Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-04-20, 21:39    Odp: Golden Melody

No tak, akordy są takie... puste i hermetyczne. Po prostu nie brzmią.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-04-20, 21:48    Odp: Golden Melody

Brzmieć, to brzmią... tyle, że nie najlepiej :D
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MilKam88 

Wiek: 36
Posty: 39
Otrzymał 9 punkt(ów)
Wysłany: 2010-04-22, 15:04    Odp: Golden Melody

Co do Goldenki, zamówiłem sobie na allegro... Dzisiaj przyszła paczka otwieram etui, wyjmuję ją i i i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to poprzecierane pokrywy po bokach trochę mnie to zaniepokoiło bo harmonijka miała być nowa myśle sobie dobra to nie jest aż tak ważne jak sam dżwięk harmoszki. Sprawdzam czy dziabie jak należy i niestety 1-szy kanał się nie odzywa na zassaniu... Odesłałem jeszcze dziś i w ramach reklamacji ma przyjść nowa ciekawe... To tyle co mogę powiedzieć narazie o Goldence :?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-04-22, 19:59    Odp: Golden Melody

A ja myślę, że niepotrzebnie odesłałeś... A to Twoja pierwsza harmonijka?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MilKam88 

Wiek: 36
Posty: 39
Otrzymał 9 punkt(ów)
Wysłany: 2010-04-23, 00:48    Odp: Golden Melody

Ta będzie druga, mam jeszcze speciala 20. Odesłałem bo nie chciałem samemu przy niej majstrować bo poźniej w razie czego mogli by mi nie przyjąć, np ( twierdząc, że to ja popsułem rozkręcając i grzebiąc przy stroikach ) a 2 lata gwarancji na nią dają.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-23, 10:25    Odp: Golden Melody

Wniosek, aby kupować w sprawdzonych, zaufanych sklepach. Co do jakości GM to od 3 lat nie kupowałem nowego modelu, więc mogły się nieco pogorszyć.
Moje opinie opierałem na ok 60szt zużytych GM w różnych tonacjach.

Pamiętajmy o tym że egzemplarz egzemplarzowi nie równy (szczególnie u Hohnera).
Moim zdaniem najbardziej wystandaryzowaną i ujednoliconą linie produkcyjną ma Suzuki.

BTW jeśli ktoś chce jeździć na rowerze powinien wiedzieć jak się zmienia łańcuch i pompuje koła. Podobnie jest z instrumentami. KAŻDY gitarzysta powinien wiedzieć jak się zmienia struny i stroi gitarę, podobnie z harmonijką czy saksofonem.

Na warsztatach Blues Nad Bobrem zajmiemy się m.in. poprawianiem harmonijek oraz podstawową customizacją.

PS ...i nie dajcie się nabrać na 2 lata gwarancji na harmonijkę!

Pozdrawiam i do zobaczenia na zamku Kliczków :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MilKam88 

Wiek: 36
Posty: 39
Otrzymał 9 punkt(ów)
Wysłany: 2010-04-23, 15:02    Odp: Golden Melody

Ta, którą kupiłem była wystawiona przez sklep muzyczny, który miał dobre komentarze.
Dziwię się tylko, że nie została sprawdzona przed wysłaniem. Wydaje mi się właśnie, że Hohner prez te "Chiny" zyskuje na cenie bo wiadomo..., ale traci na jakości harmonijek.
I ja trafiłem na wadliwy egzemplarz. Jeśli chodzi o przykład z "rowerem" to zgadzam się w 100% :D . Speciala, którego mam już jakiś czas i , z którego jestem zadowolony systematycznie rozkręcam i czyszczę. Co prawda stroików jeszcze nie ruszałem, ale nie musiałem bo jak narazie jest wszystko ok. Jednak w razie potrzeby wiem co trzeba zrobić ;) W moim przypadku głownie chodziło o kanał 1-szy, ale tak jak wspomniałem wcześniej raziły mnie jednak te dziwnie podrapane pokrywy... Dlatego nic z nią nie robiłem i odesłałem bo łaski nie robią. A co do gwarancji to tak było napisane na stronie sklepu a jak jest naprawdę tego nie wiem :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
michu 


Wiek: 29
Posty: 164
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2010-06-01, 12:12    Odp: Golden Melody

Krótko: która tonacja leprza do Goldenki G czy F (mam harpy w A i C)
z góry dzięki :]
_________________
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2010-06-01, 12:37    Odp: Golden Melody

Nie ma "lepszej" i "gorszej" tonacji. To zależy, w jakiej chcesz grać, do jakiej masz więcej podkładów, itd. Ja na Twoim miejscu kupiłbym do kompletu w D, bo to Ci da w drugiej pozycji tonację A - chyba najczęściej używaną w bluesie, na równi z E (do tej już masz harpa w A). A potem na równi G (2 poz. w D) i F (2 poz. w C).

A jeśli chcesz grać acapella, to G jest tylko 2 półtony niżej od A, którą już masz. Więc na Twoim miejscu raczej bym kupił F, żeby spróbować wysokiej tonacji. Ale to tylko moja opinia
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Bluesmaster 


Wiek: 53
Posty: 43
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-08-12, 15:44    Odp: Golden Melody

Właśnie zakupiłem Golden Melody w tonacji A - moją drugą harmonijkę po SUZUKI Bluesmasterze.
Obejmuję dłońmi zgrabny kształt, dmucham i szok - cóż za dźwięk! Ta harmonijka zdaje się śpiewać aksamitnym, ciepłym altem wzmocnionym delikatnie lampowym piecykiem :)
Próbuję podciągów i kolejna miła niespodzianka: Mam wrażenie że stroiki sprężynują w każdym kierunku (nie tylko góra-dół :) pozwalając bezproblemowo wyginać dźwięki!
W Bluesmasterze podciąg półtonowy na trzeciej dziurze to dla mnie nadal horror a tu nawet nie pomyślałem że może stanowić jakiś problem. Nawet udał mi się pierwszy w życiu overblow (na szóstej dziurze) ! :) )
Z drugiej strony w porównaniu z Bluesmasterem moja Goldenka jest o wiele mniej szczelna co nawet mi pasuje bo nie muszę grając zasysać dodatkowo powietrza oddechowego nosem.

Kiedy pierwsze emocje opadły poczułem żelazisty posmak w ustach i od razu przypomniał mi się limeryk z dzieciństwa o kolesiu który jedząc jak codzień groszek z miodkiem stwierdził, że nie smakuje on jak groszek z miodkiem.. tylko że tym razem zamiast łyżeczki do jedzenia używał noża..
To przez wystające krawędzie płytek stroikowych które były tak ostre że skrobiąc nimi np. plastikowy długopis z łatwością można było produkować wiórki.
Na szczęście wystarczyło przejechać kilka razy drobnoziarnistym papierem ściernym i po problemie.

Na koniec rzecz drobna z pozoru ale dla mnie ważna. Pudełko wyłożono plastikowym tworzywem idealnie dopasowanym do wymiarów harmonijki dzięki czemu nie dostaję skurczów żołądka gdy muszę przejść z nią w kieszeni parę kroków.
Nie mogę zrozumieć dlaczego Suzuki zrezygnowało z tego taniego zabiegu który znacząco poprawiłby komfort użytkowania.


Pozdrawiam :) !
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2010-10-14, 15:00    Odp: Golden Melody

Golden Melody w ton. C był moją pierwszą harmonijką i od 2 tyg. posiadam również w ton. E. Generalnie bardzo polecam dla początkujących, podciągi na niej są bardzo łatwe. W sumie z takie pieniądze jedyną wadą są beznadziejnie brzmiące akordy, ale ogólnie w tej kategorii cenowej stawiam ją na równi ze Specialem 20 i zaraz za Harpmasterem (głównie dlatego, że u Hohnera trafiają się nieudane egzemplarze częściej niż u Suzuki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-11-14, 10:25    Odp: Golden Melody

Wczoraj kupiłem tą harmonijkę (ton.D) w Galerii Krakowskiej (nieodłączny element
wycieczki po Krakowie ;) ) i jestem nią poprostu zachwycony :)
. W cale nie jest wiel gorsza od 1847 :viva: .
Wydaję mi, że to idealny model do nauki (szkoda, iż od niej nie zacząłem, bo reaguje i brzmi 3 razy lepiej niż mój niedomagający Blues Harp).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wikam 


Wiek: 28
Posty: 18
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-02-04, 18:30    Odp: Golden Melody

Harmonijkę mam już 1,5 miesiąca i póki co spisuje się wyśmienicie. Pamiętam, że gdy otworzyłem w sklepie pudełko ujrzałem całkiem zgrabną harmonijkę Hohnera lecz ku mojemu zdziwieniu sprzedawca nawet nie pozwolił mi wyjąc jej z pudełka a co by tu dopiero mówic o graniu... Ale cóż zauroczył mnie jej wygląd więc nieobyło się bez utraty moich ciężko zarobionych pieniędzy. Dopiero gdy wróciłem do domu wziąłem ją w ręce i dmuchnąłem z dośc dużą siłą (nawyk po silver starze i zjechanym blues bandzie ;) ). Harmonijka okazała się wg. mnie bardzo głośna lecz...

Po chwili gry na wszystkich kanałach zorientowałem się, że dwa pierwsze kanały na wdechu nie grają wcale! Nie chciałem już leciec do muzycznego i wymieniac egzemplarza na nowy gdyż był to zresztą ostatni model i nie wziąłem ze sobą paragonu. Gdy zastanowiłem się nad tym co będę robił bezzwłocznie zabrałem się za rozkręcanie harmonijki. Nie było to zbyt wymagające gdyż nie musiałem wykręcac wszystkich śrubek ;) Okazało się że stroiki 1 i 2 na wdechu były zbyt podgięte do góry i nie wydawały dźwięku. Naprawą była ekspresowa.

Co do podciągów: nauczyłem się ich niedawno (zaczynałem od kanału 8) ale powiem, że siedzą wspaniale i nie ma tu mowy o większych trudnościach nawet u lajków ;)

Reasumując: posiadam dośc poprawnie wykonany egzemplarz (potrzebne były niestety u mnie drobne zabiegi customizacyjne) w tonacji A o bardzo charakterystycznym i moim zdaniem cudownym, ciepłym brzmieniu. Grałem na niewielu harmonijkach (było ich może z 6 czy 7) ale wg. mnie jest to harmonijka godna polecenia mimo iż ten wyjątkowy instrument (zresztą jak i każdy inny) trzeba pokochac i miec do niego sentyment.
_________________
Brak literki "c z kreską"... Nie da rady napisac;/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-04, 19:04    Odp: Golden Melody

Że nie pozwolił wyjąć to rozumiem, tym bardziej grać.
A ja myślę, że to nie konieczność customizowania tylko typowy problem początkującego z harmonijką w tak niskiej tonacji.
Dajesz troszkę niemiarodajną recenzję :)
Wątpię, żeby fabrycznie było aż tak sknocone, żeby nie dało się grać. Niemniej gratuluję dobrego wyboru, też lubię tą harmonijkę.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wikam 


Wiek: 28
Posty: 18
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-02-04, 22:28    Odp: Golden Melody

minigunmen, Nieee to na pewno nie wina złego wdechu na kanale drugim ;] Naczytałem się i spotykałem z kolegami i mówią, że mam opanowane na pewno czyste dźwięki a szczególnie dwójkę na wdechu ;)

A Goldenka miała ewidentnie odgięte stroiki... Mogę poznac bo sam podginałem stroiki wcześniej w BB i SS. I nie powiesz mi teraz że około 2-3 mm odchylenia to jest nic :P
_________________
Brak literki "c z kreską"... Nie da rady napisac;/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-04, 22:32    Odp: Golden Melody

Tak, tylko, czy to Twoja pierwsza harmonijka w tonacji A? To zależy, bo skoro określasz to w przybliżeniu, to cięzko mi stwierdzić, czy masz taką linijkę w oczach jak doświadczona osoba, która reguluje sobie harmonijki bo gra od paru lat :) Czasem w fabrycznych jest dość wysoko ale to bywają optymalne ustawienia. Czy to była Twoja pierwsza harmonijka w tak niskiej tonacji?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wikam 


Wiek: 28
Posty: 18
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-02-04, 22:38    Odp: Golden Melody

miałem SS w A i BB w d ;)
_________________
Brak literki "c z kreską"... Nie da rady napisac;/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-04, 23:06    Odp: Golden Melody

Aha. No nic, jakoś mi się po prostu nie chciało wierzyć, żeby niedopatrzenia w hohnerze zaszły tak daleko. Jak już gra dobrze to dobrze. Pozdrawiam :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wikam 


Wiek: 28
Posty: 18
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-02-04, 23:27    Odp: Golden Melody

A jest jeszcze jedna sprawa ;] Chciałbym zakupic aluminiowy korpus od aeroarte ofc do GM. Wie ktoś jaka jest jakośc wykonania tego korpusu? I jak ze szczelnością? Opłaca się taki zabieg estetyczny robic?
_________________
Brak literki "c z kreską"... Nie da rady napisac;/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-02-04, 23:29    Odp: Golden Melody

Mam wykonany przez Aero korpus do Seydela Session (upominek od Bartka) i wykonany jest naprawdę ładnie i starannie. Wszystko gładkie i przyjemne. Pewnie z metalowymi jest nie gorzej.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wikam 


Wiek: 28
Posty: 18
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-02-04, 23:35    Odp: Golden Melody

A tak gwoli ścisłości... opłaci mi się to? nie lepiej wydac te ~78zł na harpa?(70zł+wysyłka)
_________________
Brak literki "c z kreską"... Nie da rady napisac;/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-02-04, 23:42    Odp: Golden Melody

To zależy ;) . Za 80zł nic z metalowym korpusem nie kupisz, ale czy taki korpus jest lepszy, to nie mogę powiedziec, bo wszystkie moje harpy są plastikowe lub drewniane.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-04, 23:53    Odp: Golden Melody

Ja mam z metalowymi grzebieniami meisterklasse i suzuki promaster i na żadnej nie gram. Dzwięk piskliwy, nawet metaliczny- mnie nie pasuje.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Deamiens 

Wiek: 35
Posty: 52
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-02-05, 08:09    Odp: Golden Melody

Wychodzi na to, że jeśli chodzi o harmonijki, to najczęściej nie da się powiedzieć czy coś się opłaca lub jest dobrym wyborem, bo wszystko zależy od preferencji własnych. Jeden woli kupić kilka Golden Melody, drugi jedną 1847. Tak samo z korpusami, płytkami i całą resztą... Ale odbiegamy od tematu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-05, 14:00    Odp: Golden Melody

Deamiens, to właśnie miałem napisać. Na golden melody pali się mój uczeń ale mu powiedziałem, właśnie z racji preferencji różnych, żeby każdego harpa miec z innej beczki, tak że niech mu się i golden melody przez ręce przewinie a warto poszukać czegoś w sam raz dla siebie. Chopok zaczął od 1847 to cięzko mu będzie w pozostałych przebierać :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-03-06, 12:45    Odp: Golden Melody

Jako ciekawostka dłuższa wersja Golden Melody:

http://cgi.ebay.de/Mundha...=item27b934d990
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-03-06, 15:41    Odp: Golden Melody

To jest bardzo ciekawe, zastanawiam się ile ma kanałów. Ale jak widzę język niemiecki to dostaję oczopląsu... To musi być cudo :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
fleder 


Wiek: 40
Posty: 26
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2011-03-06, 20:41    Odp: Golden Melody

Mi to wygląda na GM w wersji tremolo w starszym wydaniu. Tutaj współczesna:
http://www.hohner.eu/index.php5?1829
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kazik 


Wiek: 28
Posty: 84
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-03-06, 22:19    Odp: Golden Melody

Golden Melody tremolo była już w temacie "Co to kurde jest?"
http://forum.harmoszka.co...jest-vt4613.htm :roll:
_________________
Ewri dej aj hef de blus...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-03-06, 22:20    Odp: Golden Melody

Racja. Oznaczenie 2416 się zgadza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu