Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu

Które nagranie przypad?o Ci bardziej do gustu?
Harmonijkowa bitwa The theme of Natsu (1)
91%
 91%  [ 22 ]
Harmonijkowa bitwa The theme of Natsu (2)
8%
 8%  [ 2 ]
Głosowań: 24
Wszystkich Głosów: 24

Autor
Wiadomość
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-14, 18:55    Odp: Paw vs KatuzaR

Szczerze nie pamiętam na kogo głosowałem. Po prostu w danej chwili jedno nagranie wydało mi się trochę ciekawsze. Najprawdopodobniej był to KatuzaR, ale głowy nie daję.

Szczerze było trochę niedociągnięć. Obaj popracujcie nad frazowaniem i budowaniem napięcia w improwizacji. W zasadzie to jest w graniu najważniejsze i zarazem najtrudniejsze.
No i popracujcie nad rytmem. Było nie źle, ale chwilami mogło być równiej.

Ale macie ode mnie wyrazy uznania. Sam nie odnalazł bym się w tym klimacie, dlatego chłopaki gratulacje. Kawał dobrej roboty.

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-03-14, 19:59    Odp: Paw vs KatuzaR

Sprawa przedstawia się tak, że udało mi się szybko przyporządkować nagrania do wykonawców. Skomplikowało mi to ocenę, bo z KatuzaRem się znam, z Pawem nie. Jednak głos oddałem na drugiego. A dlaczego? Początek szczególnie wydał mi się ciekawym eksperymentem folk-metalowym, gdzie naprawdę czuć było taką irlandzką melodykę ;) . Mam znajomego który gra na whistle'u i podobno rzeczy wyprawiał. Katuzar zaś przez większość podkładu gra bardziej blues - rockowo. Jego podkład akordowy był fajny, ale jednak wolałbym w tym numerze słyszeć więcej zagrywek i melodii na czystych dźwiękach. Pytanie do Pawa, jak uzyskałeś ten dziwny wibrujący efekt? Czy to jakiś growl, czy harmonijka nie stroiła w oktawie i było takie TRRRRR? W Twoim nagraniu jest też więcej energii i szaleństwa. Jednak wielkie brawa także dla KatuzaRa, gdyż także poradził sobie świetnie z podkładem. Ja do takiego czegoś zupełnie nie miałbym pomysłu. Też jest power i metalowy szał, ale nie aż taki jak u Pawa. Niemniej obaj Panowie poradzili sobie dobrze, więc obu gratuluję.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Paw 


Wiek: 29
Posty: 45
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-03-14, 20:19    Odp: Paw vs KatuzaR

W 44 sek. nagrania jest to growl, a w 57 i 1:44 owy efekt. Pisząc "TRRRRR" odpowiedziałeś sobie jak to zrobić :) . Kiedy język wibruje jak przy mocnym i wyraźnym wymawianiu "R", uzyskujesz coś na wzór growla na wydechu, tyle że płytszego. Potrafi to czasem fajnie urozmaicić improwizację i dodać nieco dodatkowej mocy.

Dziękuję za komentarze i rady :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-03-14, 20:42    Odp: Paw vs KatuzaR

Tak myślałem. Niestety, efekt dla mnie niewykonalny, bo mam wadę wymowy i porządnego R nie zrobię. Niemniej miło wiedzieć jak to się robi.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu