Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-01-21, 21:30    [Problem] Mikrofonem Tonsil MDO IX - nagle przestał grać

Będąc niedawno w cioci poszperałem trochę u niej na strychu i znalazłem mikrofon Tonsil MDO IX. Przelutowałem oryginalną wtyczkę na jack'a i podłączyłem do pieca. Mikrofon niestety nie pograł długo. Nie wiem co się stało po prostu nagle przestał grać :( . Chciałem zaglądnąć mu w 'bebechy', ale nie za bardzo wiem jak się za to zabrać, żeby nie uszkodzić mikrofonu. Ma ktoś jakieś propozycje?

PS mikrofon był podobno nie używany i stan wizualny potwierdza to.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-01-21, 22:25    Odp: [Problem] Mikrofonem Tonsil MDO IX - nagle przestał grać

Do czego go podłączyłeś, jak mocno rozkręciłeś, czy przed awarią kierowałeś mikrofon w stronę głośnika, czy sprzęgnął krótko a głośno tuż przed awarią? Jeżeli podłączyłeś do neiodpowiedniego sprzętu, lub na któreś z dalszych pytań odpowiedziałeś "TAK" może to znaczyć, że spaliłeś cewkę i poza wymianą wkładki nie wiele można zrobić (jak z moim Grundigiem GDM 313). Ale mam nadzieję, że się mylę.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-01-21, 23:48    Odp: [Problem] Mikrofonem Tonsil MDO IX - nagle przestał grać

A może masz zimny lut? Spróbuj przelutować wtyczkę, z odrobiną kalafonii :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-01-21, 23:49    Odp: [Problem] Mikrofonem Tonsil MDO IX - nagle przestał grać

Pomierz omomierzem na Jacku, lub na zaciskach cewki - ( ominiesz kabel ).
Jak będzie "0" ohm-ów, lub nieskończoność - to "po wkladce".
Jak około 1 k.ohma lub wyżej powiedzmy do 10 k.ohmó-w to dobra i wtedy zajmiesz się kabelkiem lub połączeniami we wtyku JACK.
Zrobisz zwarcie np. krótkim kabelkiem na jednym końcu żył i pomierzysz czy jest w ganicach 1 ohma.
Przerwa na kablu to nieskończoność i wtedy jest be. :(
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-01-22, 16:26    Odp: [Problem] Mikrofonem Tonsil MDO IX - nagle przestał grać

Niestety wszystkie znaki wskazują na to, że padła wkładka :( . Potwierdził to też znajomy 'mistrzu elektroniki'. Trochę szkoda, bo przydałby się zapasowy mikrofon, a z tego co udało mi się usłyszeć to gadał nawet przyzwoicie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-22, 19:57    Odp: [Problem] Mikrofonem Tonsil MDO IX - nagle przestał grać

Taki mikrofon można kupić na allegro za grosze. Czyhaj na niego i sprawdzaj co jakiś czas czy jest. :)

http://allegro.pl/unitra-...1426071663.html

Tutaj masz nawet taniej o 5zł niż ja kupiłem.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2011-01-22, 22:14    Odp: [Problem] Mikrofonem Tonsil MDO IX - nagle przestał grać

Widzę że nie jako jedyny posiadam ten mikrofon :P

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-01-23, 14:10    Odp: [Problem] Mikrofonem Tonsil MDO IX - nagle przestał grać

KatuzaR napisał/a:
Widzę że nie jako jedyny posiadam ten mikrofon :P

z tego co mi ojciec mówił to te mikrofony były razem z magnetofonami i prawie każdy taki miał :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-23, 15:39    Odp: [Problem] Mikrofonem Tonsil MDO IX - nagle przestał grać

Dokładnie, mój ojciec też taki miał i dziadek też... do szpulowego, 4-ścieżkowego, poza tym do kasecioka potem też były takie same.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Indian69 

Posty: 10
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-10, 00:30    x

Uwaga, niedawno nabyłem dwa nieużywane tonsile z kartami gwarancyjnymi, charakterystykami i schematem podłączenia!.

Model MDOIX to wkładka + transformator mikrofonowy.
Schemat podłączenia: niezrozumiały :)
Opis: 200Ohm pomiędzy białym i brązowym
26kOhm pomiędzy białym i zielonym.
Na wyjściu transformatora ekran jest połączony z białym, natomiast we wtyczce jest przyłączony do obudowy. Przy przeróbce na jack należy ekran koniecznie podpiąć do masy razem z białym, innaczej będzie zbierał wszelkie szumy. Do kanału podłączamy brązowy lub zielony zależnie od tego na jakiej impedancji chcemy pracować.

Charakterystyka częstotliwościowa zaczyna się od 80Hz i kończy na 10 000Hz (dla porównania green bullet ma do 5000Hz.) \jest prawie pozioma
Mam też drugi mikrofon MDO13
(spaliła mi się w nim wkładka w wyniku prób z filtrami i wyłącznikiem, ot pare razy strzeliło przy wyłączaniu i zamilkł :/ )(parę postów niżej)

MDO13 różni się tym że nie ma transformatora! Ma impedancje 200Ohm i taką samą charakterystykę.

Aha, jeśli chodzi o zbieranie: Wszechkierunkowy, można używać jako reporterski stołowy.

ROZBIÓRKA:
Niestety obudowa klejona, rozkłada się przez umiejętne rozłamanie części górnej i dolnej (zawsze kawałek plastiku odpęknie, ale jakby co daje się skleić.) Dalej można wymontować wklejoną wkładkę która ma wysokość 46mm i średnicę 25mm. Uwaga, lepiej nie demontować tego białego plastiku z sitkiem, ponieważ po zdjęciu go membrana jest zupełnie na wierzchu, wystaje z wkładki.

To tyle ,jeśli się komuś przyda :)
_________________
Doors.. i po co było otwierać?
Ostatnio zmieniony przez Indian69 2011-02-11, 10:39, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-02-10, 08:24    Odp: [Problem] Mikrofonem Tonsil MDO IX - nagle przestał grać

Czy mógłbyś podzielić się fotkami rozebranego MDO IX?
Chodzi mi głównie o to jak wygląda łączenie korpusu z grilem i jak są kolejno ułożone elementy i jakie mają gabaryty. Zdjęcie na kartce w kratkę lub papierze milimetrowym w zupełności wystarczyłoby.
Mam "w głowie" zmianę obudowy na wygodniejszą ale nie wiem jakie gabaryty mają części wewnątrz i czy to da się jakoś "poukładać".

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Indian69 

Posty: 10
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-10, 20:37    x

Fotki w załączniku.
Transformatorek ma wymiary 28mm wysokość i 22 średnica. Na wkładce zaciski cewki zostały wyprowadzone na kawałek płytki laminatu. Łatwo do tego przylutować i dobrze się trzyma.
Samego grila nie oddzieliłem od szarego plastiku bo trzyma mocno i raczej by nie przetrwał. Wymiary wkładki podałem wyżej :)
_________________
Doors.. i po co było otwierać?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Medium
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-02-11, 08:21    Odp: [Problem] Mikrofonem Tonsil MDO IX - nagle przestał grać

Dzięki. Już mi wystarczy.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu