Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-01-26, 13:02    [Ogłoszenie] Poszukuję osoby do naprawy harmonijki chromatycznej

Sprawa przedstawia się następująco. Kupiłem na allegro starą Chromonicę 64 Hohnera. Wszystko pięknie i bezpiecznie zapakowane, szybko dostarczone, bajkowo! Ale po otwarciu pudełka okazało się, że grzebień jest pęknięty w 1 miejscu tak, że widać to od tyły harmonijki, w innym pęknięta jest jedna z przegród między stroikami, bo 2 stroiki odzywają się jednocześnie. Poza tym, jeden ze stroików jest urwany (drugi na wdechu z wciśniętą przesuwką), kilka delikatnie nie stroi, a i niektore wentyle po tylu latach nie działają tak jak powinny. Sprzedawca, jak to mało znający się sprzedawca, odcina się od tego, jako że nie zapewniał, że instrument jest sprawny i odmawia zwrotu pieniędzy. Poza tym, twierdzi, że nie ma pewności, czy to ja tego nie popsułem. Szkoda, bo reszta transakcji była wzorowa. Czy ktoś ze zdolnych technicznie Forumowiczów podjąłby się dzieła reanimacji tej harmonijki? Instrument z zewnątrz jest dobrze zachowany, fajnie brzmi i jest 4 oktawowym chromatykiem, o którym dawno myślałem, ale nie mogę cieszyć się z niego w pełni. Jeżeli ktoś mógłby ją naprawić, to bardzo bym prosił o Prywatną Wiadomość, tam umówimy się odnośnie szczegółów.

Dodano: Dziwna sprawa się stała. W miejscach gdzie grały 2 stroiki coś się "samo naprawiło". Początkowo przy silniejszym zadęciu jeden ze stroików cichł i grał tylko ten porządany, a teraz jakimś magicznym sposobem gra tylko ten co powinien. Albo ja w kanał nie trafiałem (ale tylko w tych miejsach i za każdym razem, to raczej mało prawdopodobne), albo coś z wentylami nie tak. Nie mam pojęcia. Niemniej można już na tych kanałach normalnie grać. Harmonijka całkiem nieźle stroi w oktawach, choć z pewnością mały tuning by się jej przydał. Jedynie drażni spory rozstrój powtórzonego C na kanałach 8 i 9. O ile na kanałach 4 i 5 zgranie jest niemal idealne (sic!), to tu pozostawia sporo do życzenia. Jednak pęknięcie korpusu nie okazało się śmiertelnie groźne, jednak chyba zdałby się mały przegląd, wentylowanie, no i oczywiście dorobienie stroika na (2+). Bez tego jakoś kuleje ;) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-01-26, 22:30    Odp: [Ogłoszenie] Poszukuję osoby do naprawy harmonijki chromatycznej

Pan Zygmunt Zgraja ma ku temu wszelkie środki i multum oryginalnych części - jak w jakieś hurtowni.
Poza tym fachowiec w każdym calu!
Zapytam jutro jak będę u NIEGO. :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-27, 01:16    Odp: [Ogłoszenie] Poszukuję osoby do naprawy harmonijki chromatycznej

Więc to Ty sprzątnąłeś mi ją z przed nosa Maciekdraheim;) Tak przynajmniej mi się wydaje, bo bodajże w niedziele też licytowałem Chromonice 64 na Allegro...

No ale cóż. Co do naprawy to możesz pogadać z Aeroarte. On może Ci coś poradzi. Przynajmniej może coś zrobić z korpusem.

Pozdrawiam zamieszkaly
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-01-27, 22:36    Odp: [Ogłoszenie] Poszukuję osoby do naprawy harmonijki chromatycznej

W sobotę o 20:24 ;) . Wybacz, w końcu wolny rynek. Z tym harpem jest dziwna sprawa ;) . Te podwójne dźwięki grają wtedy, jak harmonijka poleży kilka godzin. Jednak jak pogram po kilka chwil na tych kanałach, to problem znika. Ciekawe to zjawisko. Może wilgoć z ust uszczelnia te pęknięcia? Albo jeszcze coś innego się dzieję. Bardziej niż korpus martwi mnie ten stroik. Zobaczymy, może Aero, albo Pan Zgraja, jak to Felix powyżej nadmienił.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-01-28, 08:50    Odp: [Ogłoszenie] Poszukuję osoby do naprawy harmonijki chromatycznej

Albo Obaj :) Aero zna się na korpusach, Pan Zgraja na maintenance ogólnym :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-02-04, 11:09    Odp: [Ogłoszenie] Poszukuję osoby do naprawy harmonijki chromatycznej

Byłem u pana Zygmunta i odpowiedz jest taka:

1. Korpus jest do wymiany - naprawa w dwóch lub więcej miejscach jest nieopłacalna! :(
2. Jest to instrument stary i nie produkowany od dawna (z lat 50- 60-tych), a więc drewno może być już zmurszałe i każda naprawa (klejenie pod ściskiem) może spowodować to, że pęknie w innym miejscu, bo jest naprężenie.
3. Pan Zygmunt, też ma 3 harmonijki tego typu, w których było pęknięcie. Naprawa, a raczej wymiana korpusu była taka, że dorobiono korpus z plexi i tak już zostało. Harmoszki te są ciągłym w użytkowaniu.
Te plexgalsowe korpusy dorobił mu jakiś znajomy z Berlina (ponoć w dalszym ciągu tym się zajmuje).
Jak będzie potrzeba to zapytam o adres.
4. Jest jeszcze pomysł zapytania w Hohnerze - czasami jeszcze gdzieś na składziku mają elementy do starych modeli.
5. Jest natomiast szansa na naprawę płytki ze stroikami. :)

Uwagi!
- Z prawej strony widać stożkowy łeb śrubki przy przesuwce - jest to pewien patent do naciągu sprężyny przesuwki, który dorobił customzer z Berlina.
- Jak widać na foto korpus jest z plexi z tym, że specjalista zamontowal śruby przelotowo, ale w innych miejscach płytki, niż otwory po wyjętych gwożdziach.

poniżej fotki z komórki.
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2011-02-05, 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-02-04, 11:19    Odp: [Ogłoszenie] Poszukuję osoby do naprawy harmonijki chromatycznej

Chyba trzeba będzie naprawiać harmonijkę dwutorowo, czyli jakiś korpus od Aero (pleksi może być bardziej kosztowne i trudniejsze do dostania) a płytki do Maestro. Coś trzeba wykombinować :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-02-05, 19:54    Odp: [Ogłoszenie] Poszukuję osoby do naprawy harmonijki chromatycznej

:)
Wiemy, że Jarek zna się na korpusach i ma dryg :)
Po cichutku powiem, że Bart na bluesie nad bobrem bardzo go chwalił, mówiąc o korpusie zrobionym przezeń do goldenki :)
Zresztą - także i na forum, aż roiło się od pochwał :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu