Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-09-01, 01:19    [Tuning] Faraoński Marine Band Deluxe

Witam! :)

Rozmawiając z Maćkiem na gg wpadłem na pomysł stuningowania mojej półtora rocznej Marynki.
Mianowicie:
- Wyszlifowanie drewnianego grzebienia
- Polakierowanie go
- Wygięcie tylnych blach

Postęp pracy: Jak na razie mam wyszlifowany grzebień i wyczyszczone podzespoły.
Jutro wyginam blachy i lakieruję grzebień.

O efekcie poinformuję Was tu.

P.S. Nie chciałem pisać w Conexowym toppicu, gdyż stwierdziłem że dotyczy tylko i wyłącznie Jego przeróbki.

Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-09-01, 08:30    Odp: [Tuning] Faraoński Marine Band Deluxe

Może być ciekawie... Jak byś mógł, zrób później foty.

Co do mojej Maryny- i tak ją przekombinuje, tylko muszę poczekać, aż znajdą się odpowiednie narzędzia ;)
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-09-01, 10:04    Odp: [Tuning] Faraoński Marine Band Deluxe

Zrobię, jak tylko dorwę się do aparatu :) a, zapomniałem że przerabiam harmonijkę Marine Band a Marine Band Deluxe to ma być efekt końcowy :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-09-01, 22:50    Odp: [Tuning] Faraoński Marine Band Deluxe

Z tego co wiem i widziałem Aleksandrze już powyginałeś blachy w Swojej Marynie, no chyba, że chcesz tak profesjonalnie do środka je zagiąć jak w Deluxe'ach a nie tak jak masz obecnie wygięte na zewnątrz. Do pełni szczęścia Twojemu tuningowi brakuje tylko regappingu, czyli tej zabawy w ustawienia stroików. No chyba, że tym też się zajmiesz.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-09-02, 14:23    Odp: [Tuning] Faraoński Marine Band Deluxe

Zagiąłem je bardziej Maciek, ale bardziej już chyba nie dam rady, by nie zepsuć. Jak jest, jest dobrze.
Nie wiem za bardzo jak zabrać się za regapping...

Byłem dzisiaj koło południa w piwnicy obaczyć jak się lakier przyjął. Powiem że jest dość dobrze. Złożyłem na szybko i zadąłem parę razy w kanały. Wiecie co?
Lipa.

Para wodna zamiast skraplać się i wsiąkać w drewno, skrapla się na stroikach i na lakierze wewnątrz grzebienia, pomiędzy pojedynczymi grzebykami.
Wydaje mi się że jak już druga warstwa lakieru wyschnie to wezmę pilczek i rozprawię się z lakierem pomiędzy szczelinami ;) .
Tylko czy wtedy nie będą wydłużać się/pęcznieć grzebyki?...

Powiem, że efekt wizualny złożonej harmoszki jest bardzo dobry :) .

[ Dodano: 2007-09-04, 23:03 ]
Dobrze, a więc włala.
Harmonijka złożona. Wpadłem na pomysł, żeby pomiędzy grzebykami pilnikiem zetrzeć lakier i już jest świetnie. Para się nie skrapla w takim stopniu i mozna grać długotrwale bez obawy o zalanie stroika.
Drewno nie wydłuża się pod wpływem wilgoci.
Harmonijka jest troszkę nieszczelna z racji tego, że wyjąłem ze środka prawie wszystkie śrubki przytrzymujace blachy stroikowe, ponieważ nie mialem na przymocowanie pokryw. Każdą blachę ze stroikami trzymają tylko dwa gwozdiki :P .
Efektem czego nieszczelność sięga zenitu - grając piąty kanał słyszę akord 456...
Całe szczescie, po mocniejszym zamocowaniu pokryw, blachy stroikowe przylegają do grzebienia i już wszystko szczelne :) .
W miarę przypływu nowych gwoździków, dodam je do środka i bedzie juz zupełnie w porządku.

Brzmienie jest dość ciekawe, trochę mniej metaliczne niż było. Ale i tak na moje ładne.

[ Dodano: 2007-09-04, 23:35 ]
http://www.wrzuta.pl/audio/xK2h27AbxO/ tak beznadziejne ze szok, ale starałem sie nie zbudzić sasiadów, przed chwila nagrałem :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-09-18, 05:50    Odp: [Tuning] Faraoński Marine Band Deluxe

Troche nie na temat... W jakiej tonacji masz tą Marine Band SelfDeluxed ;) ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-09-18, 18:45    Odp: [Tuning] Faraoński Marine Band Deluxe

Alkowa Maryna jest w C.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu