Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-25, 14:30    Ja Ozzy - autobiografia

Dowiedziałem się, że w niedawno w Polsce ukazała się autobiografia "Księcia Ciemności" :cool: .
Czy ktoś już obcował z tą książką i mam jakąś opinię na temat tej autobiografii.
Ponoć zawiera wiele anegdot i dotąd niepublikowanych historii.
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robal 


Wiek: 30
Posty: 77
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-11-25, 16:28    Odp: Ja Ozzy - autobiografia

Nie miałem jeszcze przyjemności czytania tej książki, ale patrząc na cenę raczej nie będę miał. 60zł (allegro), które można wydać na wiele innych, ciekawszych książek bądź płyt. Gdyby to była biografia/autobiografia Dio, to nie zastanawiałbym się długo. Zdecydowanie wolę Black Sabbath z Dio/Heaven and Hell/solowy projekt Dio od Black Sabbath z Ozzym/Ozzy'ego solo. W każdym razie, bardzo chętnie posłucham opinii tych, którzy przeczytali.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-25, 16:48    Odp: Ja Ozzy - autobiografia

Proszę o przeniesienie tego tematu do działu "książki, czasopisma itp."
czy jakoś tak :D

[ Dodano: 2010-11-25, 22:20 ]
Tu znalazłem parę opinii: http://www.empik.com/ja-o...CFU8q3wodRkiHZg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Soban

Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-20, 22:16    Odp: Ja Ozzy - autobiografia

Mimo że Ozzy był dyslektykiem i miał problemy z pisaniem i czytaniem, to w brew pozorom książka przez niego napisana jest naprawdę dobra, co ja mówię dla mnie jest cholernie dobra. Dlaczego? Masę śmiesznych opowiadań które Ozzy zawarł w książce, wręcz powalają czytającego na kolana. Mimo że na razie udało mi sie przeczytać tylko połowe tej książki, z racji że na okienkach ide do empiku i czytam, to spokojnie mogę ją polecić, zwłaszcza dla osób którzy chcą się pośmiać i dowiedzieć czegoś o Black Sabbath, i nie tylko oczywiście :) . "Ozzy Zig" w komiczny sposób opisuje wszystko ^^ podam przykład

Ozzy-Geezer, myślę źe Mick to chu*
Geezer- Eee, Ozzy przesadzasz Mick jest w porządku, zreszta to dobry perkusista
Ozzy- Mówie Ci Mick to chu*
Geezer- Daj spokój, mówie Ci on jest Spoko
Ozzy- Do chu* z tym Mickiem

Mongolskie teksty masa bluzgania, ale wszystko wspaniale ujednolicone i aż się prosi aby książkę przeczyta jednego dnia. 200 kartek zupełnie zmieniło moje podejście o Black Sabbath, oraz do głównego bohatera. Z początku Osbourne, opowiada o swoim dzieciństwie, które było trochę pokręcone, co za tym idzie juz sam wstep wprowadza człowieka w taki nastroj jak po 1/2ch piwach uśmieszek:). Chciałbym na koniec jeszcze dodać, że tłumacz dał radę, udało mi sie znaleźć wiele ciekawych zamienników jezeli chodzi o zwroty Angielskie :)
Pozdrawiam Soban
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-21, 13:50    Odp: Ja Ozzy - autobiografia

Soban, wielkie dzięki za racęzję :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu