Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2009-12-02, 10:21    Wnioski do administracji

Mam kilka wniosków do administratorów forum.

1. Czy jest możliwe zainstalowanie oprócz podstawowego jeszcze inny schemat kolorystyczny forum?

Uzasadnienie wniosku:
Po dłuższym czytaniu bolą mnie oczy i nie czuję się komfortowo. Czas przebywania na forum staram się ograniczać do ok. 40 – 45 min dziennie, i nie mogę przeczytać wszystkiego, co mnie interesuje. Wiem, że są darmowe skiny do for PHP BB, co powinno ułatwić sprawę. Wiem, że mam oczy bardzo „delikatne i czułe” np., w świetle jarzeniówek bez odpowiednich rastrów mam taki sam ból po ok. 4 godzinach, podobnie przy „żarówkach energooszczędnych”, dlatego w domu mam tylko żarówki żarowe (klasyczne) i halogeny. Kiedyś po postępie technologicznym pewnie będę zmuszony wymienić na diodowe, bo jarzeniowe to ból moich oczu.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

2. Wniosek porządkowy. Proponuję podzielić kategorię „Gotowe taby” na kategorie muzyczne pozwalające na szybsze odnalezienie planowanego repertuaru. Kilka kategorii, które powinny wg mnie się znaleźć:
- Kolędy (wszystko, co dotyczy Świąt Bożego Narodzenia).
- Religijne (sakralne, oazowe itp.)
- Stare Dobre Małżeństwo
- Morskie (Szanty, kubryk)
itd.

Uzasadnienie wniosku:
Najliczniejsze w ilości topiców są kategorie „Gotowe taby” i „Szukam tabów”, taka klasyfikacja gotowych tabulatur myślę, że bardzo by pomogła, sam szukałem kolęd i zanim „przebiłem się” przez spis wszystkiego znalazłem kilka, a jeszcze przeszukując drugi i trzeci raz znalazłem jeszcze coś. System katalogowania w obecnej formie się wg mnie nie sprawdza. Po ustaleniu nowego systemu i przeniesieniu gotowych tabulatur należałoby wg mnie poprzesuwać tematy z „Szukam tabów” do odpowiedniej podkategori „Gotowe taby”.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

Pozdrawiam

Medium
Ostatnio zmieniony przez Medium 2010-12-27, 15:49, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-02, 10:39    Odp: Wnioski do administracji

Co do czasu oglądania forum, 40-45 minut to jest czas po którym zawsze tekst na białym tle, na ekranie spowoduje problemy ze wzrokiem.
Podpisuję się pod tym, sam nie będę używał innych skórek bo ta mi odpowiada ale uważam, że dla osób, które mają faktycznie z tym problemy przydałby się jakiś wybór. No a jednak na naszym forum to się można zaczytać bez opamiętania :)

Pozdrawiam, minigunmen - okularnik :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-12-02, 19:37    Odp: Wnioski do administracji

Ja również za skórkami :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-12-02, 23:54    Odp: Wnioski do administracji

Jestem za!
Czasy się zmieniają i wszystko idzie z postępem.
Czemuż by, tu na naszej Harmoszcze nie miałaby się pojawić jakaś kolorystyka?... :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2009-12-03, 17:42    Odp: Wnioski do administracji

1. Jest taka możliwość, ale z darmowych stylów korzystać na pewno nie będziemy. Myślimy o ciemniejszej odmianie forum, ale jak to będzie, zobaczymy. Niczego nie obiecuję. Medium, jeśli bolą Cię oczy po 40 minutach przeglądania forum to zalecam wizytę u okulisty. Serio mówie, bez kpin, bez napinki. Ja na forum spędzam dziennie co najmniej godzinę. Barwy specjalnie takie wybraliśmy z Goveanem, bo takie nam się wydywały najmilsze dla oka.
A może to po prostu złe ustawienia monitora? Za dużo jaskrawości? Chociaż ja mam ustawioną na full. Nie wiem.
Medium, a może dużo skaczesz między stronami gdzie na przemian są jasne i ciemne barwy? Wtedy są takie kopniaki po oczach i mogą boleć? :/ Ale to wtedy juz nie jest nasza wina.

2. Pracujemy nad nową wersją Harppedii i tam będą gotowe taby. Tymczasem nie zamierzamy nic robić z owym działem. Od kilku miesięcy dbam (i moderatorzy również) aby tematy były odpowiednio nazywane i wtedy powinno się uzywać "szukajki".

Medium napisał/a:
wg mnie poprzesuwać tematy z „Szukam tabów” do odpowiedniej podkategori „Gotowe taby”.

Według mnie również, ale na to niestety nie ma czasu. Poza tym przy nowej harppedii i tak będzie trzeba te taby tam poprzepisywać, wiec to mija się z celem. Korzystajmy z opcji "szukaj", a znajdziemy wszystko czego szukamy.

Pozdrawiam.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Ostatnio zmieniony przez INIM 2012-03-01, 16:09, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2009-12-04, 09:18    Odp: Wnioski do administracji

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

1. Rozumiem, że pojawienie się innej wersji kolorystycznej (ciemniejsze tło), rozumiem, że jako wersji do wyboru jest kwestią czasu. Dziękuję za radę (bez żadnych podtekstów). Pod opieką okulisty jestem już ok. 25 lat (gdzieś tak od szóstej klasy podstawówki) i od ok. 8 lat do pracy z komputerem muszę stosować specjalne szkła z powłokami anty odblaskowymi, anty... (jest ich sporo) i dodatkowo delikatnie zmieniające odcienie jasne (głównie biele) na lekko zielonkawe – łagodniejsze dla oczu. W pewnym sensie pracuję oczami i jest to dla mnie istotne. Na razie znalazłem inny sposób – staram się odwiedzać forum częściej i przebywać na nim krócej – oczy się wtedy nie tak bardzo męczą. Odnośnie monitorów – korzystam z dwóch (w domu i w pracy), których ustawienia są specjalnie modyfikowane pod moje potrzeby (wiem, jakie mam oczy i po prostu o nie dbam). Staram się też „nie skakać” po stronach tylko czytać to, co mnie interesuje w jednym zakresie tematycznym.
Szkoda tylko, że nie określasz terminu, w jakim ewentualnie można spodziewać się nowej, alternatywnej wersji kolorystyki forum, ale cóż pozostanie mi tylko cierpliwie poczekać. Gdy pojawi się alternatywna kolorystyka forum proszę tylko informację by zmienić ustawienia, ponieważ codzienne zaglądanie by sprawdzić, czy coś się pojawiło jest chyba bez sensu.

2. Zauważyłem zmiany tytułów. Dbanie o prawidłowe nazewnictwo jest jak najbardziej godne pochwały. Chodziło mi o pogrupowanie repertuaru. Dałem przykład kolęd – jest ich stosunkowo dużo, a wyszukiwanie po tytułach jest jak najbardziej możliwe, ale czasochłonne i wcale nie jest powiedziane, że o czymś nie zapomnimy. Cieszę się, że mamy podobne zdanie na temat uporządkowania tematów z tabulatorami.

Napisałeś, że brakuje na coś czasu. Też nie mam go zbyt wiele, ale mogę zaoferować 30 – 60 min czasu dziennie w ramach swojego wkładu w forum (prace porządkowe, przepisywania itp.).

Pozdrawiam

Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-12-04, 09:41    Odp: Wnioski do administracji

[quote="INIM"]. Od kilku miesięcy dbam (i moderatorzy również) aby tematy były odpowiednio nazywane i wtedy powinno się uzywać "szukajki".[/quote]
To jest bardzo dobre, jeśli nie najważniejsze. Jednak wciąż pojawiają się tematy, których jednym tytułem jest "Pomocy!!!", "Proszę o radę", "Mam problem" itp., co mnie (i na pewno nie tylko mnie) doprowadza do szału. Mam w związku z tym pytanie: czy nie można by po prostu takich tematów usuwać? Bo instruowanie delikwenta może pomoże na przyszłość, ale śmieci pozostają.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-12-04, 10:48    Odp: Wnioski do administracji

Usuwać, albo posklejać podobne tematycznie w większe, i do tych większych dodawać nowe posty żeby był w miarę porządek (oczywiście w granicach rozsądku, post typu "witam, jestem początkujący, jaką polecacie harmonijkę na początek??" powinien od razu lecieć do kosza :/ ).
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-04, 11:58    Odp: Wnioski do administracji

Witam!
Czuję się wybrany do tablicy, a propos "segregowania tabów".
Staramy się w miarę je układać, t.j.: przenosić z działu szukam na gotowe i umieszczanie odnośników w wątku, gdzie są umieszczone one alfabetycznie.
Niestety problem jest taki, że jest to pieruńsko mozolna praca i po 10 tabach się odechciewa jakiegokolwiek działania. Niestety mamy zbyt małą kadrę, która ma się tym zajmować, a osoby wytypowane wcześniej do tego zadania zniknęły z tego forum, bądź pojawiają się sporadycznie i chyba zapomniały o swoich "obowiązkach", do których zresztą sami się zgłosili. Nic na to nie jesteśmy w stanie poradzić.
Jeśli ktoś chciałby się zająć segregowaniem według istniejącego już schematu, to proszę o kontakt, bo to nie jest bynajmniej kwestia wyręczania nas w tym działaniu, a raczej wzajemne ułatwienie wyszukiwania interesujących nas informacji.

Co do kolorystyki. Problem był już poruszany w momencie kiedy pojawiła się nowa skórka. Została ona nieco przyciemniona, bo było gorzej ;)
Prawda jest taka, że biały, przynajmniej dla mnie nie jest najlepszy i lepiej bym się czuł na forum o "ciemniejszej" kolorystyce, np.: podobnej do poprzedniej, ale ta nie jest wcale taka najgorsza. Dobrze jest dobrana kolorystyka i przyjemnie się wszystko czyta.

Może coś się zmieni w tych kwestiach, ale dajcie nam czas, a szczególnie INIMowi, który naprawdę dużo robi dla tej społeczności, choć sam na harmonijce nie gra :)

Pozdrawiam!
Łukasz
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2009-12-04, 12:34    Odp: Wnioski do administracji

Sam jestem moderatorem na kilku forach i wiem jak żmudne bywają niektóre prace. Jeśli po 10 tabach ma się dość – można ustalić sobie dziennie korektę np. 5 tematów z tabulatorami i robić to przez miesiąc a nie w trakcie jednej sesji logowania.

Jeśli administracja miałaby do mnie zaufanie – mogę przynajmniej spróbować pomóc. Deklarowałem się na 30-60 minut dziennie. Prosiłbym tylko o linka do istniejącego już schematu segregowania by nie nabałaganić.

Pozdrawiam

Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-12-04, 12:53    Odp: Wnioski do administracji

[quote="Pulatom"]post typu "witam, jestem początkujący, jaką polecacie harmonijkę na początek??" powinien od razu lecieć do kosza :/ ).[/quote]
To jeszcze pół biedy - powielony po raz setny, ale przynajmniej sprecyzowany! Natomiast w przypadkach postów, których jedynym tytułem jest "Pomocy!!!!", "Mam problem" "Prośba o radę", itd. należałoby wyrzucać do kosza nie tylko posty, ale i autorów! 8/ 8/ 8/
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2009-12-04, 14:07    Odp: Wnioski do administracji

Wszystkie nowe tematy typu "pomocy" edytuje od razu, jesli wiem o czym jest temat. Zdarza się, że autor zupełnie niezrozumiale, w takim przypadku temat przenosze do Archiwum i pisze mu prywatną wiadomość, ze jeśli chce pomocy to ma założyć temat raz jeszcze, pisać zrozumiale i nazwać poprawnie temat. Jak zakłada raz jeszcze to super, a jak nie to przecież nikt płakać nie będzie. ;-)

[quote="Medium"]Szkoda tylko, że nie określasz terminu, w jakim ewentualnie można spodziewać się nowej, alternatywnej wersji kolorystyki forum[/quote]
Ja mógłbym zacząć działać nawet teraz, ale niestety drugi Admin - grafik - nie bardzo. :/ Postaram się cos zdziałać na przerwe świąteczną kiedy i ja i on bedziemy mieli wolne.

[quote="Medium"]Jeśli administracja miałaby do mnie zaufanie – mogę przynajmniej spróbować pomóc.[/quote]
Dzięki za chęci, co dalej zobaczymy. ;-)

[quote="Rzeszot"]choć sam na harmonijce nie gra :) [/quote]
Dziewczyna zadeklarowała się kupić mi "pod choinkę", więc być moze za chwile zaczne cos podgrywać. :P

Co do gotowych tabulatur... mam pomysł.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-12-04, 17:47    Odp: Wnioski do administracji

Powielające się tematy staram się w miarę możliwości doklejać do istniejących, w skrajnych przypadkach zamykam i usuwam po niedługim czasie. Próbuję podejść w miarę pokojowo do sprawy, ale zarazem ją załatwić (niektórzy "przestępcy" są w wieku sugerującym, że można ich jeszcze czegoś nauczyć :P ). Ale, niestety, i ja teraz czasu mam trochę mniej - studia, zwłaszcza za granicą, to niewyobrażalny pożeracz czasu. W przerwie świątecznej, gdy wrócę na jakiś czas do Polski, postaram się nieco nadrobić zaległości. W każdym razie, również uważam, że pomoc, szczególnie w tej "brudnej" robocie, bardzo by się nam przydała. Zadanie nie jest trudne, ale wybitnie praco- i czasochłonne...
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-01-25, 18:46    Odp: Wnioski do administracji

Może jakieś pomysły co do tych wszystkich tematów w stylu "Co na początek?" itd...
To się robi irytujące...
Apel:
Nowi użytkownicy!
Wszystko, co na początek jest już opisane. Nie warto wbijać sobie pierwszy post w tym stylu, bo od razu robicie złe wrażenie. Opcja "Szukaj" istnieje ;p
Pozdrawiam pokojowo :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2010-01-25, 18:59    Odp: Wnioski do administracji

Chętnie bym napisał jakiś artykuł na ten temat, gdybym miał jakąkolwiek wiedzę w tej sprawie. :/ Zagonię Goveana do roboty, chociaż działamy obecnie przy czyms innym... No właśnie...
Odnoście wcześniej wspomnianego stylu. Postaramy sie ze wszystkim wyrobic w ciagu miesiaca. Będzie to cos zupełnie nowego, styl wciaz bedzie bardziej jasny niż ciemny, ale z pewnością będzie ciemniejszy niz obecny. Mamy ogólny zamysł, wstępny projekt, kilku osób pytałem o zdanie i mówią, że daje rade. ;-)
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Puchaty 

Wiek: 32
Posty: 4
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-28, 21:05    Odp: Wnioski do administracji

Podpisuję się obiema rękami pod tym nowym wyglądem lub kolorystyką(osobiście jestem za troche ciemniejszą) a co do pomocy na forum to mogę się zaoferować od maja :) wiadomo matura i trzeba się uczyć :) jestem adminem na paru forach więc zdaje się że wiem co i jak :) na razie mogę sobie przygrywać, uczyć się i cieszyć się chwilą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MaxiKaz 

Wiek: 33
Posty: 23
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sędziejowice Łódzkie
Wysłany: 2011-02-11, 00:08    Odp: Wnioski do administracji

popieram pomysł Medium(a) ? (odmieniać czy nie;)?) na temat podziału tabów na kategorie. sam chciałem wystąpić z takim wnioskiem

mam również własny wniosek, a mianowicie, aby ten temat został wyeksponowany poprzez przeniesienie na górę do działu "ważne".
adminom, jak i samym użytkownikom ułatwi to komunikacje na linii administracja - użtkownik.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-11, 15:37    Odp: Wnioski do administracji

Ja mam nowy pomysł. Trzeba zrobic tak by nowi użytkownicy nie mogli pisac postów do 2 - 4 dni od zarejestrowania i trzeba napisac bota by nowym użytkownikom wysłał jedno PW coś w stylu:
" Witaj użytkowniku [ you ]. Dostałeś zakaz pisania na dwa dni, ale nie martw się, zawsze tak jest z nowymi użytkownikami. Zrobiliśmy tak byś zaznajomił się z forum. Tu masz linki do tematów przydatnych nowym użytkownikom:
I tu były by linki o książkach, porady dla początkujących i inne takie pierdoły, które początkujący powinni znac"
Uniknęlibyśmy w ten sposób 151900 tematów w stylu "jak zacząc ?"
Sorki za gramatykę i interpunkcję, ale nie jestem dobry w tym.

PS: Dzieje się coś dziwnego. Literka "c z kreską" mi nie działa choc klawisze "c" i "alt" działają...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-02-11, 15:41    Odp: Wnioski do administracji

To głupie. Forum służy do tego aby ludzie na nim pisali. To, że niektórych przerasta wizja, że za drugą stroną monitora też jest człowiek to trudno. Ale jeśli chodzi o powitanie na PW i przedstwienie jakichs zasad to może to i dobry pomysł. Pomyślę o tym.

Mam prośbę. Każdy "wniosek" to osobny temat, OK? Tutaj Medium zaproponował zmiany dot. zmiany stylu i podziału "tabulatur" na mniejsze działy. Wszystko wykonane, więc temat zamykam.

Leafman napisał/a:
PS: Dzieje się coś dziwnego. Literka "c z kreską" mi nie działa choc klawisze "c" i "shift" działają...

Może dlatego, że żeby napisać "ć" trzeba kliknąc c+ctrl a nie c+shift. ;]
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi