Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Stig 


Wiek: 113
Posty: 17
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 2011-03-01, 15:34    Jaka druga harmonijka?

Siema!
Zastanawiam sie nad 2 harmonijka, 1 to suzuki harpmaster.
Chciałbym żeby harmonijka miała drewniany korpus. Kształt pokryw obojętny. Strój kompromisowy. Fajnie by było jakby granie akordami nie sprawiało problemów cena do 100-110 zł. Tonacja jaką chcę kupić to A. Ewentualnie korpus plastikowy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-03-01, 17:40    Odp: Jaka druga harmonijka?

Powiadasz w stroju kompromisowym... Przychodzą mi na myśl Seydle,
aczkolwiek najtańsze modele (za wyjątkiem big sixa) podobno szybko padają.
A może by tak Blues Harp :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-03-01, 18:53    Odp: Jaka druga harmonijka?

A może warto dołożyć parę złotych do Seydla Solist Pro?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-03-01, 23:05    Odp: Jaka druga harmonijka?

A może klasyczna Marinka? Ostatnio dmuchnąłem w taką w G i byłem wprost oczarowany, nawet overblowować się dało, bez regulacji :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KUKUSIEK 


Wiek: 64
Posty: 94
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: 2011-03-02, 06:33    Odp: Jaka druga harmonijka?

Witam

Miałem podobny dylemat przy wyborze harmonijki w innej tonacji i zdecydowałem się na Seydla Solist Pro A. Jestem bardzo zadowolony. Chyba że stać cię na 1847 to będzie strzał w dziesiątkę.

Pozdrawiam KUKUSIEK
_________________
Od brzmienia harmonijki piękniejsza jest tylko cisza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Stig 


Wiek: 113
Posty: 17
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 2011-03-02, 08:52    Odp: Jaka druga harmonijka?

Wiele ludzi pisze, że marine to loteria i raz będzie dobry model a raz syf. Dobrze by było żeby wypowiedział się tutaj jakiś doświadczony harmonijkarz, który miał ich dużo. I jak to jest z tym nasiąkaniem czy to naprawdę taki duży problem? Czy to prawda,że w soliscie tak szybko padają stroiki, czy to bardziej wina grającego?Co wy na to http://www.emuzyczny.pl/H...P,produkty.html

lub hering vintage? wie ktoś jak się sprawuje?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-03-02, 11:01    Odp: Jaka druga harmonijka?

Stig napisał/a:
Co wy na to http://www.emuzyczny.pl/H...P,produkty.html


To zwykły MS, pokrywy od Big River Harp i wielu innych z okolicznościowym grawerunkiem (wytłaczanką) i korpusem z plexi.

Jak można Ci coś doradzić jak się Ciebie nie zna? Nie wiedząc jakie masz zadęcie / zassanie, jaki repertuar grasz, jakie techniki wykorzystujesz, jakie masz preferencje estetyczne to chyba trzeba być dziwakiem, żeby Ci doradzać.

Są pewne harmonijki, które wg mnie trzeba mieć. Między innymi w moim rankingu jest Marine Band classic. Sam jej nie mam, korzystam z jej pokryw, ale ja jej już nie kupię. Jak dla mnie jest zbyt "delikatna" i ma źle zaprojektowany "roztrąb".

Pozdrawiam

Medium

PS. Dopiero ósma, dziesiąta harmonijka będzie wybrana świadomie, ale wtedy będziesz miał doświadczenie pozwalające z każdej, nawet średniej harmonijki zrobisz instrument wirtuozerski.
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu