Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu

Które nagranie lepsze?
Pojedynek Katuzar vs Rolf
35%
 35%  [ 7 ]
Pojedynek Katuzar vs Rolf 2
65%
 65%  [ 13 ]
Głosowań: 20
Wszystkich Głosów: 20

Autor
Wiadomość
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-20, 21:46    Odp: KatuzaR vs Rolf

Młynek napisał/a:
Głos oddany (oczywiście nie ujawnię, na które nagranie), ale jak mam być szczery, to żadne wykonanie mi się nie podobało. Więcej się po Was spodziewałem :( Obydwaj nieciekawie, nudno, bez pomysłu, kupę fałszów, zwłaszcza na blue third... Sorry, ale mówimy sobie tutaj prawdę. Kawałek tak obrzydliwie standardowy, że powinno się go grać perfekcyjnie zawsze i o każdej porze dnia i nocy... Jestem rozczarowany.


Niestety, zgodzę się z Młynkiem... Po Was spodziewałem się czegoś (o wiele) większego (bez podtekstów!)... ;p
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2011-01-20, 21:55    Odp: KatuzaR vs Rolf

Przepraszam że Was lekko zawiodłem. Może następnym razem stworzę coś ambitniejszego ;) Nie każdy potrafi zaraz grać jak Zamieszkały, Maciek czy Caban ;)

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-20, 21:59    Odp: KatuzaR vs Rolf

KatuzaR napisał/a:
Nie każdy potrafi zaraz grać jak Zamieszkały, Maciek czy Caban ;)
KatuzaR


Nawet trochę źle by było, gdybyś grał jak Oni - trzeba grać siebie, ale (według mnie) macie większe możliwości niż zaprezentowany materiał... ;p (To był komplement! ;) )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-20, 22:17    Odp: KatuzaR vs Rolf

Cytat:
Nie każdy potrafi zaraz grać jak Zamieszkały, Maciek czy Caban


Dzięki KatuzaR, ale nie przesadzajmy. Ja wcale nie jestem taki dobry.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-20, 22:29    Odp: KatuzaR vs Rolf

Pojedynek to pojedynek, ważne, że nie padły "strzały w stopę" choć jednemu z nagrań blisko do tego. Ja tam troszkę pamiętam co Rolf potrafi. Nic, poczekam z opiniami jak sie skończy głosowanie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-23, 11:34    Odp: KatuzaR vs Rolf

Nie mogę znaleźć tych narań pojedynkowych.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-01-23, 11:37    Odp: KatuzaR vs Rolf

W pierwszym poście pod jego treścią są odnośniki.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-23, 14:28    Odp: KatuzaR vs Rolf

Mam dzięki

[ Dodano: 2011-01-23, 18:06 ]
Chyba postrzeliliście się. Trzeba to uwzględnić, jeżeli główni bohaterowie nie wyjaśnili sporu swoimi racjami powinni bronić ich honoru sekundanci.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-01-23, 19:03    Odp: KatuzaR vs Rolf

Jakiego sporu?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-23, 19:40    Odp: KatuzaR vs Rolf

No właśnie moze wyjaśnisz nam co to za pojedynek i o co poszło, bo wynik raczej przesądzony.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-23, 19:46    Odp: KatuzaR vs Rolf

Ale o nic nie poszło. Nigdzie żadnego konfliktu nie było, to był po prostu pierwszy pojedynek na próbę. Z resztą panowie o tym pisali.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-23, 20:03    Odp: KatuzaR vs Rolf

Napisałem "Chyba postrzeliliście się. Trzeba to uwzględnić, jeżeli główni bohaterowie nie wyjaśnili sporu swoimi racjami powinni bronić ich honoru sekundanci." To do tych co się spierali i strzelali ślepakami, lub tylko postrzelili się (konflikt nierozwiązany).Wiem ,że to mistyfikacja ale nie rozumiem pytania Rolfa, wydawało mi się ,że pojedynek był testowym i moja wątpliwość powstała w związku z celnością ( poziomem wykonania konkretnego utworu)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-23, 20:14    Odp: KatuzaR vs Rolf

Zgadza się, to pojedynek testowy :) A poziom wynika z tego, że to są improwizatorzy, każdy na swoim poziomie, już nie wnikajmy w to na jakim, bo każdy się uczy. Myślę, że jak jeden jest lepszy od drugiego to pojedynek jest rozwiązany, teraz tylko trzeba czekać na wyniki. Rozumiem, że się niecierpliwisz. Myślę, że wynik pokaże na ile to rozwiązany pojedynek :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-23, 20:34    Odp: KatuzaR vs Rolf

Ja raczej sugeruję, wyjaśnienie nierozwiązanego sporu (bo poziom walczących w/g mnie jest podobny), jeżeli nikt nie wygra będzie remis i mogą bronić racji sekundanci.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-23, 21:23    Odp: KatuzaR vs Rolf

No to wyniki przecież będą za: 1 Dni, 16 Godzin, 19 Minut.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2011-01-24, 13:57    Odp: KatuzaR vs Rolf

Co do wypowiedzi Adama pozwolę zacytować z opisu działu:
"Zabawa forumowa polegająca na wyzywaniu innego użytkownika forum na pojedynek. Userzy pokazują swoje umiejętności, aby sprawdzić kto lepiej gra na harmonijce.", czyli brak powodu do urywania głów, wybijania zębów i łamania kołowrotem.

Poziom wynika stąd, że nikt inny jakoś nie palił się do pierwszego starcia.
Mam nadzieję, Adamie, że kiedyś weźmiesz udział albo w HB albo w pojedynku. Z ciekawością posłucham Twojej interpretacji utworu :)

Co do mojego nagrania to i tak jestem dumny! Mimo że niby strzał w nogę, że podobno bez pomysłu i nudno. Dałem ile umiałem, przyniosło mi to wiele radości. Napisaliście że nagrania są na jednym poziomie. Bardzo mi to schlebia, bo Rolf gra lepiej niż ja i samo to jest już dla mnie pochwałą!

Czekający wyników:
KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-24, 14:40    Odp: KatuzaR vs Rolf

Off:

KatuzaR napisał/a:
Mam nadzieję, Adamie, że kiedyś weźmiesz udział albo w HB albo w pojedynku. Z ciekawością posłucham Twojej interpretacji utworu :)


Proponuję pojedynek mój z Adamem, podkład ten sam, zgadzasz się? :)
To tylko zabawa, mamy XXI wiek, a nie jak w filmach pojedynki. ;p
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-24, 15:18    Odp: KatuzaR vs Rolf

KatuzaR ja stwierdziłem ,że wasz poziom jest podobny ,nie określiłem jego wysokości i uważam że brakuje tu opcji remis, to chciałem zasugerować. Aanasa jeżeli chcesz mnie wyzwać na pojedynek to podaj powód i ja go przyjmę na warunkach określonych wcześniej tzn ja ustalam co gramy. A jak będzie podkład który lubię wystartuje w HB
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2011-01-24, 16:14    Odp: KatuzaR vs Rolf

Mam taką sugestię, by być człowiekiem. Wybierając podkład wybierajmy coś do czego nie mamy już rozwiązania gotowego, żeby były równe szanse. Co za problem, wygrać, mając podkład ograny już od roku. Moim zdaniem powinno się (jak i ja to uczyniłem z Rolfem) ustalać sobie to wspólnie. Uniknie się wtedy pojedynków na podkładzie free jazz w fis mol ogrywanego na jednym akordzie długości 3 minuty (to chyba zastrzeliłoby przynajmniej 99% potencjalnych kandydatów, a śmiałków położyłoby się improwizacją dopracowywaną przez ponad dwa tygodnie) , albo (jak by to było w moim przypadku) jakiegoś speed/power metalowego kawałka. Może to i egzotyczne wyzwanie, ale kładzie na łopatki przeciwnika tak troszkę nie fair play. To tak jakby na mistrzostwach w kendo wyskoczyć z uzi zamiast drewnianego miecza.Czy wtedy pokazujemy, że jesteśmy tacy dobrzy? Wygramy, ale co z tego?


(to uwaga ogólna, nie kierowana, jedynie przemyślenie uczestnika pojedynku)

Co do opcji remis, to byłaby ona zbyt nadużywana moim zdaniem. Choć pomysł dobry. Może w następnym pojedynku?
KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-01-24, 16:17    Odp: KatuzaR vs Rolf

Już nie mogę doczekać się wyników. Co za emocje. Jak w szachach :D .
Do Rolfa:
Nasze drobne nieporozumienie wynikło dlatego, że nie wyczułem ironii w Twojej wypowiedzi, zapomniałem o tym, że znaczna większość Twoich postów, które czytałem ma lekkie zabarwienie humorystyczne :) . Nawiasem mówiąc mam kolegę klawiszowca, który nie słucha zespołów, gdzie nie znajdzie Hammondów, pianin itp. Dlatego jego ulubione zespoły rockowe, to Deep Purple i Pink Floyd (Razem z nim byłem na DP w Sztokholmie).
Pomyślałem, że możesz mieć podobne podejście do tej sprwy, więc napisałem,że to kwestia gustu.
Dobra sorry za te dygresje i rozmywanie tematu.
Paskins
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-24, 17:05    Odp: KatuzaR vs Rolf

"Wybierając podkład wybierajmy coś do czego nie mamy już rozwiązania gotowego, żeby były równe szanse", czyli co "broniąc się" mamy posługiwać się bronią nieznaną. Wyzywający musi liczyć się z ryzykiem (wiem ,że to zabawa), że go czeka niespodzianka. Wyzywający musi czuć ,że jest lepszy ,aby zaryzykować. Wy pobawiliście się i starczy, nie po to są te pojedynki. Pokazanie ogółowi jak się gra umożliwia HB.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-01-24, 17:05    Odp: KatuzaR vs Rolf

mr.cymbał napisał/a:
Już nie mogę doczekać się wyników. Co za emocje. Jak w szachach :D .
Do Rolfa:
Nasze drobne nieporozumienie wynikło dlatego, że nie wyczułem ironii w Twojej wypowiedzi, zapomniałem o tym, że znaczna większość Twoich postów, które czytałem ma lekkie zabarwienie humorystyczne :) . Nawiasem mówiąc mam kolegę klawiszowca, który nie słucha zespołów, gdzie nie znajdzie Hammondów, pianin itp. Dlatego jego ulubione zespoły rockowe, to Deep Purple i Pink Floyd (Razem z nim byłem na DP w Sztokholmie).
Pomyślałem, że możesz mieć podobne podejście do tej sprwy, więc napisałem,że to kwestia gustu.
Dobra sorry za te dygresje i rozmywanie tematu.
Paskins


Dobrze, że sobie wszystko wyjaśniliśmy. Ja naprawdę uwielbiam Claptona i cieszy mnie, że wielu forumowiczów również go docenia :)
A co do pojedynku, remis może teoretycznie się zdażyć, no ale nie przesadzajmy, jeśli ktoś otrzymał choć jeden głos więcej to znaczy, że on jest wygranym - dla mnie nie ma problemu.

Co do poziomu nagrań - przykro mi, ale nigdy się nie uważałem za dobrego harmonijkarza, wbrew temu, co mówi o mnie KatuzaR :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2011-01-24, 18:23    Odp: KatuzaR vs Rolf

adamg53 napisał/a:
" Pokazanie ogółowi jak się gra umożliwia HB.

HB jest pojedynkiem wieloosobowym, w którym mamy króli, których raczej nie uda się tak łatwo zdetronizować. Pojedynki mają szansę "dopasowania się" pod względem trudności/ umiejętności. Grając świetnie w szachy i tak nie dasz rady Garri Kasparowowi, ale z mistrzem wioski możesz śmiało się zmierzyć i nawet może uda się odnieść, z wielkim trudem, zwycięstwo.

Rolf napisał/a:

Co do poziomu nagrań - przykro mi, ale nigdy się nie uważałem za dobrego harmonijkarza, wbrew temu, co mówi o mnie KatuzaR :P


Dobry harmonijkarz, to skromny harmonijkarz :)

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-24, 19:11    Odp: KatuzaR vs Rolf

A mnie się wydawało ,że HB to nie pojedynek tylko współzawodnictwo kto lepiej potrafi zagrać i nie ma tam przegranych tylko ,są lepiej grający. W pojedynku musisz znać miejsce w swoim szeregu, albo kogoś pokonasz albo przegrywasz , wyzywający ponosi ryzyko wyzywając lepszego i nie myl tego ze współzawodenictwem , to moja propozycja na pojedynek, ale to do dalszej dyskusji.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-01-25, 13:53    Odp: KatuzaR vs Rolf

Gratulacje KatuzaR :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2011-01-25, 13:56    Odp: KatuzaR vs Rolf

Dziękuję za pojedynek! :) Miło się walczyło. Czekamy na Wasze uwagi co do gry! :)

(Z kronikarskiego obowiązku powiem że
Pojedynek Katuzar vs Rolf: Rolf
Pojedynek Katuzar vs Rolf 2:KatuzaR)

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-01-25, 15:05    Odp: KatuzaR vs Rolf

Teraz mogę pisać, ponieważ znamy wyniki.

Gratuluję KatuzaR!

Po pierwsze: miałem problem by wskazać zwycięzcę. Był to wg mnie "remis ze wskazaniem" jak głupio by to nie brzmiało.

Po drugie: Wskazałem nagranie, którego słuchało mi się przyjemniej i to w każdym zakresie:
- brzmienie
- płynność
- rytmiczność
- itd.

Po trzecie: Bardzo bym prosił o opisanie doświadczeń z nagrywania, by inni mieli łatwiej (niekoniecznie w tym temacie), bo uważam, że sporo rozwiązań możecie podać.

Po czwarte: Miałem dziwne uczucie, że początek obydwu nagrań jest gorszy niż środek i zakończenie (rytmicznie, dźwiękowo itd.), im dalej tym bardziej się "rozkręcaliście" i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Po piąte: Na naszym forum jest więcej niż dwudziestu użytkowników. Nawet biorąc pod uwagę, że cztery osoby (uczestnicy i sekundanci) mogą nie głosować z przyzwoitości, gdzie są pozostali?

Pozdrawiam

Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-01-25, 16:31    Odp: KatuzaR vs Rolf

Medium, jakich doświadczeń z nagrywania? Nie rozumiem, co masz na myśli ;) A co do liczby głosów - 20 osób, to i tak dużo moim zdaniem. Nie możemy wymagać od wszystkich, by poświęcali cenne 5 minut swojego życia na słuchanie mojego pitolenia ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-25, 17:05    Odp: KatuzaR vs Rolf

Ja powiem tak.. byłem pewien, że jest odwrotnie z tymi nagraniami, bo kiedyś słyszałem Rolfa i szło mu fajnie. Wydaje mi się, że w obu przypadkach autorzy podjęli się tylko raz zagrania do podkładu, zamiast spróbować kilka razy i wybrać najlepsze. Nie wiem, to tylko przypuszczenie. Gratuluję zwycięzcy a Ty Rolf więcej luzu i pomysłu, się zawsze dobrze zapowiadałeś a to chyba nie poszło :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-01-25, 18:17    Odp: KatuzaR vs Rolf

5 podejść było, zanim wybrałem najlepsze ;) Może jeszcze więcej. Dzięki za słowa otuchy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu