Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-02-08, 00:00    [GP V] HB III - ocena prac

Aż 7 nagrań. Aż, bo ostatnio było mniej, ale chce wam przypomnieć, że na początku to była norma. Może tym razem zwyciezca wybierze jakiś łatwy podkład aby więcej osób zachęcić do zabawy? ;]
Nagrania znajdziecie tutaj: http://www.harmoszka.com/...jkowe-Bitwy-III
Przypominam, że należy ocenić każdego pokolei w skali od 1 do 5. Siebie proszę ominąć.
Tutaj alfabetyczna lista:
Cytat:
Alternator_Siadł
Burber
mat21jar
Paw
Smyrdek
szaman69
Zamieszkaly

Jeśli zachowacie kolejność będzie mi potem łatwiej podliczać punkty, dzięki z góry. ;-)

Za równo tydzień wyniki. ;-)
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-02-08, 00:30    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

Nagranie Smyrdka, to sam podkład jest...

Alternator-siadł: 2+ (Pracuj nad rytmiką i brzmieniem. Trochę monotonnie, w zasadzie cały czas przewijał się jeden motyw)

Buber: 3 (Całkiem całkiem. Chyba było kilka sąsiadów, albo za dużo akordów;) No i ta monotonia. Poćwicz budowanie napięcia w improwizacji. Możesz jeszcze dopracować brzmienie.)

Mat21jar: 3+ (Kolejne dobre nagranie, choć w zupełnie innym stylu niż poprzednie. Mi bardziej odpowiada ten sposób grania. Ale znowu wychodzi monotonia. Większość figur rytmicznych jest podobna. Bardziej różnicuj. Głośniej, ciszej, wolniej, szybciej(gęściej).)

Smyrdek: sam podkład...

Paw: 4- (Brzmieniowo lepiej niż poprzednik, ale mnie nie bierze. Słaby feeling. Tzn jest równo, ale kwadratowo. Akcenty jak w muzyce ludowej. Trudno mi to sprecyzować, ale posłuchaj jak grają czarni to powinieneś zrozumieć;) Coś tam na początku powiedziałeś, ale dość nie wyraźnie... Po trzykrotnym odsłuchaniu nie zrozumiałem. Jak już coś mówisz to postaraj się czytelniej, a poza tym całkiem nie złe nagranie i tak dalej trzymać.)

Szaman69: 5- (Mój największy rywal:P łamałem się, czy dać 4+, czy 5-. Niby wszystko ładnie pięknie zagrane, ale... Przerost formy nad treścią. Moim zdaniem za dużo szybkościówek, które zagrane nie do końca równo tracą feeling. Staraj się grać mniej dźwięków. To że umiesz grać szybko, to nie znaczy, że cały czas musisz za*suwać. Jeśli bardziej zróżnicujesz to, co grasz, to będzie to miało lepszy efekt. Ale podobało mi się i moim zdaniem to najlepsze nagranie.)

Przepraszam wszystkich, za dość surową ocenę. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem.
Pozdrawiam Zamieszkaly

[ Komentarz dodany przez: INIM: 2011-02-08, 00:35 ]
Jeśli chodzi o Smyrdka, to takie nagranie dostałem. Nie sprawdzam jak wygląda improwizacja, tylko czy plik działa. Może autor podesłał zły plik?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-08, 00:42    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

alternator siadł 2
mat21jar 3
paw 4
smyrdek sam podkład
szaman 69 5
zamieszkały 5
_________________
Człowiek nieuzbrojony sprowadza na siebie wiele złego, w tym powszechną pogardę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-02-08, 02:36    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

Alternator_Siadł 2 Harmonijka brzmiała szczególnie na początku po prostu brzydko (podciągi ?)
Burber 3
mat21jar 3+
Paw 4+
Smyrdek 0
szaman69 5- Niektóre momenty szybkie mają to coś!
Zamieszkaly 5
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2011-02-08, 12:59    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

ze coooooo jasna cholera;/
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-08, 13:04    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

Alternator_Siadł 2 (troszkę jak trąbka-śmiechotka, kłakła-kłakła ale wszystko przed Tobą :) )
Burber 3+ (to jest już granie na harpie, zostawiasz przestrzeń i grasz dość świadomie, będziesz dobry)
mat21jar 3
Paw 3+
Smyrdek (hmm, coś jest nie tak)
szaman69 5- (kup sobie lepszy mikrofon do nagrywania akustycznego, bo szkoda tak brzmienie tracić (które już masz). szybkie partie spoko ale często mi się wydawały poza rytmem.)
Zamieszkaly 5 (zbudowałeś klimat, którego w podkładzie było 0)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tomek 


Wiek: 42
Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-02-08, 18:59    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

Świetnie się Was wszystkich słuchało, gratuluję odwagi i wysiłku! A moja subiektywna opinia wygląda tak:

Alternator_Siadł 2-
Burber 4-
mat21jar 3-
Paw 4 (bardzo mi się podobały Twoje pomysły, z lepszą techniką dałbym 5)
Smyrdek 0
szaman69 3+ (niestety bardzo mi przeszkadzało spóźnianie niektórych dźwięków...)
Zamieszkaly 5- (technicznie wypas, minus za delikatną monotonię... myślę, że dałoby się zrobić to ciekawiej)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-02-08, 19:42    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

Dzięki wszystkim za wspólną grę i mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony moją oceną.

Alternator_Siadł 2 (Jakieś dziwne te dźwięki niekiedy kojarzą mi się z kaczką, początek biedny, potem ujdzie)
Burber 3- (Nie przemówiło to do mnie. Nie wiem czy tak było, ale mam wrażenie, że jest lekkie opóźnienie)
Paw 5 (Mój faworyt ;) Właśnie ja tak chciałem zagrać, ale jeszcze mi umiejętności brakuje. Prosto, zwięźle i na temat. Może mniejszy stopień trudności niż u Zamieszkałego, ale myślę, że właśnie takiej interpretacji wymagał podkład)
Smyrdek 0 (Szkoda, że nie ma co oceniać. Pewnie źle wysłałeś pliki)
szaman69 4 (Składa się to ładnie na spójną całość, ale jakoś nie pasuje mi pod ten podkład)
Zamieszkaly 5- (Moim zdaniem najtrudniejsze i najlepsze wykonanie pod względem technicznym. Poza tym, że Paw mi więcej się podobał to nie ma się do czego doczepić. Tylko pozazdrościć umiejętności)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-08, 21:34    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

Szaman69 - Na początku były lekkie spóźnienia, ale potem to już było super - 5
Smyrdek - WTF !? - 0
Alternator_Siadł - Widac, ze jestes początkujący, ale nie dobijaj się - 2+
Burber- 3+
mat21jar - Echo fajnie pasuje do tego. Ciekawe i nie monotonne - a dam Ci to -4 :D
Paw- 3
Zamieszkały - Jestem za cienki w uszach by dawac ci rady. Po prostu - 5+

Pamiętajcie, że wszystko na tym świecie zależy od gustu ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-02-08, 22:14    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

Moje oceny:
Alternator_Siadł- 2

Burber- 3-

mat21jar- 3+

Paw- 3

Smyrdek- 0

szaman69- 4

Zamieszkaly- 4

Absolutnie wszystkim polecam słuchanie czarnych harmonijkarzy ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-08, 22:23    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

Czas na subiektywną opinię prof.Paskinsa :] . Mogę Was pocieszyć: pał nie będzie :viva: . 
Alternator 2
Smyrdek 0
Paw 4+
Szaman 5
Mat 3+
Burber 3+
Zamieszkały 5+
Sorry za niechlujstwo, ale ciężko się piszę z komórki :P
Ostatnio zmieniony przez mr.Michalos 2011-02-08, 23:27, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-02-08, 22:48    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

Alternator_Siadł 2 - pracuj nad układem ust, języka i ogólnie nad brzmieniem. Jest parę ciekawych pomysłów, ale technika jeszcze cie ogranicza.

Burber 4

mat21jar 3

Paw 4 - nie wiem czy to kwestia ćwiczeń czy lepszego mikrofonu, ale jest dużo lepiej niż w dotychczasowych bitwach.

Smyrdek ...

Zamieszkaly -5 super, podoba mi się, i jakby jeszcze było więcej szybkości to by była pełna 5.



Mikael - ciężko grać jak czarny nie będąc czarnym :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-08, 23:21    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

Można się wysmarować pastą do butów ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-02-08, 23:53    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

"Absolutnie wszystkim polecam słuchanie czarnych harmonijkarzy ;) "

Ja tam słucham Levego i czarnych saksofonistów:)
Ogólnie nie przepadam za słuchaniem harmonijki (poza małymi wyjątkami). :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-02-09, 15:54    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

Ocena subiektywna, ale obiektywizmu być nie może.

Alternator_Siadł 2+
Burber 3
mat21jar 3+
Paw 5 (tutaj jak ktoś wcześniej napisał –mój faworyt)
Smyrdek
szaman69 4
Zamieszkaly 4+

Ad. Alternator_Siadł – Mam wrażenie, że podkład sobie, a harmonijka sobie, raczej marnie się ze sobą łączą, chociaż niektóre fragmenty brzmią OK.

Ad. Burber – Brzmienie fajne. Rytmika harmonijki praktycznie nie pokrywa się z podkładem. Mam wrażenie, że środek i końcówka zagrane „siłowo”.

Ad. mat21jar – Delay / echo w mojej ocenie za długi czas. Podkład się nie komponuje z harmonijką. Dużo lepiej by się słuchało samego nagrania harmonijki solo.

Ad. Paw – Brzmienie które pasuje mi najbardziej do podkładu. Zagrane „lekko” i bardzo przyjemnie się słucha. Tu nie mogę się powstrzymać by nie dopisać tego, że w niektórych momentach jakbym słyszał samego siebie – pierwszy raz mam coś takiego.

Ad. Smyrdek – Nie będę kopał leżącego.

Ad. szaman69 – Brzmienie jakieś takie sztuczno – plastykowe jak z takiego odtwarzacza CD w początkach produkcji gdy nie potrafiono jeszcze odpowiednio rozkodować dźwięku. Technicznie jesteś bardzo dobry, ale uczucia słyszę tylko w ostatnich 25 sekundach.

Ad. Zamieszkaly – Bardzo ciekawe, przestrzenne brzmienie. Technicznie – fenomenalnie, mało z krzesła nie spadłem, zapewne z tego powodu nigdy nie wezmę udziału w HB – za wysokie progi na moje nogi). Uczuć mi zabrakło. Mam takie wrażenie, że zabiła je perfekcyjna technika. Mimo wszystko słucha się przyjemnie.

Pozdrawiam

Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2011-02-09, 16:43    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

Alternator 3
Buber 3
Paw 4
Szaman 5
mat21jar 3
Zamieszkały 5
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-02-10, 14:14    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

szaman69 napisał/a:
Mikael - ciężko grać jak czarny nie będąc czarnym :P

ale jest to możliwe ;) sam słyszałem :) i można chociaż do tego dążyć (przynajmniej ja próbuję, bo mi taki styl odpowiada :D )
Zamieszkaly napisał/a:
Ja tam słucham Levego i czarnych saksofonistów:)
Ogólnie nie przepadam za słuchaniem harmonijki (poza małymi wyjątkami). :P

źle się wysłowiłem, bo chodziło mi o czarnych muzyków :)

Wybaczcie, ale mam lekkie 'skrzywienie' na punkcie "czarnej" muzyki ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Paw 


Wiek: 29
Posty: 45
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-02-11, 21:21    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

W kwestii wyjaśnienia początku mego nagrania, to mój brat neo jak zwykle wciął mi się w mikrofon, drąc się "Pa, tera będzie akcja!". Odrzekłem mu "ty jesteś temu winny" w sensie, iż będę musiał po raz kolejny nagrywać improwizację. Jednak nie popełniłem w grze pomyłki, a słowa okazały się w tempo i nawet pasowały, więc zostawiłem.

A teraz do rzeczy...

Alternator_Siadł 2+ Można by wytknąć improwizacji parę rzeczy, ale na pewno nie to, iż jest nieoryginalna. Słychać, że starasz się grać niecodziennie, ale przez nieprofesjonalne brzmienie, to "dukanie" wychodzi słabo. Popracuj nad dźwiękiem, a Twoja gra wiele zyska. Miejscami nierytmicznie.

Burber 3+ Dość przyjemnie się słucha, ale zdecydowanie zbyt monotonnie - wszystko zlewa się w jedno. Mało urozmaicona improwizacja, lecz jeśli naprawisz to w swej grze, w przyszłości na 3+ się nie skończy ;) .

mat21jar 3+ Bardzo dobrze dobrane brzmienie do stylu gry, choć nie do końca do podkładu. Improwizacja nie była skomplikowana, lecz nie o to w niej przecież chodziło. Przyjemnie się słucha, ale z pewnością musisz jeszcze popracować nad techniką i feelingiem.

Smyrdek Popracuj, że tak powiem, nad brzmieniem...

szaman69 5- Jak najbardziej kupuję szybką harmonijkę w tym wydaniu. Mi tam brzmienie pasuje, ale te dźwięki nie w tempo trochę mniej... Gratuluję, dobrze się słucha.

Zamieszkaly 5 Im więcej słucham tej improwizacji, tym bardziej mi się podoba. Ciekawe, niecodzienne zagrywki (chociaż w sumie nie wiem czy są rzadko stosowane, gdyż harmonijki słucham niewiele). Tak jak było wspomniane klimat jest, lecz feeling nie taki dobry jak we wcześniejszych nagraniach.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
makumbaska

Posty: 4
Wysłany: 2011-02-11, 22:45    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

Witam. Nowy jestem, to się przedstawię - Kazimierz mam na imię i gram na harmonijce:) Sam nie gram jakoś fajnie na tym instrumencie, ale uwielbiam jego brzmienie, toteż śmiem twierdzić, że już trochę harmonijki w życiu słuchałem i mogę sobie pozwolić na osądy. Ale ogólnie podziwiam wszystkie nagrania, które zostały zamieszczone.

Alternator - 2 - początek straszny, 3. kanał bendingi musiałbyś poćwiczyć; potem natomiast fajnie się rozwija, to przejście w rytmiczne akordowe granie bardzo fajne było.

Burber - 3 - ogólnie za solówką była koncepcja, co jest fajne, brakowało mi natomiast jakoś kopnięcia w dalszej części nagrania, powtarzanie zagrywki z początku nie bardzo mi pasowało

Mat - 2+ - WIĘCEJ POWER'a, z drugiej strony ładny bending na 3. kanale

Paw - 2+ - To samo co u Mat'a, ogólnie timing słaby, ale technicznie już dosyć rozwinięty jesteś, więc to wszystko do wypracowania jest

Szaman - 5 (dałbym 6 jakbym mógł) - moim zdaniem najlepsze nagranie tutaj zamieszczone; czytałem różne uwagi dotychczas nt. tego sola, np. rzeczone 'przerost formy nad treścią', albo 'słabe brzmienie'. Z całym szacunkiem, ale brzmienie było głównie kwestią mikrofonu tutaj, natomiast jeśli chodzi o grajka to miał pełną kontrolę nad instrumentem, co szanuję i podziwiam. Dźwięki bynajmniej nie były ani poza harmonią, ani, jak na mój gust, poza rytmem (który po prostu był fajnie różnicowany). Co prawda solówka nie była budowana na zasadzie 'najpierw spokojnie, a potem dajemy czadu' (przez co zapewne spotkałaby się z dezaprobatą prof. Łęczyckiego :p), ale nie zmienia to faktu, że te 1,5 min. fajnie się słucha, a chyba o to ogólnie chodzi. Nie ukrywam, że lubię Jasona Ricci'ego(którego wpływ jest bardzo wyraźny w tym nagraniu), więc mogło to trochę wpłynąć na moje i tak subiektywne stanowisko; ale ogólnie i technicznie, i muzycznie najbardziej mi przypadło do gustu to nagranie.

Zamieszkały - 4 - fajne nagranie, ma naprawdę świetne momenty, technicznie gorsze tylko od Szamana. Nie podobała mi się tylko ta skala częściowo-chromatyczna w połowie utworu (brzmiała tak trochę na siłę), ładnie natomiast potem wszedłeś na wysoki rejestr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-02-11, 23:40    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

No, w końcu ktoś z sensem gada ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-02-15, 21:57    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

hej! chyba już wyniki powinny się pojawić?
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2011-02-15, 22:40    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

Jeśli da radę (głosowanie nie zostanie zamknięte) dorzucę jeszcze mój głos jutro przed 12. Jeśli zostanie zamknięte, to dodam i tak opis.


KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-10, 19:16    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

Hej kiedy następna bitwa?
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-03-10, 19:20    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

Gdy będzie duże ciśnienie. ;]
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-03-10, 19:31    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

Czyli we wtorek 15.03.2011, bo ma być w tedy 1015 hPa i w najbliższym czasie synoptycy twierdzą, że więcej nie będzie. ;)

Tak na serio to jak zdążę kupić mikrofon i podkład mi siądzie to może pomyślę o sprawdzeniu się.
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-03-10, 20:04    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

Podkład powinien każdemu siąść, bo będzie to podkład do standardu bluesowego.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2011-03-10, 21:23    Odp: [GP V] HB III - ocena prac

Alternator_Siadł - 2

Burber - 3

mat21jar - 3

Paw - 4

Smyrdek ...

szaman69 - 5

Zamieszkaly - 5

Panowie Gratulacje, mam takie wrażenie ze Paw zrobił duze postępy:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi