Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-01-30, 17:00    Wasze pierwsze muzyczne zauroczenia

A więc kiedy doświadczyliście swoich pierwszych muzycznych zauroczeń
i jakich zespołów dotyczyły?
Zacznę od siebie miałem 4 lata. Jechaliśmy rodzinką nad morze, a żeby się nam droga nie dłużyła tata załączył Rainbow. Byłem pod niebywałym wrażeniem wokalu Dio, mistrzowskich partii gitarowych Ritchiego i perkusji Cozzego. To było coś. To dziś, gdy jedziem razem samochodem śpiewamy z Dio "Long live Rock and Roll" :D . Od tego zespołu rozpoczęła się moja wielka miłość do muzyki. Później przyszła pora na Claptona, Zeppelinów, AC/DC i Deep Purple, The Who, Ironów i Pink Floyd.
A jak u was?
Ostatnio zmieniony przez mr.Michalos 2011-01-31, 10:25, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2011-01-30, 18:27    Odp: Wasze pierwsze muzyczne zauroczenia

Moje pierwsze wspomnienia to Queen :P Pojęcia nie mam ile miałem lat kiedy słychałem tej płyty... tfu kasety! Pamiętam też moment jak zgrywałem z oryginalnej kasety kopię specjalnie dla siebie, bo chciałem mieć swoją własną. I był to pierwszy mój w życiu album -> niestety kasetę później zgubiłem gdzieś na działce u kumpla :P Ach te wspomnienia - aż sobie odpalę tę płytę, bo gdzieś powinienem mieć pod ręką na CD :)
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-01-30, 18:50    Odp: Wasze pierwsze muzyczne zauroczenia

Hmmm... To moje Smerfne Hity nie wzbudzą chyba szczególnego aplauzu...
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tomek 


Wiek: 42
Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-01-30, 19:05    Odp: Wasze pierwsze muzyczne zauroczenia

Nikt Ci nie zarzuci braku oryginalności ;)

U mnie sie zaczęło od Deep Purple, gdzieś tak w czasach kiedy wydali Purpendicular. Usłyszałem, oniemiałem i przerobiłem dyskografię Purpli, Zeppelajów i paru innych gigantów rocka. To były wakacje, ech... :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-30, 19:08    Odp: Wasze pierwsze muzyczne zauroczenia

Republika, TSA, Perfect. :) Stare szpule i magnetofon czterościeżkowy.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-30, 22:36    Odp: Wasze pierwsze muzyczne zauroczenia

Moje pierwsze ulubione zespoły to były Golec uOrkiestra i Ich Troje. Teraz ich nie lubie ;]
Moje ulubione zespoły do teraz to Blink 182, Green Day, Rage Against The Machine i Offsprnig ;]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2011-01-31, 09:40    Odp: Wasze pierwsze muzyczne zauroczenia

No na początku to Perfect, Budka Suflera, Republika. Później zaczęły mnie kręcić takie zespoły jak Iron Maiden, Sepultura. Później było dużo bluesa. John Lee Hooker, BB King. Następnie zauroczenie punkiem, Brygada Kryzys, Tilt. Później znowu mocny powrót do bluesa, z tym, że polskiego Kasa Chorych, Śląska Grupa Bluesowa, Boogie Boys i wiele wiele innych. No i jesteśmy w czasach dzisiejszych w których słucham wszystkiego po trochu (wycinając techno i hip hop) :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Przemek 


Posty: 80
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2011-01-31, 14:39    Odp: Wasze pierwsze muzyczne zauroczenia

Moim pierwszym zespołem był The Bill to było gdzieś w okolicach 2-3 klasy szkoły podstawowej. Kaseta Sex 'n' Roll leciała prawie na okrągło. Niedługo potem była Cela nr 3, Dżem, Lady Pank, Offspring... Potem zbłądziłem w stronę hip hopu na ok. rok ale na szczęście się nawróciłem ;) I dalej Perfect, Farben Lehre, KSU itd :)
_________________
Charytatywna wyszukiwarka
Charytatywne klikanie
Zbyszek pomocnik
Wspieraj naukę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-31, 15:59    Odp: Wasze pierwsze muzyczne zauroczenia

The Beatles :)
Mam takie wspomnienie z dzieciństwa: program "Jaka to melodia", choinka, Święta i Ich utwór "Love Me Do" i ja wyjący... :D
Poza tym Michael Jackson, też z dzieciństwa. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-31, 23:15    Odp: Wasze pierwsze muzyczne zauroczenia

Jak byłem w przedszkolu to puszczałem Santanę i ACDC z vinyla. Pamiętam ulubioną piosenkę "Breakin out". Do tego Scatman z kaset. Znienawidziłem przez to przedszkolankę, bo zaniosłem kasetę oczywiście ulubioną ze Scatmanem na choinkę i jej nie puściła. Puszczała smerfne hity i inne pierdoły, a co najlepsze to na smerfnych hitach też był Scatman.
_________________
Człowiek nieuzbrojony sprowadza na siebie wiele złego, w tym powszechną pogardę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu