Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-24, 16:44    Jaki lakier do drewnianych korpusów

Czy ktoś z obecnych na forum specjalistów mógłby doradzić jaki lakier do drewna stosować na grzebień harmonijki, aby otrzymać efekt jak w przypadku modelu Seydel 1847 Classic? Oczywiście chodzi mi o lakiery które są przyjazne człowiekowi.

Dzięki
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-24, 16:56    Odp: Jaki lakier do drewnianych korpusów

Ja polecam lakier do paznokci, bezbarwny, jest dostatecznie twardy, błyszczący i mocny a nie jest trujący. Tylko najpierw najlepiej usunąć poprzedni lakier jeśli jest, żeby nie zaszła reakcja, bo wtedy robią się brzydkie pęcherzyki powietrza.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wikam 


Wiek: 28
Posty: 18
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-01-24, 19:49    Odp: Jaki lakier do drewnianych korpusów

Ja akurat nie radzę stosowac lakieru do paznokci na grzebienie harmonijek... Dlaczego? Bo sam już wiem że zostawia nieprzyjemny posmak przez długi, długi czas... ;D Nie wolno go też kłaśc w dużych ilościach po tworzą się nieestetyczne zacieki i jest on wtedy jakiś taki miękki... :?


PS: A nie lepiej jest zaimpregnowac drewno niż je lakierowac? Harmonijka po skręceniu z impregnowanym na świeżo drewnem jest chyba szczelniejsza niż taka z lakierowanym...
_________________
Brak literki "c z kreską"... Nie da rady napisac;/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-24, 19:57    Odp: Jaki lakier do drewnianych korpusów

Panie na pewno dobrze wiedzą, że lepszy lakier jest twardy :) Cóż, jeśli o zacieki chodzi - no, nie każdy operuje pędzlem bardzo sprawnie. Co do posmaku - w harmonijkach, w których go zastosowałem nie ma żadnego posmaku, to chyba kwestia cierpliwości. Jak wyschnie porządnie to nie śmierdzi i nie ma smaku. Jason Ricci używa takiego lakieru do swoich harmonijek i jest cacy.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-24, 21:34    Odp: Jaki lakier do drewnianych korpusów

Faktycznie zamierzam najpierw zaimpregnować korpus woskiem pszczelim, a na końcu polakierować drewno bo ładniej wygląda, właśnie tak jak Seydel 1847 Classic. Jak mi się Ricci podpisywał na grzebieniu Suzuki Manji to podsunął mi właśnie pomysł z lakierem bezbarwnym do paznokci, aby podpis się nie starł - działa do dzisiaj bez zarzutu, chociaż grzebień Manji nie jest zrobiony z drewna.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu