione), to przechyl harpa o 45 stopni w dół, a następnie przy wdechu na 4 kanale ułóż język jak przy wymawianiu przeciągłego "ijjjjjuuuuuuuuu", dźwięk powinien się obniżyć o pół tonu. Raczej nie wyjdzie to za pierwszym razem, ale nie zniechęcaj się i ćwicz, gdyż to jedyna droga do osiągnięcia tej techniki. Ważne jest, aby nie robić podciągu na siłę, oddech powinien być cały czas delikatny, a zmieniać ma się układ języka. Zobacz też temat o podciągach, znajdziesz tam sporo dodatkowych wskazówek. Powodzenia! :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Indianer
Indianer 


Wiek: 27
Posty: 68
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-03-19, 19:09    Odp: Jak się robi overding?????

Dzięki za Pomoc!
_________________
,, Nie mów mi że czegoś nie mogę zrobić"
,, Nie myl przypadku z przeznaczeniem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu