Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
tcovoc

Posty: 1
Wysłany: 2011-02-21, 22:17    [Problem] Hohner Special 20 C - pierwszy kanał, nieczysty dźwięk

Problem jest tego typu, że pierwszy kanał w zasadzie na wdechu jak i wydechu wydaje nieczysty dźwięk. Rozkręciłem harmonijkę, żeby przeczyścić, ale nie poskutkowało, a do tego ten kanał na wdechu wydaje dźwięk, jakby odgłos dzwoneczka. Byłby ktoś w stanie podzielić się wzorowym dźwiękiem dla tego kanału? Co zrobić, aby wyeliminować to brzęczenie stroika, choć może to trochę nieprecyzyjne określenie. W każdym razie coś podobnego zaczyna się dziać na kanale 4, a jest to dla mnie o tyle dziwne, że bardzo uważam na instrument i unikam zbyt mocnego zadęcia/zassania.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
reggie 

Wiek: 35
Posty: 13
Skąd: Cz-Dz
Wysłany: 2011-02-22, 11:30    Odp: [Problem] Hohner Special 20 C - pierwszy kanał, nieczysty dźwięk

Harmonijka jest nowa? Zaczęło się tak dziać niedawno czy od początku jest tak samo?
Nieczyste brzmienie stroików jest często spowodowane nieodpowiednim wciąganiem powietrza. Np ja na początku miałem problem z kanałem 2 ale nauczyłem się odpowiednio wydobywać dźwięki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-22, 12:46    Odp: [Problem] Hohner Special 20 C - pierwszy kanał, nieczysty dźwięk

To brzęczenie gdy zwiększasz siłę powietrza robi się głośniejsze czy cichsze?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kazik 


Wiek: 28
Posty: 84
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-02-22, 17:03    Odp: [Problem] Hohner Special 20 C - pierwszy kanał, nieczysty dźwięk

Nie napisałeś nic o tonacji harmonijki. W niższych (np. G, A, LowF) długi 1. stroik może zwyczajnie uderzać o pokrywy i raczej nic na to nie poradzisz. Ten typ tak ma ;) Jeżeli to nie to, to spróbuj wymienić harpa na gwarancji.
_________________
Ewri dej aj hef de blus...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-22, 18:11    Odp: [Problem] Hohner Special 20 C - pierwszy kanał, nieczysty dźwięk

Kazix, tytuł tematu: "[Problem] Hohner Special 20 C - pierwszy kanał". :p
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kazik 


Wiek: 28
Posty: 84
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-02-22, 18:29    Odp: [Problem] Hohner Special 20 C - pierwszy kanał, nieczysty dźwięk

Ups, pardon, nie zauważyłem :x :oops:
_________________
Ewri dej aj hef de blus...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-02-22, 19:30    Odp: [Problem] Hohner Special 20 C - pierwszy kanał, nieczysty dźwięk

Nie wiem jaka tonacja ale w moim HS 20 C też tak miałem (od nowości), ale po wyczyszczeniu przeszło. Pewnie w sklepie na wystawce za szybką się delikatnie zakurzyła. Ale jeśli mówisz, że czyszczenie nie pomogło, to sprawdź siebie (czy dobrze dmuchasz) i harmonijkę (czy nie ma wady fabrycznej).
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-22, 20:00    Odp: [Problem] Hohner Special 20 C - pierwszy kanał, nieczysty dźwięk

Czekam na odpowiedź, ale się chyba nie doczekam, więc:
Mam identycznie ze Specialem w F, brzęczenie na jedynce czy to wdech, czy wydech i wystarczy zrobić ze dwa razy wdech-wydech, puknąć o kolano i gra, więc jak kolega wyżej pisze to może być jakiś naprawdę maaały paproch siedzący w takim miejscu dziwnym, że nie chce się wyrzucić stamtąd. :)

To tak bez odpowiedzi na moje pytanie zainteresowanego.

ambak napisał/a:
Nie wiem jaka tonacja

Tytuł tematu. :p

ambak napisał/a:
Pewnie w sklepie na wystawce za szybką się delikatnie zakurzyła.

Tutaj moje pytanie do bardziej doświadczonych, obytych: Czy leżący harp może tak się zakurzyć, że jakiś mały paproch się pod stroik dostanie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-02-22, 20:18    Odp: [Problem] Hohner Special 20 C - pierwszy kanał, nieczysty dźwięk

Akurat mówiłem o swoim przypadku, gdzie harmonijka przed kupnem (nie wiem ile) lezała w gablotce w otwartym pudełeczku w sklepie, więc może coś tam nawłaziło bo jak ją wypucowałem (w każdym dostępnym miejscu) to problem prawie zniknął, czasem tylko jak przedmucham, a niestety zdaża mi się to jeszcze (co dziwne tylko na tym kanale). U mnie problem był tylko z wdechem.

Co do tonacji, to wiedziałem, że mam wadę wzroku, ale aż taką. Trzeba będzie ruszyć tył do okulisty. ;)
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu