Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-02-13, 01:47    Harmonijka, a smak metalu...

Witam, jak już pisałem chcę kupić harmonijkę Harpmaster i teraz zastanawiam się, czy nie będzie "smakować" jak metal, ponieważ nie znoszę smaku metalu i nie dałbym rady wziąć jej do ust. Ma ktoś taki problem?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-13, 13:08    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

Smak metalu czuje się tylko jak harmonijka jest prosto z pudełka. No nie bądź taki wybredny.... Sądzę, że to jest niepoważny problem. Rozumiem jakbyś był uczulony ale smak metalu? :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-02-13, 13:13    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

No tak, ale ja mam pewnego rodzaju wstręt do metalu i nie daje rady nawet jeść metalową łyżką... ;[
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-13, 13:14    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

Masz to samo co ja... nie możesz się doczekac zobaczyc harmonijki (ewentulalnie innego przedmiotu) i badasz na forum wszystkie jej aspekty. Ja tak miałem z harmonijką, PSP, Kamerką internetową i innymi drogimi rzeczami ;) Musiałem szukac na necie wymiary specialki i mierzyc sobie dłoń :D

Tak do tematu:
Harmonijka raczej nie powinna smakowac, jak metal, a to dlatego, że wargami grasz, a językiem tylko czasem walisz w korpus, a większośc harmonijek ma plasitkowy / drewniany korpus. Nie podzielam Twojego gustu do metali. Stal jest pyszna <mina psychicznego pożeracza metalu>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-02-13, 13:18    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

Owszem, nie mogę się już doczekać, ale boję się, że gdy dostanę już harmoszkę to nie dam rady na niej grać z tego powodu... Dodam, że jak zaczynałem grać na gitarze, to nie dawałem rady wytrzymać z zapachem metalowych strun...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-13, 13:37    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

Raany, to ja widzę poważny problem. Ale sądzę, że on leży w psychice i wiesz, uważam, że dobry psycholog byłby w stanie pomóc. Nie naśmiewam się, mówię poważnie. Słyszałem o wielu ludziach, którzy na przykład bali się wszystkiego związanego z ptakami - uraz z dzieciństwa(jedna dziewczyna jak była mała przestraszyła się bardzo sowy, która wleciała do domu). Mam nadzieję, że się przełamiesz, bo warto :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-02-13, 14:07    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

Nie wiem, czy się przełamie, ale wiem, że na pewno spróbuję! Nie dam wygrać jakiemuś głupiemu wstrętowi, nie gdy chodzi o takie cudo jak harmoszka! Dzięki za pomoc!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-13, 14:10    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

No pewnie :) Poza tym coś takiego jak metal Ci krzywdy nie zrobi. W moim odczuciu to nawet nie ma zapachu ani smaku, szybko da się o nim zapomnić bo tak jakby znikał.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-13, 15:19    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

Spróbuj przeprowadzić autohipnozę - odpowiednia ilość takich sesji odpowiednio przeprowadzonych i powinno pomóc. :)

Wszystko znajdziesz w "góglah" ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-02-13, 15:21    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

Szczerze mówiąc wątpię, żeby to miało podłożę psychiczne... Sądzę, że problem tkwi w kubkach smakowych.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-13, 16:54    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

No jasne. Metal dobry jest. :] Zwłaszcza Iron Maiden :D A co do fobii,
to ja sam nie jem mięcha :roll: . Nie pytajcie 'dlatego'. Mam do tego
jakieś uprzedzenia :P . Wyjściem ostatecznym jest Hohner happy color.
Ostatnio zmieniony przez mr.Michalos 2011-02-14, 14:50, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-02-13, 17:15    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

A co jest takiego innego w tej harmonijce :D ?

[ Dodano: 2011-02-13, 17:18 ]
Aha, już widzę.... Hahah!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-13, 17:19    Odp: Harmonijka, a smak metalu...


Sam widzisz. Ale nie jest to sprzęt najwyższych lotów :P

[ Dodano: 2011-02-13, 17:21 ]
A może coś takiego?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-13, 17:24    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

Zawsze do Special20 można sobie pokrywy z Happy Color założyć.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-13, 17:24    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

lub:



Ale wyobraźcie sobie bluesmana w kapeluszu i ciemnych okularach z takim sprzętem :]

Są plastikowe, jak co niektóre dziewczyny z klasy :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-13, 17:28    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

A drewniane pokrywy !?

Mr. Cymbał - Nie wiem czemu, ale od razu przyszedł mi na myśl sony boy williamson II grający na tej pomarańczowej :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-13, 17:30    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

Jest Pure Harp, ale jest zaje... bardzo drogi. Jeszcze będzie nam chłop marudził, że mu drzazgi wejdą :P


[ Dodano: 2011-02-13, 17:34 ]
Polecam wysmarowanie metalowych pokryw cytrynową pastą do zębów :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-02-13, 18:15    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

Spoko, postaram się po prostu nie zwracać na to uwagi ;]. Zresztą, może nie będzie tak źle!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
fleder 


Wiek: 40
Posty: 26
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2011-02-14, 09:37    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

Też to zauważyłem, na zapachy jestem wrażliwy, ale nie mam z tym problemu. To raczej nie pokrywy a bardziej mosiądzowe przekładki wydzielają taki zapach/smak. Więc i Pure Harp tu nie pomoże :) Jednak można by spróbować przejść się do sklepu i sprawdzić która mniej będzie Cię drażnić (oglądając i wąchając, chyba że pozwolą poślinić).
Wąchając moją Goldenkę i Big Sixa stwierdziłem, że ta druga mniej trąci metalem. To zapewne zasługa impregnatu do drewna (całkiem przyjemny zapach jak dla mnie), oraz stopu z którego wykonano przekładki. Ten mosiądz w Goldence jest wyraźnie ciemniejszy i smakuje inaczej, można by rzec 'bardziej szczypie' :)
Chyba trzeba by poszukać harmoszki z przekładkami z innego materiału, np 1847 Silver
http://www.patmissin.com/reviews/1847.html
Polimerowy grzebień, przekładki z niekorodującego metalu (więc przy kontakcie z wilgocią ust czy potem nie powinien wydzielać zapachu i posmaku), być może to rozwiązanie dla Ciebie? Cenowo też nieciekawie, około 300zł. Najlepiej sprawdzić w sklepie na żywo albo zapytać kogoś na Forum kto ma ten model.
Powodzenia!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2011-02-14, 10:02    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

Co do zapachu harmonijki to mam jeszcze jeden sposób, ale zapewne mnie zbesztacie za to :P No cóż... sam bym siebie zbeształ dopóki nie spróbowałem. Mianowicie trzeba zagrać na harmoszce jednocześnie paląc fajkę (fajkę! nie papierosy!) -> uważajmy tylko, żeby nie było to ścierwo z byle kiosku. Kiedyś zostałem na próbie poczęstowany przez kolegę z zespołu, który jest fajczarzem i uraczył mnie tytoniem wyższej klasy + instruktaż obsługi (wbrew pozorom łatwo popełnić dużo błędów paląc fajkę nie wiedząc jak). Mimo, że jestem silnie uczulony na dym papierosowy, to jednak zapach fajki mnie nie drażnił. Ładnie 'wsiąknął' w drewniany korpus nadając mu specyficznego posmaku. Fajna sprawa :) Aczkolwiek żeby nie było, że później niektórzy eksperymentatorzy będą do mnie z pretensjami wyskakiwać -> robimy tak tylko z dobrym towarem, który pachnie, a nie śmierdzi!
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-02-14, 13:45    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

Hehe, na razie na 1847 mnie niestety nie stać, a co do fajki to raczej nie skorzystam, ale dzięki za radę :P . Postaram się po prostu przyzwyczaić ;].
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
fleder 


Wiek: 40
Posty: 26
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2011-02-14, 14:22    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

Landerw, check this out:




:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-02-14, 15:22    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

"jesteśmy zadowofcami" haha, mocne!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-14, 15:33    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

Polecam też inne filmy z serii ,,HARMONIJKA CAŁY ŚWIAT" ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2011-02-14, 17:50    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

fleder, widziałem to już dawno - cóż... jestem fanem tych filmów edukacyjnych :P Aczkolwiek ja w przeciwieństwie do nich w swoim poście pisałem na serio! xD
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-14, 18:17    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

Przypomniało mi się:
Miałem podobny problem (ale chyba nie aż w takim wymiarze) gdy zaczynałem grać i wystarczyło się przełamać, a po jakimś czasie przestałem zwracać uwagę na smak metalu. :)
Ale i tak wolę drewno egzotyczne... ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fleder 


Wiek: 40
Posty: 26
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2011-02-14, 20:12    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

Landerw napisał/a:
fleder, widziałem to już dawno - cóż... jestem fanem tych filmów edukacyjnych :P Aczkolwiek ja w przeciwieństwie do nich w swoim poście pisałem na serio! xD


Nie mogłem się oprzeć wrzuceniu tego :) Po prostu od razu mi się skojarzyło. Zdaję sobie sprawę, że pisałeś na poważnie, ale to było silniejsze ;)
Nie mniej jednak w mojej wcześniejszej wypowiedzi również pisałem poważnie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MrDave 


Wiek: 29
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2011-02-14, 22:39    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

Drewniane harmonijki są fajnie, ale jednak dla mnie to nie to samo! Metalowe są takie hmmm... Piękne! Po prostu dużo lepiej wyglądają (bardziej zawodowo) :P .

[ Dodano: 2011-02-19, 10:39 ]
Właśnie wróciłem ze sklepu muzycznego z blues harpem w tonacji A w kieszeni. Ogrzałem ją porządnie w rękach, odczekałem chwilę dla pewności i znowu ją ogrzałem, a następnie przyłożyłem do ust i... ZERO POSMAKU METALU!!!! ;D Ciężko wyrazić słowami to jak bardzo się cieszę z tego powodu!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
radiomaniak


Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-02-20, 22:35    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

Wracajac do tematu smaku metalu, to cos jest na rzeczy.
Tyle, ze metal metalowi nie rowny.
Stal nie powinna Ci zaszkodzic, gdyz nie alegizuje. Sprawa moze sie komplikowac jesli zamiast stali bedziesz mial kontakt z aluminium. Wspominales o strunach gitarowych. One najczesciej maja owijke z ALU.
Sprawdz co to za metal i juz bedziesz wiedzial.
Aluminium jest be. Srebro, stal, tytan to wszystko moze byc. Zasada jest taka, im wiecej glinu (stara polska nazwa aluminium) tym gorzej dla alergikow. Stopy aluminium tez bywaja nieobojetne.

Gratuluje braku smaku ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-02-21, 09:25    Odp: Harmonijka, a smak metalu...

Radiomaniak, jakoś nie mogę się pogodzić z tym, co napisałeś. W życiu nie słyszałem o uczuleniu na aluminium. Słyszałem o reakcjach alergicznych na nikiel (tego pierwiastka na większości pokryw harmonijek długo szukać nie trzeba) i myślę, że to nikiel będzie wywoływał alergie i ewentualny dyskomfort.

Polska nazwa to glin - zagraniczna aluminium (zresztą tak samo po łacinie). Glin występuje w wielu lekarstwach i gdyby było jak piszesz nie byłyby one dopuszczone do obrotu.

Pozdrawiam

Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu