Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Stig 


Wiek: 113
Posty: 17
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 2011-03-01, 09:59    Hohner Marine Band vs Hohner Marine Band Deluxe

Hej!
Chciałbym kupić moją 2 harmonijke, i nie wiem czy warto dopłacać do marine band deluxe jaka jest różnica między klasyczną wersją a Deluxe . Chciałbym jeszcze wiedzieć gdzie moge je tanio kupić.
PS: Czy różnica w brzmieniu jest duża?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-03-01, 10:33    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Marine Band Deluxe

Moim zdaniem (i doświadczeniem) - warto. Kiedyś twierdziłem, że nie warto, że różnica w jakości nie jest aż tak duża jak w cenie (prawie dwukrotna). Ale jakość tradycyjnych marynek niestety znacznie się popsuła, niektóre są wciąż niemal perfekcyjne, ale coraz więcej wśród nich bubli i niedoróbek. Kupując classika, zawsze jest loteria... Pod tym względem deluksiak jest dużo pewniejszy, tu Hohner raczej trzyma poziom. Zawsze może zdarzyć się bubuel, ale zdecydowanie rzadziej. Brzmienie classika i deluva są bardzo podobne, praktycznie trudno usłyszeć różnicę. Natomioast deluxe jest dużo łatwiej rozbieralny w celu np. wyczyszczenia, nie ma kłopotu złożyć go z powrotem, korpus impregnowany, więc nie powinien tak puchnąć, jak w czasami w classiku, bardziej ergonomicznie wykonany... Ja się przekonałem do deluksiaka i classica już nie kupię... Wolę dołożyć i mnieć lepszego i pewniejszego harpa.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu