Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
VooDoo 


Posty: 10
Skąd: hufiec Opoczno
Wysłany: 2011-03-02, 12:06    Piecyk i mikrofon

Witam ... słyszałem ze fajne dźwięki można wydobyć na piecyku tylko ze jestem laik i nie mam pojęcia co do takich sprzętów ...tak czy inaczej chciał bym go mieć wiec moje pytania do tego to czy piecyk za 150zł wystarczy do podstawowych rzeczy i czy mikrofon musi być jakiś specjalny bo się najzwyczajniej nie znam....??? Chciałem zasięgnąć waszej porady zanim narobię siary w sklepie:P Liczę na was bardziej doświadczonych ...z góry dziękuję:)
I w ogóle czy ten piecyk się przydaje?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-03-02, 12:50    Odp: Piecyk i mikrofon

Zacznijmy od początku.

Brzmienia ze wzmacniacza możesz uzyskać dwa:
- głośne akustyczne
- chicagowskie (przesterowane)

Do pierwszego potrzebujesz wzmacniacza (może być tranzystorowy) i mikrofonu wokalowego. Im lepsza klasa, tym wyższa cena, osiągasz głośność, ponieważ harmonijka z założenia jest instrumentem cichym / kameralnym (podobnie jak gitara).

Do drugiego - to już jest cała nauka. Najlepiej (najczęściej używane) sprawdzają się wysokooporowe mikrofony i wzmacniacze w pełni lampowe (wzmacniacz ma dwa stopnie najpierw przedwzmacniacz, później wzmacniacz mocy). Oczywiście niektórzy stosują jeszcze dodatkowe efekty (zazwyczaj analogowe, lub porządne cyfrowe zbliżone do nich brzmieniem). Ceny sprzętu mogą przyprawić o ból głowy.

Zatem wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
VooDoo
VooDoo 


Posty: 10
Skąd: hufiec Opoczno
Wysłany: 2011-03-02, 12:53    Odp: Piecyk i mikrofon

Dziękuje bardzo ...:) zostaje mi troszkę przemyśleć ten temat albo jeszcze zaczekać:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Dasher

Posty: 1
Wysłany: 2011-07-19, 22:43    Odp: Piecyk i mikrofon

Mam takie pytanie, mam zamiar grać w zespole i nie wiem czy ten mikrofon i wzmacniacz będą odpowiednie.
Mikrofon - http://allegro.pl/to-jest...1711161273.html
Wzmacniacz - http://allegro.pl/nowy-wz...1713719316.html

Nadadzą się?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-07-20, 06:34    Odp: Piecyk i mikrofon

Chłopie, czytaj... Jeden post wyżej medium to wyjaśnił. Nie, ten zestaw nie będzie dobry ponieważ mikrofon jest wokalowy, a piecyk gitarowy. Pewnie że zagra, ale będzie brzmiało nędznie, bo ani piecyk gitarowy nie przeniesie należycie i w pełni czystego dźwięku, ani mikrofon wokalowy nie przesteruje wzmacniacza. Więc nie uzyskasz ani ładnego, czystego brzmienia, ani należytego elektrycznego.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu