Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-02-23, 15:31    Przejściówka XLR JACK 6,3 i JACK 3,5

Witam.
Posiadam mikrofon GRUNDIG GDM 318. Jego kabel jest zakończony końcówką typu XLR (3-pinowa). Chciałbym mieć możliwość podłączenia go do komputera i do wzmacniacza.

Czy takie przejściówki umożliwią mi to?
Przejściówka JACK 6,3 wtyk mono - CANON gniazdo.
Dane techniczne:
- wtyk JACK 6,3 MONO
- gniazdo CANON 3pin z zatrzaskiem
- końcówka JACK-a zlutowana z 2 pinem CANON-a
- 1 i 3 pin CANON-a zwarty z masą
- długość 93mm (z bolcem)
- niklowa
- rozkręcana przejściówka pozwala przelutować styki w dowolnej konfiguracji


Przejściówka niklowa JACK 3,5 na JACK 6,3 STEREO.
Dane techniczne:
- gniazdo MINI-JACK 3,5mm stereo
- wtyk JACK 6,3mm stereo
- długość 52mm (z bolcem)
- niklowa


Nie jestem pewien czy mogę wklejać linki do aukcji z allegro więc wrzuciłem tylko zdjęcia.
Ostatnio zmieniony przez piracik 2011-02-25, 14:51, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-23, 15:44    Odp: Przejściówka XLR JACK 6,3 i JACK 3,5

Nie prościej przelutować na gniazdo jack i wtedy mamy możliwość używania kabla gitarowego, co daje dużą swobodę przy graniu (możemy się oddalić)? :)
A jeśli chodzi o podłączenie do komputera, to karta jest na tyle czuła by załapać sygnał z mikrofonu? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-02-23, 15:59    Odp: Przejściówka XLR JACK 6,3 i JACK 3,5

Zastosowanie przejściówki przecież nie zmienia swobody gry (kabel ma długość ok. 3 metry).
Pytam o przejściówke, ponieważ rozmawiałem z sąsiadem (elektryk amator) i powiedział mi, że lutowanie nie zawsze działa, trzeba to zrobić porządnie aby nie było żadnych zakłóceń.

Widziałem film na youtube, w którym #Maciekdraheim podłączył kiedyś swojego Grundig GDM 313 bezpośrednio do komputera i majk znakomicie się sprawował. Co do czułości nie mam pojęcia - posiadam zintegrowaną kartę muzyczną :/

Mam nadzieję, że #Maciekdraheim zajrzy do tego wątku i się wypowie ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-02-23, 18:28    Odp: Przejściówka XLR JACK 6,3 i JACK 3,5

Ta pierwsza przejściówka powinna Ci to umożliwić. Potrzebował będziesz jeszcze tylko przejściówki (jack męski mały, żeński duży). Są to groszowe sprawy. (2.50 zł).
Co do karty zintegrowanej, to nie polecam. Wymaga cierpliwości, są szumy, opóźnienia i potrafi się zawiesić. Ale da się coś na niej zrobić.
Np. Moje nagranie Harmonicaonly zrobiłem na laptopie z kartą dźwiękową zintegrowaną.

http://forum.harmoszka.co...t5162.htm#44963
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-02-25, 15:12    Odp: Przejściówka XLR JACK 6,3 i JACK 3,5



Który kabel jak mam podłączyć? Bo mam wtyk JACK 6,3mm, ale nie wiem który kabel jak mam przylutować.
Wtyk, który posiadam jest mono, więc wiem, jeden kabel mam przylutować do końcówki jacka a masę i drugi kabel razem do masy w jacku.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-02-25, 19:42    Odp: Przejściówka XLR JACK 6,3 i JACK 3,5

Tylko na filmach sensacyjnych wiadomo, że policjant ma przeciąć czerwony kabelek i bomba nie wybuchnie. :)
Tu się tak niestety nie da telepatycznie sprawdzić.
Wygląda z fotki na to, że w.w. połączenie było stereo z wtykiem typu DIN.
Ale tak na serio - to pomierz masę i wiesz już, którą końcówkę łączysz do kabel-oczka masy.
Zostaną Ci dwie wolne żyły.Jeżeli korzystasz z wtyku mono to jeden kabelek (żyła) zostanie wolny.
Możesz też zewrzeć ( z obydwu końców ) dwie żyły-jako jedną - żeby nie dyndały luźno.
Musisz też sprawdzić, która aktualnie żyła podłączona jest do złącza aktywnego w majku.
piracik napisał/a:
(elektryk amator) i powiedział mi, że lutowanie nie zawsze działa, trzeba to zrobić porządnie aby nie było żadnych zakłóceń.

Co to za totalne bzdury :hah: niech ten sąsiad elektryk nie zajmuje się już tym amatorskim hobby w tej branży i przerzuci się na coś innego
- w "elektryce" nie ma żartów!
Złącza lutowane, a więc jako galwaniczne spoiny są najpewniejszymi oprócz zgrzewanych i zagniatanych.
Cała elektronika dzisiaj stoi połączeniami na lucie cynowo-ołowiowym.
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2011-06-26, 15:48, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-02-27, 21:40    Odp: Przejściówka XLR JACK 6,3 i JACK 3,5

Tak, tak, w tych starych Grundigach (przynajmniej w moim 313) nie było połączenia XLR, tylko DIN 3. Jako, że takich przejściówek nie znalazłem, zaniosłem mikrofon do speca, który zamonowałe Jack. W moim przypadku sygnał leci czerwonym kabelkiem (podlączony jest do tej wystającej części, zaś żółty i niebieski (ale ze zdjętą izolacją, czyli chyba tzw. masa) podłączone są do tej płaskiej części, zawiniętej na izolacji kabla głownego.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-02-27, 21:48    Odp: Przejściówka XLR JACK 6,3 i JACK 3,5

Ok, dzięki za info. Więc pożyczę od kolegi jakiś wzmacniacz gitarowy i pojadę z mikrofonem do wujka majsterkowicza, który ostatnio zrobił sobie jakiś potężny wzmacniacz lampowy do głośników.
Myślę, że coś wykombinujemy ;) Potem będe testował na wszystkich wzmacniaczach kolegów :D

[ Dodano: 2011-03-27, 17:58 ]
Nie widzę sensu tworzenia nowego tematu, więc piszę tutaj.
Sąsiad przylutował mi wtyk jack 6,3mm. Mikrofon działa podpięty do komputera i pod wzmacniaczem jakiś KUSTOM arrow 16 (coś takiego, dość słaby tranzystor).
Wczoraj byłem u kolegi i chciałem go podpiąc pod MARSHALL HEAD JMD 100 ale nie dawał żadnego sygnału. Na wszystkim działał, tylko nie na tym marshallu.
Tutaj jakieś info nt. tego wzmacniacza:
http://allegro.pl/marshal...1522647077.html
Nie działał nawet jak podpinałem pod multiefekt.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu