Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
littleman 


Wiek: 29
Posty: 22
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice-Śląsk
Wysłany: 2011-01-27, 11:46    Urwał mi się stroik - da się kupić i przymocować nowy?

Witam! Mam pewien problem, ponieważ jakiś czas temu kiedy intensywnie grałem 4 stroik na wdechu mi się zagiął i nie wydawał dźwięku. Pomyślałem, że może go delikatnie odegnę z powrotem i niestety stroik się urwał. Więc moje pytanie brzmi: Czy jest szansa kupić właśnie ten stroik i go tam przymocować(nie wiem jak to się fachowo nazywa)? Albo czy w jakimś serwisie udzielają takich napraw? Pytanie dla mnie dość istotne, ponieważ harmonijka jest w dobrym stanie, ale ten stroik na kanale 4 po prostu zbyt często używany i niestety... A szkoda harmonijki nie używać z powodu jednego stroika. Co mi radzicie? Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-01-27, 20:33    Odp: Urwał mi się stroik - da się kupić i przymocować nowy?

Nie napisałeś do jakiej harmonijki. Stroik stroikowi nie równy.
Jak najbardziej naprawić się da.
Można zanitować, zgrzać albo też skręcić na śrubkę po wcześniejszym oczywiście usunięciu starego.
Serwisu fabrycznego nie ma, ale od czego są koledzy z forum, którzy parają sie takim procederem.
Myślę, że za drobną opłatą chętnie Ci pomogą. :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-01-27, 20:43    Odp: Urwał mi się stroik - da się kupić i przymocować nowy?

Zależy jaka bo np. Suzuki Harpmaster i Suzuki Fabulous(nie wiem jak w przypadku innych harmoszek tej firmy) mają stroiki przytwierdzane spawem punktowym,więc raczej nie zanitujesz ;)
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-27, 20:52    Odp: Urwał mi się stroik - da się kupić i przymocować nowy?

Nie wiek, skąd można zdobyć taki stroik. Jeżeli chodzi o wymianę, to idź do zegarmistrza;)
Mi padł stroik, to zegarmistrz mi przenitował z innej harmonijki. Wziął za to 5 zł, a zajęło mu to z 5 minut. Przede wszystkim zegarmistrz ma odpowiednie narzędzia.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Indian69
radiomaniak


Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-02-01, 14:34    Odp: Urwał mi się stroik - da się kupić i przymocować nowy?

Zegarmistrz z funkcją lutnika ;)
A może da się kupić płytkę stroikową i problem byłby z głowy. :viva:

No chyba że jesteś hardkorem i wytniesz stroik z puszki po piwie zyskując tym samym 100 punktów McGivera :pada:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Indian69 

Posty: 10
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-09, 23:40    x

Swoją drogą to skoro zegarmistrz potrafi..

byłoby teraz super mieć jakąś baze danych z wyszukiwaniem, gdzie każdy by wrzucił jakie posiada stroiki do oddania.

Potem wchodzisz, wpisujesz "bluesharp 3 blow" i dostajesz listę wszystkich ludzi z serwisu którzy taki posiadają.

Hmm sprzedaż nowych harpów niewątpliwie by spadła a rozpromować taką idee w internecie to nie problem.

P.S najprostsza opcja to załorzyć na google docs dokument tekstowy z dostępem dla wszystkich, wyszukiwanie stroika po tekście jest proste, dodawanie kolejnych i usuwanie nieaktualnych jeszcze bardziej. To byłoby totalnie bezobsługowe. Jedyne pytanie czy nie łamałoby to zasad o upublicznianiu danych osobowych (ktoś się na tym zna?)
_________________
Doors.. i po co było otwierać?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-02-10, 00:38    Odp: Urwał mi się stroik - da się kupić i przymocować nowy?

Ja bym proponował opcje stroik za symboliczną złotówkę;) Ogólnie stroiki od jednej harmonijki często pasują do innej. Ja w golden melody na pierwszym kanale na wdechu mam stroik od pro harpa. Jak to brzmi? Słychać na nagraniu HB. A naprawa kosztowała mnie 5zł i trwała 15 minut.

Pozdrawiam Zamieszkaly
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-02-10, 20:00    Odp: Urwał mi się stroik - da się kupić i przymocować nowy?

Poza tym, przynajmniej u Hohnera, harmonijki od G do Db i od D do F# mają takie same wymiary stroików w poszczególnych kanałach. Czyli dmuchaną jedynkę z A można przeszczepić na ten sam kanał w C i odpowiednio dostroić. Jeszcze inne wariacje są dostępne, o czym można przeczytać na stronie Krzysztofa Gąszewskiego.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
radiomaniak


Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-02-19, 18:23    Odp: Urwał mi się stroik - da się kupić i przymocować nowy?

Hello Zamieszkały,
pomysł fajny. Stroik za złotówkę, a przesyłka 4.50 ;)
W tej sytuacji i tak harmonijkarze mają się lepiej niż dajmy na to saksofoniści.
Już widzę anons:
"Lekko grane stroiki sprzedam" Blłłłeee. :razz:

Ale pomysł przeszczepów pasuje bardziej do dyskusji "Organki czy Harmonijka" ;)

Kłaniam się i idę do domu,
NW.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
littleman 


Wiek: 29
Posty: 22
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice-Śląsk
Wysłany: 2011-02-25, 22:00    Odp: Urwał mi się stroik - da się kupić i przymocować nowy?

Dzięki wszystkim za pomoc, nie miałem długi czas dostępu do internetu, więc piszę z "lekkim" opóźnieniem. Harmonijka, o której mowa to Hohner Special 20 w tonacji C. Jeśli chciałbym iść do zegarmistrza to muszę mieć z takiej samej tonacji stroik, czy może być z innej? Kompletnie nie znam się na sprawach technicznych więc pytania mogą się dla niektórych wydawać głupie, ale nie zniechęcajcie się do odpowiedzi ;P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-02-25, 22:27    Odp: Urwał mi się stroik - da się kupić i przymocować nowy?

Musisz mieć taki sam stroik (tzn dający dźwięk takiej samej wysokości). A może być w zasadzie od dowolnej harmonijki:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-25, 22:37    Odp: Urwał mi się stroik - da się kupić i przymocować nowy?

Zamieszkały, nie z dowolnej :) Do special20 musi być z goldenki, marinki albo speciala. Szerokość jest ważna. Najlepiej jak znajdziemy ten sam dźwięk i też na tym samym ciągu (zassanie bądź wydech) ale można też dać z przeciwnego - zamiast zassania dać wydech z harmonijki o tonację niżej (lub odwrotnie, wdech z harmonijki o tonację niżej), teoretycznie, przeważnie powinno być to samo, do małej poprawki. Długość musi się zgadzać, proporcje wagi już da się wyrównać do właściwych. Ale szerokość jest sprawą najistotniejszą i najtrudniej ją skorygować jeśli się nie zgadza. Długość to już kwestia narzędzi i chęci.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-02-25, 23:25    Odp: Urwał mi się stroik - da się kupić i przymocować nowy?

No masz rację. Ja to ująłem w wielkim skrócie.
Miałem na myśli to, że nie musi być ta sama tonacja.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
littleman 


Wiek: 29
Posty: 22
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice-Śląsk
Wysłany: 2011-02-27, 15:03    Odp: Urwał mi się stroik - da się kupić i przymocować nowy?

Ok! Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim, spróbuję jakoś temu zaradzić.
Pozdrawiam Serdecznie!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu