Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu

Chcesz koszulk? tak? czy nie(sam se zrobisz i tak ;P)
TAK,ZARABISTY POMYSL
95%
 95%  [ 40 ]
NIE I JESZCZE RAZ NIE
4%
 4%  [ 2 ]
Głosowań: 42
Wszystkich Głosów: 42

Autor
Wiadomość
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-02-17, 19:23    Odp: Koszulki forumowe

Szukając hasła postanowiłem zapytać znajomych i tak mi napisał kolega:
"Może tak:
Z przodu "Let the blues to your soul"
A z tyłu " 'cause it's already in mine"
W wolnym tłumaczeniu: "Dopuść blues do swojej duszy... ... bo jest już w mojej""
Oczywiście możemy wziąść inaczej to złożyć niż mój kolega proponuje (bez wchodzenia na tył co do którego chyba jesteśmy zgodni, że ma być na nim nick i adres portalu i którego styl zrobi się do gotowego przodu). Jak to ułożymy graficznie będzie już oczywiści sprawą późniejszą (tzn. po wyborze hasła).
Jak dla mnie mogło by być nawet tylko: "Let the blues to your soul...". Wtedy wkrada się taka nutka refleksji.

[ Dodano: 2011-02-17, 19:47 ]
I kolejne hasło od kolejnego kolegi: "Blues makes you feel loose.".
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
fleder 


Wiek: 40
Posty: 26
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2011-02-17, 20:14    Odp: Koszulki forumowe

Felix napisał/a:
...
Do ostatecznej wyceny potrzebny jest wzór plus typ i wielkość czcionki, zdjęcie harmoszki.
Całość literową zaleca się wykonać np. w Correlu.Tak mi to przedstawił spec w firmie MAX-Promo.
Z tego co widzę, proponowane napisy się rozmnażają do dużych rozmiarów i tak przy tych wielkościach i najdroższej folii srebrnej, odblaskowej cena może osiągnąć kwotę 15-:20 zł. za koszulkę. Czy więc warto ? :?


Felixie, znając życie mówiąc o Corelu chodzi im o zapisanie obrazka w wektorze. Nie wiem dokładnie czy taki format nie nabałagani lekko w szczegółach na harmonijce o ile będą na niej jakieś napisy czy detale. Jeśli nie to ogólny zarys powinien być ok.
I czy te 15-20zł liczą za całą koszulkę czy za jedną aplikację? Bo jeśli pojedynczo to wychodzi nam 30-40zł + koszt dobrej koszulki kolejne 30-40zł. Żeby nie doszło do tego, że będziemy obawiać się czy je w ogóle nosić bo przecież brud, pranie itd...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-17, 20:29    Odp: Koszulki forumowe

Cały projekt jest wykonany wektorowo. Łącznie z czcionkami, są narysowanymi obiektami.
Harmonijka ani nic innego się nie rozleci.
fleder, powiem Ci tak... rozumiem, że lubisz swój projekt ale sądzę, że jak mielibyśmy coś takiego wszyscy mieć na tych koszulkach to już lepiej niech każdy sobie kupi prasowankę, strzeli coś w drukarce atramentowej i wprasuje sobie żelazkiem, bo jedynie tyle zachodu temu bym nie żałował.
Nie musisz mi mówić "easy man" bo cały czas dyskutuję pokojowo i spokojnie i nie chcę Cię obrazić, po prostu wolę nie oszukiwać nikogo co o tym sądzę.

Tylko oczywiście zrobię to od nowa jak się zdecydujemy na hasło ale szczerze, to mam możliwość tylko to zapisać w formatach zgodnych z adobe, bo takie oprogramowanie na uczelni mamy. Generalnie Corel to jakaś robolska patenciarnia z minionego wieku, do wykonywania chyba płytek drukowanych a nie projektów artystycznych.
Proponowałbym użycie zwykłych farb, bez srebrnych, tylko jakiś dobry kolor.
Problem z Corelem polega na tym, że tak koszmarnych programów jak corel używają te wszystkie firmy, które najczęściej najbardziej mają wątpliwości i najwięcej problemów robią designerom/artystom.
To jest mimo nowych wersji strasznie przestarzały program i zaprojektowany i obsługiwany na zasadzie "bo tak", zero intuicyjności. To nic nie wnosi do tematu ale Corel od zawsze mnie irytował i musiałem się tym podzielić.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-17, 20:33    Odp: Koszulki forumowe

Napis musi być zwięzły, krótki i na temat (przy tym taki kosztuje najmniej), więc może (wykorzystując tytuł pewnego kawałka):

"Blues Power!".
I tyle. Do tego harp pośrodku i "włala".
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fleder 


Wiek: 40
Posty: 26
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2011-02-17, 20:45    Odp: Koszulki forumowe

minigunmen napisał/a:
Cały projekt jest wykonany wektorowo. Łącznie z czcionkami, są narysowanymi obiektami.
Harmonijka ani nic innego się nie rozleci.
fleder, powiem Ci tak... rozumiem, że lubisz swój projekt ale sądzę, że jak mielibyśmy coś takiego wszyscy mieć na tych koszulkach to już lepiej niech każdy sobie kupi prasowankę, strzeli coś w drukarce atramentowej i wprasuje sobie żelazkiem, bo jedynie tyle zachodu temu bym nie żałował.
Nie musisz mi mówić "easy man" bo cały czas dyskutuję pokojowo i spokojnie i nie chcę Cię obrazić, po prostu wolę nie oszukiwać nikogo co o tym sądzę.

A już myślałem, że skończyliśmy naszą wymianę uprzejmości :D Nie obstaję wcale przy moim wzorze, który zresztą nie jest moim pomysłem, ja tam tylko zmieniłem czcionki i dałem z tyłu zarys harmoszki. Szczerze mówiąc to dawno dałem sobie z nim spokój!

Co do srebrnej folii to chyba Felixowi chodziło nie o finalny kolor na koszulce tylko o 'gatunek jakościowy' aplikacji od strony styku z koszulką, tak to sobie wyobrażam. Chyba, że się mylę Felix? Jeśli napisy miałyby być rzeczywiście srebrne to miałem kiedyś do czynienia z podobną technologią produkcji. Najpierw robiono nadruk przez sito nanosząc klej zamiast farby, potem suszono, następnie kładziono na prasę hydrauliczną przy jakiś 180 stopniach C i przyciskano przez kilka-kilkanaście sekund. Taki wzór wytrzymywał średnio 6 prań a bywało, że schodził po pierwszym. Mam nadzieję, że to nie o to chodzi :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-02-17, 21:00    Odp: Koszulki forumowe

No, a teraz coś od mojej koleżanki: "Blues is The Healer".
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
fleder 


Wiek: 40
Posty: 26
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2011-02-17, 21:19    Odp: Koszulki forumowe

Rzuciłem właśnie okiem na filmy z procesu produkcji z linku Felixa. Robią standard - sito, transfer i haft. Rzeczywiście ten Flex będzie dla nas chyba najbardziej ekonomiczny (mimo różnego wzoru - nicka użytkownika na plecach). Patrząc na te ich transfery to srebrny jest chyba tylko jakąś nazwą a nie srebrną folią. Pokazane aplikacje wyglądają dość solidnie, chociaż ciekawe ile trzyma się taki transfer robiony na drukareczce. Sito to sito, zawsze było najsolidniejsze, ale koszty stworzenia ekranów pod tyle artworków (znowu nieszczęsne nicki) przeraziłyby nas a ich pewnie ogrom pracy. Szkoda, że nie pokazali filmiku z produkcji, ale pewnie mają tam niemały syf (wszystko umazane inkiem hehe) albo mają pojedyncze stacje, gdzie squeegee przesuwa się ręcznie :razz:

Nie znam tych koszulek Promo Stars ale coś mi się kojarzy że mam coś w szafie z tą metką. Szkoda że nie mają jakiś FOTL czy Stedmana chociaż. Pozostaje nam zakupić te premium 190g, bo na heavyweight szkoda pieniędzy i nerwów.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-18, 09:41    Odp: Koszulki forumowe

fleder, nie nie, spoko :) jest cacy :) Tylko sądziłem, że jak martwisz się o szczegóły harmonijki, to że chcesz użyć zdjęcia.
Sito owszem, najsolidniejsze, potwierdzam bo mam sitodruk na uczelni i wiem jaki świetny efekt i dobre kolory daje. Nicki to nie problem, można zrobić wszystkie na 1 siatce i jechać raklą z farbą po kolei.
Główny wzór, czyt. wszystko poza nickiem na 1 siatce, reszta dodrukowywana z drugiej. Ale nie wnikam jaki system pracy tam mają.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-18, 10:29    Odp: Koszulki forumowe

Paczcie, co "żem" znalazł:
http://forum.harmoszka.com/koszulka-vt3697.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-02-18, 15:39    Odp: Koszulki forumowe

^^ Chyba coś było ustalone o czcionkach (że nie rozciągamy), więc chyba u nas ten projekt odpada.
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-18, 15:57    Odp: Koszulki forumowe

Nie wszyscy niestety technicznie wiedzą jak w programie umieścić napis na kole, żeby zrobić to bez rozciągacza. Możnaby to poprawić ale nie ma co komuś prawa autorskie drażnić.
Ustalimy hasło i robimy :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-02-18, 16:01    Odp: Koszulki forumowe

Ja jeszcze dzisiaj napiszę do redaktora Wojciecha Manna i jak dostanę odpowiedź (albo jeśli nie dostanę przez 2 tygodnie to dam znać, że straciłem nadzieję na pomoc) to ruszymy z wyborem hasła. OK?
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-18, 16:23    Odp: Koszulki forumowe

Ok, czekamy, że tak się w imieniu wszystkich wypowiem. Może będzie miał coś bardzo dobrego.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-02-18, 17:42    Odp: Koszulki forumowe

Właśnie wysłałem maila. Czekamy na odpowiedź.

[ Dodano: 2011-03-03, 20:34 ]
Jeszcze nie otrzymałem odpowiedzi. Zaczynam wątpić czy pan Wojciech znalazł czas dla nas :( (wiadomo każdy ma mnóstwo obowiąków na głowie). Więc jak czekamy jeszczę, a jak tak to ile?
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Otek 


Wiek: 26
Posty: 6
Skąd: Nowy Wiśnicz
Wysłany: 2011-03-06, 16:07    a może

napisać coś śmiesznego i dziwnego?

z przodu "patrz na tył" a z tyłu "nick i harmoszka.pl"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-03-06, 16:16    Odp: Koszulki forumowe

A może z przodu "patrz na tył", a z tyłu "patrz na przód". ;)
Zapewnimy co niektórym blondynką przednią zabawę. ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Otek 


Wiek: 26
Posty: 6
Skąd: Nowy Wiśnicz
Wysłany: 2011-03-06, 16:28    Odp: Koszulki forumowe

ale gdzie tu bedzie o harmonijce?? :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-03-06, 16:59    Odp: Koszulki forumowe

mr. cymbał, a posiadaczowi koszulki darmową karuzelę:D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-03-06, 18:05    Odp: Koszulki forumowe

Mamy już trochę haseł bluesowych. To kiedy (ustalmy datę) kończymy składanie haseł i robimy temat z ankietą, którą wybierzemy to najlepsze hasło? Ja proponuję przyszłą niedzielę (13.03.).
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-03-06, 18:14    Odp: Koszulki forumowe

O MÓJ BOŻE.Tyle mnie nie było a temat tak się rozrósł??Chyba nie powinienem tu wchodzić ;) .Sry za offtop
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Otek 


Wiek: 26
Posty: 6
Skąd: Nowy Wiśnicz
Wysłany: 2011-03-06, 18:25    Odp: Koszulki forumowe

minigunmen napisał/a:
mr. cymbał, a posiadaczowi koszulki darmową karuzelę:D


karuzele i huśtawke a co, jak szalec to szalec:D

[ Dodano: 2011-03-11, 19:20 ]
Najprostsze : I'm bluesman??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
ambak 


Wiek: 29
Posty: 39
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-03-26, 15:40    Odp: Koszulki forumowe

Wybieramy hasło. -> http://forum.harmoszka.co...ekty-vt5314.htm
_________________
"Prawdziwymi zwycięzcami są ci, którzy zwyciężają w walkach życia codziennego." - Masutatsu Oyama - twórca Karate Kyokushin

Pozdrawiam, Andrzej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
GraftonDruk 

Posty: 0
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-08-23, 15:41    Odp: Koszulki forumowe

Witam wszystkich,

Trafiłem na wasze forum przypadkowo bo zobaczyłem temat koszulek.
Robiłem ostatnio koszulki na forum suzukidr.pl i fajnie wyszło. Tu jest link jak ktoś chce poczytać (mój nick tam to Lukaszdun):
http://suzukidr.pl/forum/...=10&topic=12372
Jeśli są jeszcze chętni na koszulki to ja mogę się podjąć ich wykonania. Mam technikę, która zapewnia trwałość nadruku oraz możliwość wykonania koszulek już od jednej sztuki.

Jeśli jesteście zainteresowani to piszcie.
_________________
--- Grafton Druk - druk i reklama ---

Opakowania i etykiety, teczki, nalepki, notesy, koszulki, plakaty, druk wielkoformatowy, bannery, magnesy na auta, tablice i wiele innych

mail: info@graftondruk.pl
tel: 694 936 502
www.graftondruk.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-06-29, 19:52    Odp: Koszulki forumowe

Temat jakoś zamarł ! :( a czas leci? czyżby zmęczenie "materii" ?
Gdyby, tak jeszcze raz odświeżyć sprawę i zdecydować - to do porównania przeglądnijmy pomysły z poniższej strony:
http://www.zazzle.com/harmonica+gifts?ps=100
Jest tego trochę. :)

Dla przypomnienia - wyniki głosowania - hasło na koszulkach:
http://forum.harmoszka.co...asel-vt5314.htm
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-06-29, 20:38    Odp: Koszulki forumowe

Ilość pięknych koszulek blues'owo - harmonijkowych zwaliła mnie z nóg. Niektóre są naprawdę piękne.
Gdyby były do kupienia w Polsce ... , chyba by tego tematu nie było, po prostu nie byłby potrzebny.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-06-29, 21:06    Odp: Koszulki forumowe

Ja wykonuję indywidualne zamówienia jak coś ;)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2012-07-02, 07:47    Odp: Koszulki forumowe

OK, to wracamy do tematu. Założę jeszcze jeden temat z ankietą gdzie będą tym razem do wyboru opcje, które wcześniej otrzymały 6 lub więcej głosów. Potem projekt, zapisy i jedziem.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2012-07-02, 07:56    Odp: Koszulki forumowe

http://forum.harmoszka.co...anie-vt6865.htm
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-07-05, 18:22    Odp: Koszulki forumowe

"Nie wszyscy niestety technicznie wiedzą jak w programie umieścić napis na kole, żeby zrobić to bez rozciągacza." - wiem jak to zrobić, zrobiłem tak jak mi się podobało :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu