Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
BluesYo 

Posty: 23
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Bronx
Wysłany: 2011-01-30, 16:37    Jak podłączyć mikrofon do głośnika?

Nie wiem czy to dobry temat. Ale jak kupię głośnik albo sam zrobię to ja mam go podłączyć ten mikrofon czy co mam zrobić
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-01-30, 16:42    Odp: Jak podłączyć mikrofon do głośnika?

Sam mikrofon z samym głośnikiem nie zadziała. Potrzebne jest coś, co wzmocni sygnał mikrofonu na tyle, żeby ten mógł być przez głośnik wyemitowany. Głośnik sam nie wzmacnia dźwięku, po prostu dostaje sygnał już wzmocniony od wzmacniacza (wiem, brzmi to pięknie i bardzo poprawnie ;) ) i ten gotowy sygnał elektryczny przerabia na falę akustyczną. Voila! Mamy głośniejszy dźwięk harmonijki! W dziale "Sprzęt" znajdziesz to czego potrzebujesz.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-30, 16:43    Odp: Jak podłączyć mikrofon do głośnika?

Jeśli pytasz to użyj pytajnika. Przypuszczam że " albo sam zrobię to ja mam go podłączyć ten mikrofon" to pytanie, więc odpowiadam: tak, Ty.
Jeśli liczysz na rzetelną i kulturalną odpowiedź to nie pisz tak niedbale. Nie mam zielonego pojęcia o co pytasz. :)
Kulturalnie i na spokojnie pozdrawiam.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BluesYo 

Posty: 23
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Bronx
Wysłany: 2011-01-30, 16:52    Odp: Jak podłączyć mikrofon do głośnika?

chodzi o o to czy jak bym miał głośnik to mogę do niego podłączyć Hara (harmonijka) i jak będę coś grał to będzie leciało przez głóśnik tu macie przykład http://www.youtube.com/watch?v=JHUuqsSCn5g tu widać że ma harmonijkę przyłączonom do jakiegoś kabla a kabel do głośnika
_________________
Harmonijka to nie gra, to styl życia.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-30, 17:09    Odp: Jak podłączyć mikrofon do głośnika?

Tak ale to tak jak mówi Maciekdraheim, to jest kolumna głośnikowa ze wzmacniaczem :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Deamiens 

Wiek: 35
Posty: 52
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-01-30, 17:13    Odp: Jak podłączyć mikrofon do głośnika?

tak

(Tak na przyszłość, pisz w języku który umiesz. Nawet nie musi to być polski.)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BluesYo 

Posty: 23
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Bronx
Wysłany: 2011-01-30, 17:16    Odp: Jak podłączyć mikrofon do głośnika?

a ile takie cuś kosztuje i może macie jakieś linki z tymi rzeczami
_________________
Harmonijka to nie gra, to styl życia.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-01-30, 17:19    Odp: Jak podłączyć mikrofon do głośnika?

Aby nagłośnić harmonijkę potrzebujesz:

1. siebie jako osoby grającej
2. mikrofonu
4. systemu nagłaśniającego z głośnikiem, lub głośnikami wbudowanymi, bądź stanowiącymi odrębną jednostkę.

Wszystkie elementy elektryczne (lub elektroniczne, zawsze miałem z tym problem) należy spiąć kablami, a system nagłaśniający podłączyć do prądu. W zależności od brzmienia jakie chcesz uzyskać jako system nagłaśniający możesz wykorzystać wzmacniacz zbliżony do gitarowego (dla brzmienia elektrycznego, przesterowanego - o tym w dziale sprzęt) a dla czystszych dźwięków wzmacniacza do instrumentów akustycznych, bądź tzw. dużego nagłośnienia czyli rozmaitych wzmacniaczy, stołów mikserskich, kolum i innych dziwnych urządzeń, z których można np. korzystać grając na koncercie. Mikrofony też się różnią w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Reszta w dziale "Sprzęt".
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BluesYo 

Posty: 23
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Bronx
Wysłany: 2011-01-30, 17:28    Odp: Jak podłączyć mikrofon do głośnika?

nie rozumiem
_________________
Harmonijka to nie gra, to styl życia.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-01-30, 18:05    Odp: Jak podłączyć mikrofon do głośnika?

Okej, to prościej. Chcesz mieć brzmienie przesterowane, to kupujesz odpowiedni mikrofon (w dziale SPRZĘT bliższe dane). Mikrofon może mieć kabel własny, lub trzeba dokupić. Kabel ma mieć taką końcówkę, żeby dało się podłączyć go do wzmacniacza, najczęściej jest to 1/4 Jack. Podłączasz to do wzmacniacza gitarowego (wzmacniacz ma w środku elektronike, co wzmania sygnał i głośnik, który wydaje dźwięk). Włączasz i grasz głośniej (jak odpowiednio trzymasz mikrofon)! Jak chcesz grać czystym brzmieniem, to kupujesz inny mikrofon, np. wokalowy (te harmonijkowe się neico różnią) i w domu podłączasz do wzmacniacza dla instrumentów akustycznych, a na koncercie prosisz technicznego, żeby Cię wpiął w mikser. Wtedy nie trzymasz mikrofonu w rękach (choć też można;) ), ale grasz do mikrofonu na statywie z pewnej odległości.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2011-01-30, 19:20    Odp: Jak podłączyć mikrofon do głośnika?

dobre :D posmiałem się nie powiem :D a tak serio to weźcie trolla nie karmcie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BluesYo 

Posty: 23
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Bronx
Wysłany: 2011-01-31, 15:59    Odp: Jak podłączyć mikrofon do głośnika?

trochę zrozumiałem ale nie wiem do końca czyli jak gram na harmonijce to dam trzymać mikrofon w drugiej łapie czy gdzie
_________________
Harmonijka to nie gra, to styl życia.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-31, 17:17    Odp: Jak podłączyć mikrofon do głośnika?

Jak uważasz BluesYo ale przeważnie w obu rękach trzyma się jednocześnie mikrofon i harmonijkę. Rozejrzyj się w internecie jak ludzie trzymają, najlepiej na youtube. Wpisz Rod Piazza, Rick Estrin albo Michał Kielak.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
BluesYo 

Posty: 23
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Bronx
Wysłany: 2011-01-31, 17:25    Odp: Jak podłączyć mikrofon do głośnika?

ok thx za odpowiedzieć
_________________
Harmonijka to nie gra, to styl życia.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu