Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2010-02-18, 14:43    Cajon

Chciałbym w wakacje kupić sobie ten instrument. Z tego co się orientowałem to warte uwagi są cajony Meinla i Schlagwerka. Grał ktoś na sprzętach tych firm?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-02-05, 23:30    Odp: Cajon

No nieźle, znalazłem temat po roku i piszę odpowiedź :) . Zdażyło mi się pukać w Shlagwerkowe cajony i zabawa była przednia! Na Bluesie nad Bobrem był przedstawiciel Seydela, Schlagwerka i Hoffnera w jednej osobie i pozwolił pobawić się trochę. Gdy kilka osób zasiadło do cajonów i przeszkadzajek efekty były naprawdę ciekawe. Instrumenty mają ciekawe brzmienie, dodatkowe sprężyny w droższych modelach pozwalają uzyskać brzmienia nawet takie jak w hi-hat'cie. Odpowiednio się tym posługując mamy cały zestaw perkusyjny mieszczący się w jednej skrzynce. Co prawda nie są to tanie instrumenty, ale nie powiem, że nie chciałbym mieć jednego w swoim pokoju. Bartek Łęczycki ma cajona tej firmy i jest z niego zadowolony z tego, co wspominał na BnB.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Ostatnio zmieniony przez Maciekdraheim 2011-02-07, 00:59, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-02-06, 01:07    Odp: Cajon

Nie nie ! To nie sprężyny, ten cahon z "hihatem" miał coś w rodzaju patyka z blaszkami jak od tamburynu, i to właśnie jak hihat brzmiało :)
Słyszałęm, że Meinl ma tańsze cajony :) A wiem, że taki cajon, przy odrobinie zapału, można poniżej 100 zł zbudować :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-02-06, 01:23    Odp: Cajon

Harry, nie chodzi mi o te boczną przystawkę mającą te blaszki, tylko wbudowany system sprężyn czy innego ciaciarajstwa umieszczony pod tą płytą, w którą się uderza. Sam nie wiem, jak efekt akustyczny opisać, ale podobało mi się to ;) . Na stronie Schlagwerka są rysunki gdzie i jak jest to w instrumencie umieszczone.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Ostatnio zmieniony przez Maciekdraheim 2011-02-07, 00:58, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-02-07, 00:42    Odp: Cajon

Faktycznie mam cajon Schlagwerka http://www.schlagwerk.de/...re-cajon-large/

Jestem z niego zadowolony choć nie bardzo umiem na nim grać. Ma sporo basu i średnią ilość sprężyn.
Wykończenie, brzmienie i komfort na najwyższym poziomie.

PS Maćku nie Hoffmana tylko Hoffnera :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-02-07, 01:06    Odp: Cajon

Dzięki Bartku, już poprawiłem błąd. Nazwa jakoś uleciała, pamiętam tylko, że były to bardzo piękne instrumenty.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-02-07, 17:39    Odp: Cajon

Chyba miałeś na myśli dźwięk werbla, nie hihatu Maćko :) Graliśmy zdaje się obaj na takich samych ;) Można zagrać coś a'la basowy bęben, rimshot, werbel, kombinować z wysokością dźwięku używając stopy :D Ale HiHat?:)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-02-07, 19:15    Odp: Cajon

Zwał jak zwał, pukało się w to przyjemnie ;) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-02-13, 14:50    Odp: Cajon

:D
Jako, że blues kręci się wśród takich spraw... To dodam, że wyżej wymieniona czynność zawsze wiąże się z przyjemnością :D Taki, mały offtop :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
josicka 

Posty: 1
Wysłany: 2019-09-30, 16:14    Odp: Cajon

Cześć Wam. Od dłuższego czasu szukam bębna do muzyki akustycznej. Myślę nad cajonem oraz djembe - który waszym instrument Waszym zdaniem będzie lepszy? Co byście wybrali? Na innym forum odpisano mi, że djembe za bardzo kojarzy się z reggea więc w sumie nie wiem czy byłby to dobry wybór haha :D .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-10-01, 09:04    Odp: Cajon

josicka napisał/a:
który waszym instrument Waszym zdaniem będzie lepszy


Cajon bardziej pasuje do wszystkiego. Potem przesiądziesz się na bębny, jak złapiesz bakcyla.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pankrac

Posty: 16
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2020-01-08, 08:22    Odp: Cajon

Pasuje do wszystkieo tak jak pisała osoba powyżej. Instrument jest również dość prosty do nauki, szczególnie jeśli grałeś już na jakimś innym instrumencie. Dzięki temu bedziesz miał podstawę i o wiele łatwiej będzie Ci się nauczyć. Kilka początkowych lekcji warto jest wziąć z nauczycielem, potem jednak mozesz uczyć się samodzielnie. Na youtubie pojawiło się w ostatnim czasie sporo poradników.

Tutaj masz komis muzyczny, w którym kupisz instrument w dobrej cenie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu