Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu

Jak oceniasz strone[www.drozdzu.pl]
5
15%
 15%  [ 2 ]
4
7%
 7%  [ 1 ]
3
61%
 61%  [ 8 ]
2
7%
 7%  [ 1 ]
1
7%
 7%  [ 1 ]
Głosowań: 13
Wszystkich Głosów: 13

Autor
Wiadomość
DROŻDŻU 


Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-12-03, 23:48    Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

Witam
Wszystkich w ostatnim czasie miałem chwilę czasu i postanowiłem skupić moją wiedzę w postaci strony internetowej.
http://drozdzu.pl/
to dopiero początek strona jest jeszcze nie skończona, wstawię tematy o czyszczeniu itp. i uzupełnię pozostałe.
Przepraszam za błędy jestem dyslektykiem starałem się nie popełniać ich ale czasem nawet word się myli.
Proszę o podpowiedzi i pomoc co zmienić.
Jak oceniacie stronę.
Pozdrawiam
_________________
http://nauka-gry-na-harmonijce.pl/ - nauka gry dla początkujących
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-05, 16:48    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

Stronka całkiem niezła. Ale są pewne małe nieporozumienia... Riedel jest jednym z najlepszych :/ ... Chyba tylko zdaniem jego fanów. Na temat Riedla mamy 8 stron tematu, więc jest to lektura na jakieś 10 minut, a przeczytać warto. W tej samej kategorii nie zauważyłem Romka Badeńskiego. Gdzie JJ Milteau?
Ps. Czy Twój Serdel 1847 pęcznieje? Musisz mieć jakich trefny egzemplarz. Ja na swoim gram nawet pod prysznicem i wszystko wpożo! Mam go już ponad pół roku, jeśli mnie pamięć nie myli... Nie wystawiam na razie żadnej oceny, bo widzę, że witryna nie jest dokończona. Nie jest źle. Za całokształt podoba mi się.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
PawelBDS 


Wiek: 38
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków/Szczecin
Wysłany: 2010-12-05, 18:31    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

Grafika okropna...... teksty takie sobie......... jak dla mnie strona zbędna bo nic nowego czy oryginalnego nie wnosi jak na razie
_________________
Kobieta jest jak harmonijka nieźle mruczy jak potrafisz ją dmuchnąć :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-05, 19:34    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

Przejrzałem już wiele stron uczących gry na harmonijce i przyszła mi na myśl taka refleksja. Powinien być podział sposobu nauki dla tych co chcą grać profesjonalnie i dla tych co graja dla własnej przyjemności, sposoby nauki dla tych różnych celów różnią się zasadniczo. 1 Uczący się gry profesjonalnej w/g mnie powinni zacząć uczyć się to co każdy musi- od trzymania, dmuchania i barwy ,ale przede wszystkim poprawnego wydobywania wszystkich dźwięków skali chromatycznej i nie nazywać ich techniką grania tylko tak jak na innych instrumentach konkretnym dźwiękiem granym z nut. 2 Ci co chcą się nauczyć grać na tym instrumencie szybko i powierzchownie powinni grać ze słuchu- to pozycje, taby i inne sposoby gry nie znajace podstawy muzyki. 3 to ci co zaczęli od dwójki i zaczynają po stracie 5 lat grania od jedynki. Ale to to tylko moja refleksja i pewno się mylę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-05, 19:42    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

adamg53 napisał/a:
Ale to to tylko moja refleksja i pewno się mylę.

A mi się wydaję, że jest w tym dużo prawdy. I nie mam zamiaru się tu nikomu podlizywać.
Faktycznie jak się w necie poszuka to znajdzie się od cholery podobnych stron średniej jakości.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-12-05, 22:47    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

Myślę, że jest to dobry kierunek modernizacji graficznej - może więcej kolorowych banerów i zdjęć na stronie PORTAL tak, żeby przyciagało jeszcze bardziej.
Brak mi jednak modernizacji strukturalnej, o której było pisane !!! :(
Np. ostatnie posty w temacie utworzenia nowego działu o Harmonijkach Chromatycznych, też nie znalały tu odzwierciedlenia.
Są jeszcze błędy i mam nadzieję, że zostaną niedługo poprawione np: teksty sformatowane w przeszlości (kolor, wielkość liter, podkreślenia) etc, etc nie zostały przywrócone, nie działa link na PORTALU p.t przecieki z forum, wyraz piwa postawione zamiast wyrazu punkty w profilu!!! :viva: - chętnie bym takie wypił ...
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2010-12-06, 21:05, w całości zmieniany 5 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
DROŻDŻU 


Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-12-05, 23:15    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

Stronie nie poświęciłem dużo czasu kiedyś zacząłem teraz skończyłem, dziękuję za uwagi poprawie wszystkie błędy w jak najkrótszym czasie
_________________
http://nauka-gry-na-harmonijce.pl/ - nauka gry dla początkujących
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MilKam88 

Wiek: 36
Posty: 39
Otrzymał 9 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-06, 00:21    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

Stanisław Wierzcholski??? Koniecznie popraw ten błąd :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Marcel_Banda 


Wiek: 46
Posty: 63
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-06, 11:04    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

[ Dodano: 2010-12-06, 11:05 ]
mr.cymbał napisał/a:
Stronka całkiem niezła. ...
Ps. Czy Twój Serdel 1847 pęcznieje? Musisz mieć jakich trefny egzemplarz.


:D :D:D
_________________
Marcel, Banda Łysego
www.bandalysego.pl

----------------------------------------------------------
trzeba wiedziec...kiedy dmuchnąć....
----------------------------------------------------------
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-06, 11:51    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

Cytat:
Seydel 1847 - Harmonijka z wyższej półki droższa ale cena adekwatna do jakości dźwięku i standardu gry. Ten model jest czołowym produktem tej firmy. Z wyglądu skromna prosta harmonijka z grawerowanym dużym napisem 1847. Drewniany korpus pęcznieje! ale na to już opisałem sposób. Bardzo szczelna. Ma zaokrąglone boki. Możliwość rozkręcenia jej i szybkiego czyszczenia. Harpa polecam gorąco nie powiem że łatwo się gra bo gra się na niej wyśmienicie!! Posiada hartowaną stal na płytkach i specjalny stop metalu na stroikach dzięki czemu ma taki doskonały dźwięk. Ma dłuższą żywotność.

Chyba nie tylko mnie zaintrygowało to wytłuszczone (przeze mnie zdanie) ...
Ps. Jedna rzecz na tym forum mnie coraz bardziej dziwi... Mam wrażenie, że spotykam tu swoich kumpli ;D . Widziałem już Czubka (w realu to gościu, który miał już podstawóce metr osiemdziesiąt, a obecnie mierzy jakieś dwa dwadzieścia), a teraz Drożdżu...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
DROŻDŻU 


Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-12-06, 16:40    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

mr.cymbał napisał/a:
Riedel jest jednym z najlepszych :/ ... Chyba tylko zdaniem jego fanów. Na temat Riedla mamy 8 stron tematu, więc jest to lektura na jakieś 10 minut,

Dzięki niemu sięgnąłem po ten instrument, mam 2 książki o dżemie też jestem nieźle do edukowany. Jest bardzo dobrym przykładem, jego zagrywki są świetne na co potwierdzeniem jest duża ilość tematów o prośby rozpisania tabu.
Cytat:
Grafika okropna...... teksty takie sobie......... jak dla mnie strona zbędna bo nic nowego czy oryginalnego nie wnosi jak na razie
\
To pierwszy lepszy szablon z google. myślisz że jak ktoś się uczy to musi mieć wszystko w 1000 kolorach i animowane. sam się uczysz z książek gdzie wcale niema więcej kolorów.
MilKam88 napisał/a:
Koniecznie popraw ten błąd

Poprawione dzięki
mr.cymbał napisał/a:
Czy Twój Serdel 1847 pęcznieje? Musisz mieć jakich trefny egzemplarz.

Napisałem Seydel a nie Serdel. Spęczniał mi i ostro się wkurzyłem ponoć impregnowany. teraz zamówiłem 2 są w drodze i napisze nieco więcej o innych.
Na stronie producenta pisało że impregnat więc to zmieniłem.
_________________
http://nauka-gry-na-harmonijce.pl/ - nauka gry dla początkujących
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-12-06, 17:02    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

DROŻDŻU napisał/a:
pisało


było napisane.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-06, 18:01    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

DROŻDŻU napisał/a:
Napisałem Seydel a nie Serdel

Wiem specjalnie dla żartu przekręciłem nazwę :hihi: . Co do Rysia, to z pewnością przyczynił się do spopularyzowania harmoszki (i chwała mu za to), ale powiedzmy sobie szczerze do "najlepszych" to mu spoooooooooro brakuje.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-12-06, 18:49    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

mr.cymbał napisał/a:
Czy Twój Serdel 1847 pęcznieje?

Kto uważał ten wie! :)

Był sobie taki konkurs na żartobliwy skrót harmonijek Seydel-a :harp: , a zapoczęty przez Barta - ale to już w innym dziale.
Nie jest więc nic zdrożnego, jeśli ktoś sobie nazwie tego harpa serdelką, serdelem lub nawet kaloryferem itp. :viva:
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-06, 19:14    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

Mi tam nie pęcznieje :)

[ Dodano: 2010-12-06, 19:15 ]
Albo po prostu tego nie odczuwam ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2010-12-06, 20:46    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

Dla mnie kurs gry jest tutaj sporym nieporozumieniem ;) Proponuje nauczanie zostawić profesjonalistom... Polecam kurs Dawida Wydry[URL=BLUESHARP.PL]www.bluesharp.pl[/URL] , który faktycznie rzetelnie porusza parę problemów, co prawda trzeba zapłacić koło dychy, ale za darmo umarło, dobre wykształcenie kosztuje.... Jeszcze jeśli chodzi o stronę Dawida, pojawiły się dzisiaj nowe harmonijki w jego sklepie, ceny dość konkurencyjne(szczególnie Marine Band Deluxe wypada sympatycznie) no i kupuje się od harmonijkarza a nie od sprzedawcy, który nie ma zielonego pojęcia, w jaki sposób harmonijka działa
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-07, 15:05    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

Drożdzu, skoro pytasz Forumowiczów o zdanie to powinieneś się przygotować na opinie pozytywne i te mniej pochlebne :)

Po pierwsze ciesze się, że grono fanów harmonijki się powiększa a przejawem tego są m.in. nowe strony i portale.

Po drugie Drożdzu włożył sporo pracy i energii w opracowanie tej strony i za to mu chwiała.

Po trzecie każdy ma prawo do tworzenia nowych stron o dowolnej (legalnej) tematyce. Ale...

Po czwarte zgadzam się ze Szczypiorem, że za edukację powinny się brać osoby które grają co najmniej 10 lat i zagrały już setki koncertów. No bo jak może skutecznie przekazywać wiedzę osoba, która dopiero zaczyna lub gra krótko (abstrahuję tu od Drożdza bo nie wiem jak gra). To nie będzie edukacja ale w wielu przypadkach ANTYedukacja, bowiem uczy się innych własnych błędów i niedociągnięć technicznych. A wiec paradoksalnie robi się im krzywdę!

Zatem nauczyciel powinien nie tylko potrafić swobodnie i bezbłędnie zagrać to o czym mówi/pisze, ale również przekazać to możliwie w prosty i efektywny sposób (nie koniecznie kopiując teksty innych).

Dlatego sugeruję trochę więcej pokory i umiaru w przekazywaniu wiedzy innym a te słowa kieruję nie tylko do Drożdza ale i innych młodych duchem i doświadczeniem Kolegów z forum :)
Inna sprawa, że "pomarańczowi" Forumowicze tj. profesjonaliści jakoś niezbyt chętnie wypowiadają się na forum, a szkoda...
Jakby coś to na mnie można liczyć (w miarę skromnych możliwości czasowych) :)

Pozdrawiam metodologicznie!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-12-07, 19:24    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

Wreszcie kompetentna wypowiedź kompetentnego harmonijkarza. Brawo Bartku :viva: .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-07, 20:25    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

Bart Łęczycki napisał/a:
Inna sprawa, że "pomarańczowi" Forumowicze tj. profesjonaliści jakoś niezbyt chętnie wypowiadają się na forum, a szkoda...
Jakby coś to na mnie można liczyć (w miarę skromnych możliwości czasowych) :)


mr.cymbał napisał/a:
Brawo Bartku :viva: .


Brawa zasłużone, ale zamiast bić brawa trzeba też się zastanowić, dlaczego tak mało "pomarańczowych" uczestniczy w życiu Forum. Rozumiem, że brak czasu (wszak "granatowym" też go brakuje), ale my - ciągle rozwijający się - potrzebujemy Ich rad w nurtujących nas sprawach, a nie zawsze można jeździć na warsztaty, tudzież trochę głupio zadręczać n-tym mailem, dajmy na to, Romka Badeńskiego. :) Może spróbować jakoś pozachęcać doświadczonych do troszkę większej pomocy na Forum? :)

Naród potrzebuje swych mentorów niczym mikrofon wzmacniacza... ;)

Przepraszam za odbieg od tematu. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
DROŻDŻU 


Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnobrzeg
Wysłany: 2011-03-17, 17:51    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

SZCZYPIOR napisał/a:
Dla mnie kurs gry jest tutaj sporym nieporozumieniem

Ja go zacząłem dopiero pisać jak znajdę czas za 2 miesiące to go poszerzę i może zmienię formę. Będzie dużo lepiej
SZCZYPIOR napisał/a:
Jeszcze jeśli chodzi o stronę Dawida, pojawiły się dzisiaj nowe harmonijki w jego sklepie, ceny dość konkurencyjne(szczególnie Marine Band Deluxe wypada sympatycznie) no i kupuje się od harmonijkarza a nie od sprzedawcy, który nie ma zielonego pojęcia, w jaki sposób harmonijka działa

Polecam sklep, Najlepszy sklep instrumentów w Polsce harmoniusz ostatnio kupiłem marinke za 77zł delux kosztuje max 125. Co tu ma do znaczenia harmonijkarz? w sumie nic! Każdy instrument pochodzi od jednego producenta przecież. Tak dla wiadomości właściciel sklepu gra na harmonijce chromatycznej.
Bart Łęczycki napisał/a:
Dlatego sugeruję trochę więcej pokory i umiaru w przekazywaniu wiedzy innym a te słowa kieruję nie tylko do Drożdza ale i innych młodych duchem i doświadczeniem Kolegów z forum :)

Na stronie niema nic co skopiowałem jak twierdzisz, wszystko napisałem sam i jeszcze poprawiałem orty. Uważam że nie krzywdzę innych. To jest fakt że tak może być, ale jeżeli ktoś niema pojęcia jak grać to po co robi stronę coś jest sprzeczne z racjonalnym myśleniem !?!

Dodałem stronę do Google i ją zaczynam pozycjonować na razie 2 strona ale już niedługo top 10 ( nie mam czasu).
_________________
http://nauka-gry-na-harmonijce.pl/ - nauka gry dla początkujących
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-03-17, 18:30    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

Widzę, że stronka się stopniowo rozwija. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-03-18, 00:35    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

Witam,

Zgadzam się z Bartkiem Łęczyckim w każdym punkcie.

Drożdżu,

Mam wiele uwag natury metodologicznej i merytorycznej, ale zamieszczę tutaj zaledwie kilka wybranych i o ch. ogólnym:

1)Żeby coś napisać do ludzi, trzeba sobie wybrać grupę docelową.
Czytając dział Techniki gry nie wiem, kto ma to zrozumieć bo na pewno nie początkujący.
Np.
"Podciągów najlepiej uczuć się grając na harmonijce w tonacji C . Dlatego początkujący gracze powinni zakupić tą tonacje. Każda tonacja harmonijki posiada swoją specyfikę."

Nie wyjaśniłeś dlaczego uczący się powinni postąpić akurat w ten sposób. Czy to na pewno chodzi o wykonywanie podciągów, a może o co innego? Proponujesz tutaj przyswajanie wiedzy na zasadzie dogmatu, a nie racjonalnych argumentów. Jeśli już wprowadzasz tezę to wyjaśnij dlaczego tak jest, nie stawiaj jej w ogóle albo zrób odnośnik do źródła specjalistycznego. Powinieneś tutaj wyjaśnić na czym polega specyfika harmonijek bo to taka wiadomość w stylu: każdego dnia mamy do czynienia ze wschodem i zachodem słońca.

2) Siatka pojęciowa

Kompletnie pomyliłeś terminologię.

Przykład 1.
"kanał 1 i 4 nazywamy Interwał"

To na pewno nie jest definicja interwału w muzyce.

Przykład 2.
Vamping to nie to samo co Tongue Blocking, a czytając wyjaśnienie tak naprawdę nie wiem co jest czym.

Przykład 3.

Overbending. Co to znaczy, że nie jest tak potrzebny jak w jazzie? Zależy kto używa techniki overbending w bluesie -> nie podałeś tutaj nazwiska żadnego z muzyków grających i nie grających taką techniką? Widać, że nie czytałeś artykułów profesjonalistów np. artykuł Howarda Levy opublikowany na jego stronie internetowej został niedawno udostępniony na forum harmoszka.com.

3) Źródła
Jeśli zależy Ci na wiarygodności zamieszczaj źródła podręcznikowe, internetowe lub jakiekolwiek inne. Nie czyniąc tego, przywłaszczasz sobie czyjąś własność intelektualną.
Takich rzeczy nie powinno się tolerować!

Uwagi końcowe:

Kierunek działań i inicjatywa są godne pochwały. Powinieneś jednak popracować nad:
- stylem językowym
- wzbogaceniem poziomu wiedzy i doświadczeń
- określeniem grupy docelowej
- pokorą

Że o autorytecie nie wspomnę.
Ostatnio zmieniony przez gmx 2011-03-18, 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
towal
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-03-18, 11:25    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

na tej stronie jest kupa błędów. fajnie, że chcesz obniżać 4 kanał o cały ton tak jak jest to napisane w Twoim dziale "tabulatury". kolejna sprawa, to opis grania w pozycjach, czy coś. przeciętny początkujący nie wie czym jest tonika i jakieś kwarty, kwinty. nie można było tego napisać logicznie na przykładzie np. koła kwintowego?


nie wspominając o "(1) (4)". na pewno jest to interwał, ale ma swoją nazwę i warto ją użyć.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2011-03-20, 22:31    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

wywal riedla sposrod najlepszych harmonijkarzy
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-03-20, 22:46    Odp: Strona internetowa [www.drozdzu.pl]

Zdecydowanie, Chainsaw ma rację. Rysiek to wielka, legendarna postać polskiej sceny bluesrockowej lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, ale nazywanie go harmonijkarzem to kompletne nieporozumienie. Przeciętny user tego forum bije go umiejętnościami na głowę.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu