Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Stig 


Wiek: 113
Posty: 17
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 2011-02-02, 14:59    Jak w podciagu przejść od razu do odpowiedniego dźwięku?

Jak przejść od razu w podciągu tzn.bez tego przejścia tylko od razu do odpowiedniego dźwięku?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2011-02-02, 15:06    Odp: Jak w podciagu przejść od razu do odpowiedniego dźwięku?

Nie tak prosto. Musisz zapamiętać układ ust, języka ,napięcia krtani,siłę oddechu i utrwalić to sobie. Wiele godzin ćwiczeń, ale ja innego sposobu nie znam - powodzenia!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2011-02-02, 15:23    Odp: Jak w podciagu przejść od razu do odpowiedniego dźwięku?

3ba ćwiczyć :) A po pewnym czasie przyjdzie samo.
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tomek 


Wiek: 42
Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-02-02, 23:14    Odp: Jak w podciagu przejść od razu do odpowiedniego dźwięku?

@aeroarte: czy siła oddechu jest faktycznie istotna dla uzyskania podciagu? Ja się tego dopiero uczę jednak czytałem, że dla uzyskania podciągu nie trzeba wcale mocniej zasysać. A że mi nie zawsze wychodzi to szukam wszelkich możliwych powodów. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-02, 23:23    Odp: Jak w podciagu przejść od razu do odpowiedniego dźwięku?

Ja myślę, że ten temat się kwalifikuje do przyklejenia do tematu o podciągach.
Siła oddechu ma być taka sama. Bardziej ważna jest ciągłość i stabilność oddechu (pomijając vibrato).
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-03, 00:07    Odp: Jak w podciagu przejść od razu do odpowiedniego dźwięku?

Generalnie przy cichym graniu gdzie i ciąg jest mniejszy podciąg wygląda tak samo, z małymi zmianami w układzie języka, minimalnie trza to wszystko dopasować do siły ciągu.
_________________
Człowiek nieuzbrojony sprowadza na siebie wiele złego, w tym powszechną pogardę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2011-02-03, 08:09    Odp: Jak w podciagu przejść od razu do odpowiedniego dźwięku?

Tomek, Chodziło mi o powtarzalność jakiejś tam siły i wszystkiego innego, a nie o samą siłę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Stig 


Wiek: 113
Posty: 17
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 2011-02-03, 08:57    Odp: Jak w podciagu przejść od razu do odpowiedniego dźwięku?

A jak nie umiem jeszcze dobrze grać podciągami to trenować je tak jakby oddzielnie czy grać je w melodiach?
_________________
-----------------------------------------------------------
Nie da rady...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tomek 


Wiek: 42
Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-02-03, 09:58    Odp: Jak w podciagu przejść od razu do odpowiedniego dźwięku?

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi! Cieszą mnie one, ponieważ to oznacza, że grając po cichu kiedy dom jeszcze/już śpi też mogę trenować podciąganie :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-02-03, 10:14    Odp: Jak w podciagu przejść od razu do odpowiedniego dźwięku?

Zgadza się. Bardzo częstym przypadkiem, a u początkujących chyba stuprocentową regułą jest, że do uzyskania podciągu trzeba użyć większej siły zadęcia/zassania. Jeśli tak się dzieje, to oznacza, że podciąg jest wydobywany nieprawidłowo A żeby nie było, że się popisuję - ja też tak mam ;) Pozostaje tylko ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-02-03, 11:11    Odp: Jak w podciagu przejść od razu do odpowiedniego dźwięku?

Stig, ćwicz zarówno wydobywanie każdego podciągu oddzielnie, po kolei żeby można było łatwo odróżnić każdy dźwięk. A potem ćwicz tzw. falę, czyli płynne przechodzenie od dźwięku nie obniżonego, do obniżonego maksymalnie, zatrzymując się na najważniejszych stopniach. Potem graj melodie z podciągami. I tak przez całe życie ;) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Stig
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-02-03, 12:09    Odp: Jak w podciagu przejść od razu do odpowiedniego dźwięku?

Ja za radą jednej z francuskich stron szlifuję podciągi grając prostą melodyjkę " Enfants - J'ai du bon tabac" zaczynając od C potem od D i tak do Bb po kolei. Wstawiam pierwsze dwa ćwiczenia w moim wykonaniu.
od C- http://w293.wrzuta.pl/audio/6f2d4MNkfwI/1
dzwięki C D E C D D E F F E E C D E C D D E F G C
od D = http://w68.wrzuta.pl/audio/7VZETEtnDPR/cw2
dzwięki D E F# D E E F# G G F# F# D E F# D E E F# G A D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Landerw
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2011-02-03, 14:09    Odp: Jak w podciagu przejść od razu do odpowiedniego dźwięku?

adamg53, ćwiczenie fest - melodia bardzo wdzięczna do grania - za to punkt dla ciebie :P Btw w niektórych pozycjach się robi nie takie łatwe, ale do wyćwiczenia czystych podciągów - bezbłędne :)
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu