Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
OutSajder 


Wiek: 29
Posty: 63
Skąd: Lbn
Wysłany: 2011-02-16, 19:44    Marine Band C - na wydechu nie działa trzeci kanał

Witam ;) )

To mój 1wszy post na tym forum, szkoda, że z takiego powodu.
Otóż, mam problem z moją harmonijką (Marine Band C). Najprościej to ujmując : na wydechu nie działa mi trójeczka (3). Na wdechu, spokojnie, ładnie, czysto, a jak wpuszczam w nią powietrze to nic. Jakby zatkana. Nie wiem, co może być tego przyczyną i prosiłbym o rady, jak to naprawić o ile się da :]

(Mam ją, nieco ponad rok)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-16, 20:01    Odp: Marine Band C - na wydechu nie działa trzeci kanał

Nie za bardzo znam odpowiedź na Twoje pytanie, ale był taki temat i był on dosc rozległy. Musisz poszukac, bo ja nie wiem gdzie jest, ale tam na pewno znajdziesz odpowiedź. Mam nadzieję, że pomogłem.
EDIT:
Tadam!!
http://forum.harmoszka.co...zywa-vt2075.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-02-16, 20:38    Odp: Marine Band C - na wydechu nie działa trzeci kanał

OutSajder napisał/a:
Jakby zatkana

OutSajder napisał/a:
(Mam ją, nieco ponad rok)

To przychodzi mi na myśl pewne rozwiązanie nazywane czyszczeniem.
Odkręć pokrywy i sprawdż płytkę ze stroikami - najlepiej przy dobrym oświetleniu.
Może jakiś paproch się tam dostał. Możesz przeczyścić twardym pędzelkiem - lub przedmuchać. Jeżeli nie to to trzeba sprawdzić sam stroik, może zostal już "przedmuchany" i trzeba będzie go wymienić na nowy.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-16, 23:39    Odp: Marine Band C - na wydechu nie działa trzeci kanał

Jak ma Marine Band Classic to nie rozkręci bo jest zwarta na nity.

A co do samej inspekcji stroików. Jeśli już rozbierzesz to od siebie dorzucam czyszczenie szczeliny miedzy stroikiem a płytką za pomocą zwykłej kartki papiery do ksero. Wsuń ją delikatnie jak najdalej aż po mocowanie stroika na nit i wyciągnij z powrotem. Nie podginać stroika do góry niepotrzebnie bo może być gorzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-02-17, 08:31    Odp: Marine Band C - na wydechu nie działa trzeci kanał

Na nity są mocowane stroiki (jak niemal we wszystkich harpach), a nie pokrywy czy płytki... Te są na gwoździach, które da się wyciągnąć, tylko trzeba to robić ostrożnie i z czuciem, żeby się potem dało złożyć z powrotem bez utraty szczelności.

Mogą być jeszcze inne przyczyny: stroik zablokował się w szczelinie, albo minimalnie przekręcił i zahacza o krawędź szczeliny. Jak już rozbierzesz harpa, to zobacz. Wciśnięty w szczelinę, zablokowany stroik zobaczysz od razu, złe wycentrowanie stwierdzisz albo delikatnie wyginając końcówkę stroika , aby weszła w szczelinę (poczujesz jak zahacza o krawędź), albo oglądając szczelinę pod światło (tylko uważaj, żeby trzymać płytkę równolegle do linii oczy, jak będziesz patrzył pod kątem, to będzie wyglądało, jakby były krzywo).

A próbowałeś lekko postukać korpusem o kant dłoni? Czasami na jakiś paproch albo zablokowany stroik to wystarcza...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
OutSajder 


Wiek: 29
Posty: 63
Skąd: Lbn
Wysłany: 2011-02-20, 12:16    Odp: Marine Band C - na wydechu nie działa trzeci kanał

dobra Panowie, mimo usilnych starań nie udało mi się jej rozkręcić (nie mam chyba tak cienkiego śrubokrętu w domu :P ) ale po jak najdokładniejszym czyszczeniu, dmuchaniu, przecieraniu, chyba coś jakby się odetkało. Tzn. muszę mocniej dmuchnąć, ale dźwięk już wychodzi :) Na razie przy niej (czyt. harmonijce) zostanę, ale powoli będę się rozglądał za nową, pewnie Golden Melody w C, albo blues harp, zobaczymy :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-20, 15:09    Odp: Marine Band C - na wydechu nie działa trzeci kanał

Nie ma takiej opcji jak "mocniej dmuchnąć". Musisz wyczuć technikę a nie dmuchać mocniej, harmonijka tak nie działa. Ewentualnie wyczyścić, bo kto wie co tam jest. Poza tym marine band nie jest na śrubach, to są gwoździe z nacięciami. :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kris o poranku
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-29, 09:41    Odp: Marine Band C - na wydechu nie działa trzeci kanał

Kup sobie nową albo model wyżej.
Ostatnio rozbierałem MB - ale to bez sensu.
Każda harp ma swoją żywotność a zaley to od wielu czynników -ilośi grasz, techniki itp
Pzdr
 
 
  
Odpowiedz do tematu