Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Bugaj 

Wiek: 50
Posty: 70
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: 100lica
Wysłany: 2009-10-30, 13:47    Ciekawostka ze strony Seydela - harp-o-matic na smartphony

No tego to się nie spodziewałem.
Na stronie Seydla znalazłem sofcik który można wgrać do iphone. Jest to wersja mobilna harp-o-matica...

link: http://www.seydel1847.de/...ws/Harp-o-matic

Jeżeli ktoś będzie potrzebował tłumaczenia jak to zainstalować, służę pomocą. Ja uruchomiłem na Iphonie i jestem pod wrażeniem - działa jako aplikacja a nie jako strona internetowa. Pracuje w przypadku kiedy macie na telefonie zainstalowane Safari, lub Operę Mini lub Opera Mobile. Niestety nie obsługuje mobilnego IExplorera.

Nie przeglądałem niestety forum pod tym kątem więc jeżeli już ten temat się wcześniej pojawił - sorrryryrryryryryryryryryryryryryy, a admin niech czyni swoją powinność :pada:
_________________
Och, gdyby tak wszyscy ludzie Mogli przeżyć taki jeden dzień. Gdy wolność wszystkich ludzi zbudzi I powie: "Idźcie tańczyć, to nie sen"...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-12-10, 22:57    Odp: Ciekawostka ze strony Seydela - harp-o-matic na smartphony

Rozumiem z tego, że na Pececie z OPERĄ też zadziała? :)
Nie wszyscy mają Iphona !
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2011-02-23, 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-23, 13:27    Odp: Ciekawostka ze strony Seydela - harp-o-matic na smartphony

Ja znalazłem też ten program ale nigdzie nie mogłem znaleźć instrukcji. Chciałem nawet tu zapytać. W międzyczasie kliknąłem na powyższy link i w more: http://www.seydel1847.de/...bjectID=1876539 i krótka instrukcje znalazłem. Może komuś ten link się przyda.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-02-23, 15:55    Odp: Ciekawostka ze strony Seydela - harp-o-matic na smartphony

Na stronie jest napisane, że program jest do użycia tylko online, ale jak miałem go otwartego w operze na komputerze to wziąłem Strona -> zapisz jako, wybrałem pojedyńczy plik i mam plik z rozszerzeniem .mht, który działa bez połączenia z internetem.

Pewnie tak samo dobrze będzie działał na telefonie z symbianem z najnowszą operą.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2011-02-23, 20:46    Odp: Ciekawostka ze strony Seydela - harp-o-matic na smartphony

ja mam Ipoda Touch więc mi zadziała :viva:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-02-23, 20:51    Odp: Ciekawostka ze strony Seydela - harp-o-matic na smartphony

No ja właśnie chciałem się zapytać też o instrukcję. Czy dobrze myślę. Na szaro zaznaczone dźwięki z tonacji, nie zaznaczone wcale to dźwięki z poza tonacji, a na żółto właśnie nie wiem i z anglika root notes też zbytnio nie kapuję. Mógłby ktoś napisać co to znaczy i czy resztę dobrze rozumiem.

PS. Taki mały offtop. Jak się ma tonacja harmonijki do gitary. Czy jest jakaś reguła, że gitara zawsze gra kilka tonacji w górę albo w dół do tonacji harmonijki.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-02-23, 21:31    Odp: Ciekawostka ze strony Seydela - harp-o-matic na smartphony

Gitara jest w takiej tonacji jak 2 kanał na wdechu danej harmonijki (jak grasz w drugiej pozycji).
Jak grasz w pierwszej pozycji to bierzesz taką harmonijkę w jakiej masz tonacji.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2011-02-24, 13:52    Odp: Ciekawostka ze strony Seydela - harp-o-matic na smartphony

jest to cos w AppStore??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-02-24, 14:38    Odp: Ciekawostka ze strony Seydela - harp-o-matic na smartphony

Zacząłem rozpracowywać ten harp-o-matic i stwierdzam, że jest to uboga wersja strony overblow, którą również można wrzucić na telefon. Link do ściągnięcia:
http://www.overblow.com/harmonica.zip
Po rozpakowaniu trzeba uruchomić plik index.htm i mamy na telefonie dużo ciekawsze narzędzie niż harp-o-matic. Działa na telefonie z symbianem w przeglądarce opera.

mat21jar, tu masz screena z objaśnieniami tak jak ja to rozkminiłem:
http://img819.imageshack..../harpomatic.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-02-24, 18:16    Odp: Ciekawostka ze strony Seydela - harp-o-matic na smartphony

piracik, Dzięki, nie wiedziałem tych żółtych, a tamte chciałem się upewnić czy dobrze rozumiem.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-02-27, 21:56    Odp: Ciekawostka ze strony Seydela - harp-o-matic na smartphony

mat21jar, jeżeli chcesz, żeby aplikacja wskazała Ci, w których miejsach na harpie jest dźwięk, którego szukasz, to zaznacza go na żółto. Jak w przykładzie, wybierasz C i zaznaczają Ci się wszystkie dźwięki C na harpie. A "root note" to jest dźwięk bazowy danej skali/tonacji.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-03-05, 19:52    Odp: Ciekawostka ze strony Seydela - harp-o-matic na smartphony

Jeszcze kilka pytań mi się teraz nasunęło. Przykładowo jeśli chcę zagrać w skali major na harpie C w tonacji G to wszystkie podświetlone dźwięki właśnie do niej należą i nie należy wówczas grać innych dźwięków. Ostatnio przeglądałem temat o skali bluesowej i oprócz tego, że dowiedziałem się jakie dźwięki najbardziej do niej pasują, to było również napisane, że inne też można zagrać, ale te główne najbardziej do bluesa pasują. Czy podobnie będzie z tym co pytałem się na początku. Drugie pytanie natomiast do czego pasują skala major i minor, bo blues to wiadomo, że do bluesa. No i ostatnie trzecie jeśli tak zagram jak pisałem na początku to będę grał w 2 pozycji. Czyli pozycje informują nas w jakiej tonacji gramy.

Może trochę odbiegłem od głównego wątku i bardziej pasowałby ten post do działu pomoc, ale nie będę zaśmiecał forum i tworzył nowego tematu.

PS. Sorry za pytania (ewentualnie jeśli była o tym mowa to też przepraszam, jeszcze nie wszystkie tematy przeglądnąłem), ale postanowiłem, że trzeba się trochę nauczyć podstaw muzyki i harmonijki, a nie tylko w nią dmuchać.

Pozdro :papa:
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu