Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-09-10, 23:04    Klasyk do 100zł

Było o akustykach, było też gdzieś o basie... A jak jest z gitarami klasycznymi? Od X czasu planuję naukę gry na gitarze, jednak nie mogę się do tego zabrać. Ponoć na klasyku jest łatwiej zacząć, więc może tędy droga? I tu moje pytanie- czy jest sens kupowania taniego klasyka?
Mam już 'na stanie' elektryka ( na którym rzecz jasna nie gram :/ ), więc nie chcę znowu wydawać grubego pieniądza... Proszę więc o pomoc :)
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Wiewior 

Wiek: 31
Posty: 11
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2007-09-11, 13:13    Odp: Klasyk do 100zł

Zalezy jaka muzyke chcesz grac, mi na poczatek polecono akustyka, gdyż chciałem grac potem na elektryku. A że maja mniej wiecej podobne gryfy na szerokosc łatwo było sie przestawic, ma takze metaliczne brzmienie dzieki czemuwielu muzyków uzywa jej do koncertów bez pradu. Jeśli chodzi klasyka jest to gitara przy której cwiczysz swoja precyzje, gdyż mały błąd nawet bardzo mały jest bardzo słyszalny. Przy niej takze bardziej rozciagniemy sobie palce (troche inny gryf) , Posiada tez bardzo ciepłe brzmienie wpływ strun nylonowych.
Co do ceny lepiej dozbieraj troche pieniedzy, bo nowa gitara za 100 zl tylko cie zniecheci, bo ani nie bedzie miała zbyt dobrego brzmienia, może nie stroici prawdopodobnie szybko sie zuzyje, Albo poszukaj czegos uzywanego za ok. 200 zł powinnes wyrwac jakas dobra uzywke.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2007-09-11, 13:17    Odp: Klasyk do 100zł

Za 100zł to nic sensownego raczej nie kupisz najlepiej sprzedaj elektryka lub do zbieraj trochę kasy :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-09-11, 15:01    Odp: Klasyk do 100zł

Elektryka nie sprzedam, bo jest to ibanez grx-20 za którego jeszcze 2 lata temu dałem ponad 600zł... teraz wart jest z połowę mniej ;) Pozostaje mi więc zakup odłożyć na później, a tymczasem poszukać osoby która by mnie wprowadziła w grę na elektryku :)

Jeszcze takie pytanie- bardzo trudno jest się później przestawić z elektryka na klasyka?
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2007-09-11, 15:33    Odp: Klasyk do 100zł

Moim zdaniem nie a jak chcesz się coś na elektryku pouczyć to zapraszam na gitara.pl a w szczególności ten temat:
http://gitara.pl/forum/viewtopic.php?id=41157
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Wiewior 

Wiek: 31
Posty: 11
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2007-09-11, 15:42    Odp: Klasyk do 100zł

Mozesz na poczatku miec problemy, które powinny minac do godziny, lub mozesz ich nie miec. ja np. takowe mialem, ale to przez dosk krótkie palce, które sie troche od tego czasu rozciagnely.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-11, 15:58    Odp: Klasyk do 100zł

Pójdź na jakiś "pchli targ", tam można kupić jakieś stare gitary, nawet w dobrym stanie, za 50 zł, a później pomalować/odnowić jak Ci się żywnie podoba
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-09-11, 16:13    Odp: Klasyk do 100zł

Niestety u mnie w okolicy nie bardzo coś takiego funkcjonuje ... ale na pewno poszukam.
A co do samej nauki- skołowałem sobie kontakt do gościa z mojego miasta, który ponoć gra w jakiejś 'lokalnej kapeli' :) Może coś z tego, zobaczymy :P

Aha, jeszcze jedno pytanie.. da się / jest sens uczyć się gry na elektryku bez pieca?
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Wiewior 

Wiek: 31
Posty: 11
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2007-09-11, 16:19    Odp: Klasyk do 100zł

Powiem tak idziesz do muzycznego kupujesz kabel i jeszcze w elektronicznym taka przejsciówke, żeby hmm... z tego duzego jack'a zrobic maly. I w taki oto sposób mozemy grac pod komputerem(podpinamy pod wejscie do mikrofonu) , mozna sciagnac jeszcze rózne programy, zeby bylo lepsze brzmienie itp. ale ja w tym za bardzo nie jestem obeznany, jak dowiem sie wiecej dam znać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2007-09-11, 16:29    Odp: Klasyk do 100zł

Co do programów to polecam guitar rig 2 i amplitube live 2, sam kiedyś z nich korzystałem :cool:
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-11, 16:34    Odp: Klasyk do 100zł

Jak masz w domu stary wzmacniacz/odtwarzacz (jakąś Unitrę na przykład), to to wystarczy. Możesz podłączyć też pod wierzę jeśli takową posiadasz, bo żeby podłączyć do kompa, to trzeba by mieć lepszą kartę dźwiękową, żeby jednak jakość była znośna.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-09-12, 08:12    Odp: Klasyk do 100zł

Wieży niestety nie mam... mam za to "bumbox'a" 8/ może z nim bym pokombinował? :D Ewentualnie z niego wezmę głośniki bo są odczepiane :)

/ Z tą UNITRĄ chodziło o coś takiego:
http://allegro.pl/item241...awny.html#photo
http://allegro.pl/item241...9108.html#photo

http://allegro.pl/item241...102_.html#photo
?
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Ostatnio zmieniony przez Conex 2007-09-12, 09:39, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
brt 

Wiek: 36
Posty: 1
Skąd: ze Wschodu
Wysłany: 2007-09-12, 08:25    Odp: Klasyk do 100zł

Dwa pierwsze linki to tylko "odtwarzacze kaset".
Ty potrzebujesz amplitunera albo wzmacniacza.

Poprzeglądaj te kategorie :
1. http://allegro.pl/14276_u...er=t&view=gtext
2.http://allegro.pl/20131_unitra.html?order=t&view=gtext

Z tanich a calkiem calkiem wzmakow moge polecic diore ws 432 / 442 .
Poszukaj o nich w necie.

A tak w ogole to do Twojego celu mozna i "wieże" wykorzystac pewnie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-12, 08:52    Odp: Klasyk do 100zł

chodziło mi o takie coś:
http://allegro.pl/item241...00_sprawny.html

bo taki mam i jest w sumie dobry, do mojego Defila :]
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2007-09-12, 15:57    Odp: Klasyk do 100zł

Co do pieca to nie pomogę, bo gram z pudłem, ale spokojnie możesz zacząć się uczyć gry od razu od elektryka. Rozumiem, że chcesz grać utwory klasyczne, skoro preferujesz klasyka, ale można równie dobrze grać je na elektryku (albo ew. rockowe aranżacje, jak np Canon rock :D )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-09-12, 18:32    Odp: Klasyk do 100zł

Zainteresowanie klasykiem z tego względu, że kupując elektryka słuchałem mocnej muzyki... oi! i wszelkiego rodzaju odłamów metalu... Teraz myślę że gdyby już się uczyć to można by także do harmoszki to wykorzystać... a i ze znajomymi przy ognisku z gitarą posiedzieć było by miło :)
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2007-09-13, 15:05    Odp: Klasyk do 100zł

Przypomniało mi się, jak to kiedyś mnie zdziwiła sytuacja jak kolega szedł na ognisko z elektrykiem. :D
IMO - ucz się na elektryku, a jak będzie Ci brakować gry przy ognisku, kupuj porządnego akustyka.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-09-15, 11:58    Odp: Klasyk do 100zł

nie kupuj za 100zł bo to nie ma sensu. Tak jak ktoś już napisał to Cie tylko zniechęci.

Ja kiedyś na allegro kupiłem nówke za 70zł. Wymieniłem w niej struny i sie jej nawet nastroić nie dało, progi był pokopane bo struny zawadzały o progi i w efekcie końcowym sobie darowałem a gitare odesłałem bo bardziej się nadawała na ozdobe na ściane niż do grania, co ja gadam, ona w ogóle sie nie nadawał do grania.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-09-15, 20:40    Odp: Klasyk do 100zł

Mój kumpel kupił klasyka ze sklejki nówkę za 120, i całkiem miło się gra. Ja jedna wolę akustyki, jak sobie brzdąkam już :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
arekceg 


Wiek: 34
Posty: 15
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2007-10-20, 15:41    Odp: Klasyk do 100zł

jako gitarzysta mogę się śmiało wypowiedzieć, że gitary "do grania" zaczynają się przy ok. 500 złotych ;) oczywiście można kupić gitarę za 200 czy 300, ale rodzi się pytanie - po co? ;f
wiem że każdy mówi "wolę kupić taniej to jak się zniechęcę to nie stracę dużo" - jeszcze bardziej się zniechęca grając na gitarze ze sklejki, niż na pełnym drewnie ;D

klasyk/akustyk...hmm..bluesa na klasyku to nie pograsz :P to jest gitara bardziej, jak ja to określam, "muzycznoszkolna". Pograsz na niej klasykę, flamenco i inne ładne rzeczy, ale do bluesa potrzeba Ci jumbo akustyka z grubymi strunami ;] albo w ogóle akustyka ;D na początek oczywiście cienkie struny, ale z czasem koniecznie trzeba zaopatrzyć się w grubsze ;)

gitara klasyczna może być dobra do poplumkania przy ognisku ale i w takiej sytuacji moje uszy preferują pełniejsze i bardziej wyraziste brzmienie akustyka ;)

pozdrawiam


temat może odkopany, ale mam nadzieję, że komuś się moje wywody przydadzą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Piotreq 

Wiek: 32
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-15, 17:22    Odp: Klasyk do 100zł

Jeśli masz w przyszłości zamiar grać na elektryku, to za klasyka/akustyka się nie bierz jak nie masz kasy. W elektryku struny są miękkie, więc znacznie łatwiej się gra. Jedyna różnica od strony podstaw technicznych to kostka/palce (zakładając, że chcesz czegoś więcej niż akordów). Techniki, które poznasz na elektryku nie przydzadzą Ci się na klasyku.

Podsumowując klasyk za 100zł? Nie polecam ;-) Lepiej kiedyś kupić sobie elektro-akustyczną, jeśli Cię natchnie na czyste brzmienie w tych klimatach.

Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu