Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2011-02-23, 11:51    [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

1. [sprzedane]

2. Hering Delta Blues C, rzadki model Heringa z bardzo dużym korpusem i płytkami 1,2mm. Ma wygładzone krawędzie płytek i wyregulowane kanały 4, 5 i 6 do overów.

3. Hering Vintage 1923 Eb, z wygładzonymi krawędziami, przestrojona z E. Mogę na życzenie wyregulować do overów. Fotki wkrótce.

Obie mało grane, kupione w 2008, większość czasu przeleżały na półce :D . Wyczyszczone, odkażone etc, widać minimalne ślady użytkowania. Cena 70zł za sztukę, plus przesyłka.
Polecam, jak ktoś chce mieć tanio dobry i dopieszczony instrument.

Foty:

http://img441.imageshack....746/hering1.jpg
_________________

Ostatnio zmieniony przez Pulatom 2011-02-23, 17:09, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-23, 12:30    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

A odkażone są? ;) Kusi ten Twój Hering... Tym bardziej, żę mój Blues Harp prosi o eutanazję :P A nówka kosztuję 95 złociszy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2011-02-23, 12:49    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

Wszystko wyczyszczone i odkażone, nie ma żadnych obaw :) . Hering jest idealny do takich wolnych, klasycznych bluesów, chyba jeszcze bardziej mięsiste i ciemne brzmienie niż 1923 :D .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-23, 13:06    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

A do rockowego napier...niczania da radę? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2011-02-23, 13:09    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

Myślę że jak najbardziej (zamknięte boki pokryw, na plus przy małych dłoniach i mikrofonie), mogę ustawić wyższą akcję stroików żeby nie blokowały się przy mocnym ataku.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-23, 13:14    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

Hmm. Brzmi przekonywająco. Zastanowię się jeszcze...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-02-23, 15:44    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

:O Ciekawa okazja :D
Mój hering free blues w A już dogorywa i strasznie brakuje mi porządnej harmonijki w A.
Cena również okazyjna jak na zaimpregnowany korpus.

Zamawiam!

Już piszę PW dopytać się o szczegóły.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2011-02-23, 17:07    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

Marinka już paszła, jakby co to mam jeszcze do sprzedania Heringa 1923 w egzotycznej tonacji Eb, przestrojona z E, dzięki czemu lżej chodzi :P .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-02-23, 18:17    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

ile chcesz, za heringa? i jak się spisuje?
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2011-02-23, 19:41    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

Jedna i druga po 7 dych + przesyłka. Na Delta Blues C doskonale wchodzą overy, bez pisków i charczenia, brzmienie ciemniejsze, ze sporą ilością dołu i "mięcha". O 1923 Eb mogę powiedzieć tyle, że głośna i całkiem lekko się gra :D .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-02-23, 19:50    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

Powiedz jeszcze, czy nie jest czasem zbyt piskliwa. Jak marineband?
I czy byś podjął się wyregulowania jej? Bo mi nie chce się w to bawić. Jak ostatnio wyregulowałem Seydla, to płowa kanałów mi się zacina i muszę zrobić poprawki...

Bo ogólnie byłbym zainteresowany tą tonacją. MAm Eb low, ale potrzebuje Eb, a ciężko ją znaleźć.

A i powiedz jak one się mają do tego modelu, co ma Kamiński na swojej stronie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2011-02-23, 19:58    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

Heringi mają raczej miększe brzmienie niż MB, poza tym ten model ma typ strojenia w stronę Just Intonation (akordowy), więc brzmi całkiem miło dla ucha, nawet w górnych kanałach. Wyregulować oczywiście mogę, robię to standardowo na 4, 5 i 6 kanale. Swego czasu brakowało mi właśnie Eb, więc po prostu kupiłem E i zjechałem ją pół tonu w dół. Stroiki były polerowane bardzo drobnym papierem, więc nie sądzę żeby wpłynęło to jakoś szczególnie na żywotność. Na pewno lepsza jest nowa, ale również sporo droższa :P .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-02-23, 20:17    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

A ile nowa kosztuje? Sorry za pytania, ale nigdy nie grałem na heringach? A i mam rozumieć jest to Eb wyższe niż D?
Jeszcze się zastanowię, ale sądzę, że wezmę:) choć kusi mnie też ta u Tomka Kamińskiego. W sumie jest w podobnej cenie, dlatego chciałbym wiedzieć, czym się różnią?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2011-02-23, 20:26    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

Nowy Hering u Kamińskiego kosztuje 99zł, w muzyczny.pl tak samo. To jest ta sama harmonijka, tylko przestrojona. Eb jest między D i E, do grania bluesa w Bb (np. w kawałku Dana Smitha "Cotton Needs Picking" jest riff na Eb, analizował go Gussow w którejś lekcji).
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-02-23, 21:33    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

Raczej myślałem o f-moll. Chodziło mi tylko o wysokość, bo Eb low mam.
To podrożały, bo na starej stronie Eb była za 69 zł. Napisz ile byś chciał za przesyłkę. I czy jest możliwość targowania się:P
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2011-02-23, 22:31    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

Co do targowania, to możemy ew. załatwić że wliczę przesyłkę w te 7 dych.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-02-23, 22:57    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

65:)
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2011-02-23, 23:08    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

68 :]
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-02-23, 23:13    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

66;)

J=Zastanawiam się tylko jeszcze jak z trwałością. Nie mogę się co do samych heringów przekonać, a ta była jeszcze przestrajana, ale wciąż myślę. I jestem bardzo bliski zakupu...

:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2011-02-23, 23:16    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

66,50, czyli równo pomiędzy 65 a 68. Jeśli pasuje, to zapraszam na priva do finalizacji zakupu.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-02-23, 23:33    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

Mam jeszcze pytanie, jak ją zjechałeś pół tonu w dół? szlifując stroiki podwyższasz dźwięk?
Muszę się z tym przespać. Jutro się odezwę:) Nie sądzę, żebyś miał zbytnie wzięcie na tę tonację:)

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2011-02-23, 23:36    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

Nom, tak się harpy przestraja. W fabryce również tak robią (stroik po wbiciu w płytkę nieraz trzeba obniżyć te pół tonu albo i więcej), ale zwykle brutalniej, grubymi ziarnistościami żeby było szybko, więc nie sądzę żeby to wpłynęło na żywotność.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-02-24, 07:11    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

Zamieszkaly napisał/a:
Mam jeszcze pytanie, jak ją zjechałeś pół tonu w dół? szlifując stroiki podwyższasz dźwięk?

Dźwięk się podwyższa, jeśli szlifujemy "drugą" połowę stroika, czyli w części pomiędzy połową a swobodną końcówką. Natomiast szlifując storik w części pomiędzy połową a mocowaniem do płytki - dźwięk się obniża.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-24, 10:40    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

W tym tygodniu próbowałem koledze nastroić ponad trzyletniego Blues Harpa. Udalo mi się to aż trzy razy, tyle że za każdym razem po kilku godzinach harmonijka się rozstrajała.

Pulatom masz jakiś patent na to, czy to po prostu zmęczenie materiału?
na pewnym forum zagranicznym przeczytałem, że stroiki z mosiądzu mają tendencję do rozstrajania się i najlepszym materiałem do strojenia jest stal nierdzewna.

Pzdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2011-02-24, 11:23    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

Jak była przez te 3 lata grana intensywnie (przez początkującego zwłaszcza), to możiwe że się stroiki skończyły po prostu i trza nabyć nową. Stalowe są wytrzymalsze, ale też prędzej czy później jest z nimi amen :P .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-02-24, 14:48    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

Ja przeważnie nie stroję harpów. Moje doświadczenia są takie, że jeżeli harp zaczyna się rozstrajać od używania, to czas kupić nowego... Zgadza się, po podstrojeniu chwilę trzyma, ale szybko rozstraja się na nowo, potem coraz szybciej i i tak pada. Czasem podstrajam, kiedy nie mogę od razu kupić nowego, żeby mieć na czym pograć parę godzin, ale jak najszybciej kupuję nowego.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2011-02-24, 16:40    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

Z tym strojeniem jest paskudnie różnie!
Zależy chyba od sztuki np, mam Goldenkę w Bb, którą przestroiłem do stroju Marine Band, żeby ładniej brzmiały akordy i jest to moja ulubiona harmonijka!! od 2 lat, nawet oktawa 3-6 brzmi elegancko! i po strojeniach się nie rozstrajała, Marine Band w C, też stroi idealnie mimo strojenia, a dla części harmonijek rzestrojenie, faktycznie jest łabędzim śpiewem... W każdym bądź razie, nie chce robić antyreklamy, ale przestrajanie i to przestrajanie w dół(harmonjka sama przecież ma tendencje do zmiany stroju w dół..) może być mocno obciążające dla stroika... Może być z tą harmonijką różnie. Zostały spiłowany nasady stroików czyli miejsce, które - jak na mój rozum chyba najbardziej się ugina(bo końcówka stroika chyba niezgięta po prostu "lata w góre i w dół")
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-02-27, 21:52    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

Hmmm, z tym strojeniem różnie bywa. Ale ja przykładowo przestrajałem Big Sixa i ponowne problemy w stroju pojawiły się dopiero po kilku miesiącach. Ostatnio nastroiłem go na nowo i śmiga odpowiednio. Zależy jak mocno stroik dostał już w plecy od grania i czy to już poważne pęknięcie, czy inny zaburzenia. SZCZYPIOR, stroiki fabrycznie też są strojone w dół (ostatnio kupiłem Goldenkę i mocno była pokaleczona w okolicach nitu), więc jeżeli jest to zestrojone umiejętnie, to powinna pożyć.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2011-02-28, 17:29    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

Mam starego Blues Harpa z okresu przed MS, którego kupiłem używanego w C, ale że chciałem się uczyć z Gussowem to zjechałem go do Bb (oczywiście bez kaleczenia, polerka papierkiem 400 i 800). Działa już dłuuugo, a nie miał (zwłaszcza na początku) lekko ze mną :] . Przestrajanie stroika o 2-3 półtony nie jest niczym szkodliwym i, jak napisał Maciek, robią to często w fabrykach (ja też tak robię jak wymieniam stroik, po wbiciu w płytkę jest zawsze za wysoko).
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sailor

Posty: 26
Skąd: charzykowy
Wysłany: 2011-03-02, 17:10    Odp: [Sprzedaż] Hering Delta Blues C i Vintage 1923 Eb tanio!

Młynek napisał/a:
Ja przeważnie nie stroję harpów. Moje doświadczenia są takie, że jeżeli harp zaczyna się rozstrajać od używania, to czas kupić nowego... Zgadza się, po podstrojeniu chwilę trzyma, ale szybko rozstraja się na nowo, potem coraz szybciej i i tak pada. Czasem podstrajam, kiedy nie mogę od razu kupić nowego, żeby mieć na czym pograć parę godzin, ale jak najszybciej kupuję nowego.


robię tak samo....
Kiedy jestem w domu to kupuję nowe bo tak jak pisze Młynek długo nie da rady... Ale jak jestem "gdzieś tam" to nie mam wyjścia i dostrajam. Zabawa fajna i "dowartościowuje". Z tym ze do sejdelków to potrzebny jest sprzęt bo blaszki to "stainless steel"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu