Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-02-02, 20:09    Odp: Mikrofon za 200-250 PLN

A tu oczywiście masz pełną rację. Ja też sprzedałem (ze stratą) nówkę Shure'a 520DX i sprawiłem sobie customa - obudowa od Astatica JT-30, w środku shure 99G86 CR black label z 1952 roku... Kosztował majątek, ale warto było! Różnica w brzmieniu wyraźna i mniej sprzęga. A grajek, piec i harpiki te same. To dowód na to, że owszem, sprzęt ma znaczenie.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-02-02, 20:09    Odp: Mikrofon za 200-250 PLN

Tak btw - jeśli chodzi o shure 520dx, to nie uważam że to "psioczenie" jest do końca uzasadnione - ten majk też potrafi łaaaadnie zagadać. No, ale cena odstrasza :)

Ten majk nie brzmi najgorzej, w sumie :) Spodziewałem się czegoś gorszego. Ale ogólnie brzmienie do przyjęcia :) Dziwi mnie za to jak zabrzmiał Ci shure o.O
Słabo z basem, jakoś tak nijako. wtf?

Może ten mikrofon ma niedopasowaną impedancję? Jest w nim transformatorek?

[ Dodano: 2011-02-02, 20:10 ]
PS!
Sorry, to astatic mało basu. AAA to już wiem czemu :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-02-02, 20:12    Odp: Mikrofon za 200-250 PLN

Harry, nie twierdzę, że współczesny green bullet jest zły. Grałem na nim prawie 2 lata i był OK. Ale jak do tego samego pieca podłączyłem tego customa (grając na tych samych harpach tą samą gębą), to różnica jest wyraźna...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-02-02, 20:13    Odp: Mikrofon za 200-250 PLN

A tak btw - grałem ostatnio jakoś na Shure black label Krzysztofa Gąszewskiego i na moim CM - i brzmienie mojego wieeele bardziej mi się podobałą. Nie dlatego, że był mój. Po prostu się zdziwiłem - Black Label nie miał w połowie tyle basu co CM!
Niestety, teraz nie mój już ;( Moja strata, chainsawa zysk.

Ale jak przewinę CM ze stratoliner'a, to dam próbki :) Już leży bezpiecznie rozebrany, czeka na nawinięcie :)

[ Dodano: 2011-02-02, 20:14 ]
Dziwne to jest, że są takie różnice między tym samym modelem praktycznie
;-)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-02-02, 20:18    Odp: Mikrofon za 200-250 PLN

A to możliwe. Wkładca wkładce nierówna. A obydwa były podłączone do tego samego pieca? I czy miały taką samą obudowę? Bo jeśli chodzi o dół, to równie duże znacznie ma prawidłowy uchwyt... Mnie ten mój też różnie śpiewa, w zależności od tego, jak mi się uda złapać...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-02-02, 20:44    Odp: Mikrofon za 200-250 PLN

W środku jest transformatorek. Nie mam pojęcia jaki, ale jest. Astatica mogłem troszkę jeszcze rozkręcić, ale nie chciałem, żeby przy tych samych ustawieniach Shure zaczął jakoś sakramencko wyć. Poza tym, Astatic faktycznie ma mniej dołu, ale daje wrażenie takiego ciepła i tłustości, lubię to brzmienie w graniu semi-akustycznym, czy wolniejszym Chicago. A widzisz, dobry CM może gadać lepiej od starego czarnego CRa. Taka już specyfika tych wkładek, że różnić się jedna od drugiej może i to zauważalnie. Dlatego nie ma co oceniać wkładki po symbolu, tylko zagrać i usłyszeć. W tamtych czasach nawet produkcja taśmowa nie powodowała identyczności wszystkiego ;) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-02-02, 21:49    Odp: Mikrofon za 200-250 PLN

Znaczy, to zależy co kto woli :) Mi sie takie czarne, ciemne brzmienie podoba :)

Ale niektórym będzie za mulaste :)

@Młynek - ta sama :) Oba jt30 - mój blues blasterowy a Gąsia jt30 :)
Na początku, nie wiedzieć czemu, miałem problem ze złapaniem prawidłowo majka Krzysztofa, ale potem ogarnąłem. A niby ta sama obudowa :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
WK

Posty: 7
Wysłany: 2011-02-10, 19:34    Odp: Mikrofon za 200-250 PLN

Witam wszystkich.
Jeśli jest ktoś zainteresowany to informuję iż wykonałem kolejne mikrofony.
Oto link do aukcji
http://allegro.pl/mikrofo...1465670916.html

Jednocześnie składam podziękowania koledze Maciekdraheim za poświęcony czas przy teście mojego mikrofonu.

Pozdrawiam
WK
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu