Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2011-02-17, 21:32    Tenor Madness

Wreszcie conieco uporałem się ze sprzętem do nagrywania. Ciagle występowały dość duże opóźnienia gdy nagrywałem sobie np. w Audacity i strasznie mnie to wkurzało. Teraz nie są już aż tak duże chociaż czasem można by się przyczepić -> przepraszam, starałem się jak mogłem, ale karty dźwiękowej i fizyki człowiek nie oszuka. Największy problem miałem z tematem na początku, bo ciągle coś się przesuwało, więc musiałem dogrywać :P Nadal jest momentami trochę kwadratowo, ale póki co nie umiem nagrać tego inaczej, bo mi komp na to nie pozwala.

A przechodząc do sedna sprawy: częsciowe wygranie walki z oprogramowaniem zaowocowało wkońcu nagraniem czegokolwiek. Zazwyczaj gram wolne nastrojowe melodie, więc żeby złamać rutynę postanowiłem uporać się z szybkim numerem jakim jest Tenor Madness Sonnego Rollinsa.

Sonny Rollins żyje, ma 80 lat, koncertuje i chyba ma się dobrze -> zatem na pewno nie będzie się za to nagranie przewracał w grobie i oby to się nie zmieniło :) Live forever Sonny!

De facto jest to trochę mniej standardowy blues. Podkład od znanego i lubianego J. Aebersolda jednakże ze zmienioną tonacją (i skrócony - nie będę potencjalnego słuchacza katował 5 minut), bo nie miałem odpowiedniej harmonijki do grania w oryginale.

Ciekawostka: ten utwór (mówię o oryginale) to prawdopodobnie jedyne zarejestrowane wspólne granie Sonnego Rollinsa i Johna Coltrane.

A tu link: http://w149.wrzuta.pl/aud...-_tenor_madness
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-17, 22:00    Odp: Tenor Madness

Nie jestem w stanie ocenić rytmu i szybkości, bo albo jest rozjechany z powodu nagrania albo z powodu grania :)
Dobre granie, no tylko czasem ten rozjazd. Spróbuj jakąś lepszą aplikacją. To brzmi nieźle. :) Masz swoje dobre brzmienie już. Świetnie zagrane. Chciałbym to usłyszeć grane na żywo albo po prostu bez rozjazdów.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-17, 23:07    Odp: Tenor Madness

Zgadzam sie z przedmócą wszystko za wcześnie, ale dużo umiesz , może nawet już wsztstko umiesz, ale zastosowanie trgo to poważna sprawa.Kurcze dobry jesteś. Powodzenia.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-02-18, 08:44    Odp: Tenor Madness

Mam dziwne wrażenie, że duża inercja stroików niektórych kanałów (szczególne niższych) powoduje opóźnienia we wzbudzaniu dźwięku, co skutkuje takim a nie innym nagraniem. Właśnie dlatego, że miałem taki problem z harmonijką w G zacząłem się interesować tuningiem. Moim zdaniem potrzebujesz dobrze zcustomizowanej harmonijki i wszystko będzie wg mnie dużo, dużo lepiej. Zauważyłem też, że niskie kanały brzmieniowo się komponują z podkładem o wiele gorzej niż wyższe. Mam dziwne wrażenie, że chodzi o tę część zadęcia / zassania wzbudzającą stroik.

Kurczę tak w ogóle temat spodobał mi się.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2011-02-18, 17:05    Odp: Tenor Madness

Hmm no cóż będzie trza się spróbować nagrać w lepszych warunkach, a jak się okaże, że to nie to (chociaż mam nadzieję, że to) -> przytulić metronom :) Może macie jakies porady jak można rozwiązać problem oprogramowania? Póki co zauważyłem, że jak nagrywam na linuxie to opóźnienie jest dużo większe niż na windowsie (porownanie w tym samym programie czyli w audacity), aczkolwiek nie dziwi mnie to, bo linuch do obróbki dźwięku/obrazu stworzony nie jest :P A także, że jest niewielka różnica między tym co mam w projekcie audacity a w wyeksportowanym pliku. W każdym razie dziękuję panowie za odzew :)

Medium, harmonijki kastomizuję chociaż ciężko jest mi samemu orzec o niedoskonałościach, bo sam jako grający mam w głowie melodię i trace przez to obiektywizm :P Więc dlatego pytam was! :P
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-02-18, 18:25    Odp: Tenor Madness

Wiesz co? Umiesz grać, ale sprzętowo leży... Jak chcesz coś nagrać, to wpadnij do mnie;)
Pozdrawiam i do zobaczenia na Jam Session, albo na ETI.

Ps. Dla tych co nie wierzą na żywo jest o wiele lepszy;)
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu