Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-02-10, 09:00    [Festiwal] VII Rybnik Blues Festiwal

W dniach 18 i 19 Marca 2011r. odbędzie się VII Rybnik Blues Festiwal.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-02-11, 18:24    Odp: [Festiwal] VII Rybnik Blues Festiwal

Widzę, że mnie swoim postem wyręczyłeś :D Fajnie, że w tym roku znowu się spotkamy, bo zakładam, że jedziesz? :)
Dla młodzieży dobra nowina: bilety ze zniżką kosztują 20 pln (normalne 40 pln). W zeszłym roku wszystkie bilety były za 35 pln, bez żadnych zniżek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-02-15, 10:17    Odp: [Festiwal] VII Rybnik Blues Festiwal

Na pewno będę na koncercie Paula Lamba & The King Snakes
- tym bardziej, że Paul zdobył 1 miejsce w ankiecie Blues Top 2010 kwartalnika Twój Blues.
Wyniki całej ankiety:
http://forum.harmoszka.co...t4933.htm#42850
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-02-15, 11:19    Odp: [Festiwal] VII Rybnik Blues Festiwal

Ja najprawdopodobniej w tym roku nie dam rady... Szkoda, do tej pory zawsze byłem, jeśli nie na całości, to przynajmniej na jam session..
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-02-15, 21:23    Odp: [Festiwal] VII Rybnik Blues Festiwal

Kurcze, cholernie chciałbym być, ale niestety to trochę daleko ;[... Zrobię co w mojej mocy, żeby się tam dostać!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-03-19, 14:05    Odp: [Festiwal] VII Rybnik Blues Festiwal

Jam session po koncertach od tego roku jest PŁATNE... Żałosne, głupie i niezrozumiałe... Nawet gwiazd z koncertów nie wpuszczali za darmo.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-03-19, 15:23    Odp: [Festiwal] VII Rybnik Blues Festiwal

Rolf, nie przesadzaj, "płatne" całe 5 złotych... Chyba nie majątek. Organizator uzasadnia to koniecznością monitorowania ilości osób oraz ograniczenia trochę "nawalonych gości". To ostatnie w pełni popieram. Jeden narąbany ćwok potrafi zepsuć cały jam. W zeszłym roku też się kilku takich debili znalazło, jeden jak się zaplątał w kable, to wszystkie piece nagle zamilkły (i to akurat w trakcie mojego solo acapella jako intro do "Mustang Sally") 8/ Drugi pacan bez przerwy pchał się do mikrofonu, tylko po to żeby na cały głos k...rwować. Przecież byłeś, pamiętasz... Na takich dupków to może być zapora, bo jest szansa, że taki bęcwał będzie sobie wolał kupić dodatkowe piwo zamiast płacić za wstęp i nie zepsuje innym zabawy. Natomiast muzycy z instrumentami wchodzą bez opłaty. Zabierz harpa, zagadaj z kimś z Mr. Bluesa (oni prowadzą jam), to są bardzo wporzo goście, na pewno Ci załatwią wjazd za free. Możesz powołać się na mnie :)
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-03-20, 17:49    Odp: [Festiwal] VII Rybnik Blues Festiwal

Witam!

Pierwsza ocena festiwalu, jako całości dobra, a koncertu Paula Lamba wyśmienita.
Wprawdzie byłem tylko w drugim dniu, ale i to wystarczyło do nasycenia moich uszu Bluesem na dłuższy czas.
Koncert rozpoczęła mniej znana kapela z Rybnika Blues Experience.
Poziom gry i kompozycji średnio-dobry pomimo jednego bisu. Osobiście mnie ten występ nie zachwycił, a w niektórych momentach znudził, pomimo tego koncert wysłuchałem z uwagą do końca.
Kolejny zespół Zydeco Flow http://www.zydecoflow.com/ zaprezentował już wyższy poziom wykonania i wprowadził publiczność w nastrój bluesowy. Pierwszy harmonijkarz, który wystąpił na tym festiwalu był właśnie z tej kapeli. :harp:
Bartosz "Iwiś" Iwicki - zagrał na harpie z brzmieniem chicagowskim, co potęgowało użycie mika typu Green Bullet.
Wg. mnie trochę za ubogo zróżnicowana technika gry, ale jak sam stwierdził ten deczko ekscentryczny muzyk (w rozmowie po koncercie), jego domeną jest wokal. I tu faktycznie przedstawił kilka ciekawych partii wokalnych.
W kolejnym występie zaprezentowała się bardziej znana kapela ze Śląska Mr.Blues http://www.myspace.com/mrbluesy
Ten występ znacznie podniósł poprzeczkę muzyczną. Występ zespołu na b. dobrym poziomie.
Prym wiedli ł tu oczywiście lider zespołu Bogdan Rumiak oraz obiecujący harmonijkarz Jacek Szuła.
Byłem bardzo kontent z partii harmonijkowych tego muzyka.
Jego gra mnie zachwyciła. W niektórych utworach jak "Smutny Blues" wręcz mnie oczarowała. :)
Można by powiedzieć, że lekcje od zeszłego festiwalu muzyk odrobił wyśmienicie.
Słyszało się tu zarówno świetne vibrato, tonque bloking jak i czyste dźwięki w stylu mistrza Bartka Łęczyckiego. Kilka partii muzycznych Jacek zagrał na 64 kanałowym chromatyku Lary Adler.
Niebawem harmonijkarz wyda płytę z innym zespołem Acustic w którym gra od pewnego czasu. http://www.acustic.net.pl/.
Na w.w. stronie można posłuchać wykonania Jacka Szuły.
Ostatnim występem, a zarazem Gwiazdą festiwalu był Paul Lamb z zespołem The Snakes http://paullamb.com/home/
Ten muzyk i perfekcyjna gra zespołu rozbudziła bluesowo publiczność do maksimum. :viva:
Profesjonalna kapela i charyzmatyczny Paul nie do końca zaspokoił potrzeby publiczności, a to z braku większej liczby BIS-ów. Były niestety tylko dwa. :(
Osobiste z rozmowy w holu Teatru Rybnickiego z Paulem utwierdziły mnie w przekonaniu, że Paul to bardzo sympatyczny gość.
Po koncercie były w sprzedaży płyty CD.
Paul Lamb & The Snakes wystawili kilka CD-ków oraz jedną DVD z lekcjami na harpie w stylu z Harmonijką po świecie. http://www.youtube.com/watch?v=rbatmXDKRao - Tu jest wycinek z tej płyty.
Z naszym forumowym kolegą Rolfem i Paulem Lambem strzeliliśmy sobie na koniec pamiątkową fotkę.
Po koncercie odbył się Jam w małej kameralnej sali na piętrze. W tym roku za 5 zeta. Pomimo to skorzystałem i zagościłem w "tych progach". Wrażenia niestety nie za dobre można powiedzieć, że gorzej niż w zeszłym roku. :( Ale to już uwagi do innego komentarza.

Są to oczywiście wszystko subiektywne moje opinie i wrażenia po koncertowe i nie każdy musi się z nimi zgadzać.

Foto "Felix".
Dorzucę jeszcze link do klipu filmowego z wykonania przez Paula Lamba:
http://www.youtube.com/watch?v=XjlGxS9yzO8
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2011-04-04, 22:41, w całości zmieniany 5 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-03-20, 22:17    Odp: [Festiwal] VII Rybnik Blues Festiwal

Wyśmienicie :) . Tylko w opisie chromatyk rozrósł się do 64 kanałów, ciut długi musiałby być. Chodziło o 16 kanałowy, a 64 stroikowy? Choć w sumie, każdy kanał składa się z 4 kanalików więc się wszystko zgadza :) . Narobiłeś mi smaka na Paula Lamba, ja zobaczę go w środę :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu