Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-13, 18:07    "Przestań na tym jęczeć" Czyli wypociny Leafa.

Od kilku dni gram po 15 minut dziennie na harmonijce chińskiej "Flying Eagle", ale nie bójcie boba za niedługo nowy Special20.
http://lolekcogranaharmon...atek_harmonijka
Sory za te wszystkie piszczące dźwięki, to wina, źle ustawionej kamery i złej harmonijki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-01-14, 14:25    Odp: "Przestań na tym jęczeć" Czyli wypociny Leafa.

A stary.... ja bym to wyrzucił :) I tą harmonijkę i to nagranie.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-14, 15:06    Odp: "Przestań na tym jęczeć" Czyli wypociny Leafa.

Jeszcze dużo pracy, najpierw pograj trochę i nagrywaj dla siebie, żeby odsłuchać i szukać błędów, potem publikuj, jak już będziesz lepszy:)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-01-14, 15:21    Odp: "Przestań na tym jęczeć" Czyli wypociny Leafa.

Rozumiem, że grasz na czymś takim:


Harry! Czemu tak bez informacji?
1. Głośność mikrofonu była zbyt duża i w związku z tym dźwięk jest bardzo zniekształcony. Nie wiem jakim sprzętem to nagrywałeś, ale przy nagrywaniu akustycznym nagrywa się trochę inaczej niż przy graniu brzmieniem chicagowskim. Na stronie Wielkiego Mistrza Barta Łęczyckiego znajdziesz szczegółowe informacje.
2. Harmonijka delikatnie rzecz ujmując nie brzmi tak jak powinna. Wyraźnie słychać (pomimo słabego nagrania)
- "rzężący" stroik
- rozstrojenie (fabrycznie zapewne strojona nie była)
- chyba jest też za mocne zadęcie (tego z powodu nagrania nie jestem pewien) ponieważ wydawało mi się, że słyszę stroiki uderzające o pokrywy (znając chińską produkcję pokrywy są "za niskie").
3. Technika gry - na takim sprzęcie tylko nauczysz się złych nawyków. Nie chcę się tu zagłębiać w szczegóły bo błędów jest multum, ale dopóki nie będziesz miał lepszego sprzętu możesz poprawić jedynie rytmikę.

Nagranie zostaw, żeby porównać jak będziesz brzmiał na czymś lepszym, ale harmonijkę rzeczywiście zmień.

Pozdrawiam

Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-01-14, 17:43    Odp: "Przestań na tym jęczeć" Czyli wypociny Leafa.

Hmmm... Wg mnie to, że tak brzęczy wynika z tego, że to chyba harmonijka tremolo. Niemniej fatycznie jakość nagrania żadna.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-16, 22:30    Odp: "Przestań na tym jęczeć" Czyli wypociny Leafa.

Ludzie ludzie, nie elektryzujcie się tak. To nagranie było po 45 minutach nauki z czego 20 było poświęcone czytaniu o tremolo xD. Przecież wiem, że to coś jest beznadziejne i nie do przesłuchania chciałem wam to pokazać, bo hmmm.... nudziło mi się ;D
@DOWN: Nie chodzi mi o to, że się nie starałem, ale po prostu dziwnie to wygląda jak ktoś mówi, że gram beznadziejnie czy jest beznadziejne nagranie, bo każdy to wie nawet bez komentarza. Nudziło mi się, bo mi się nudziło i nie miałem co robić więc wrzuciłem, by wam pokazać, ale mówienie mi, że to jest beznadziejne jest bez sensu, bo każdy to wie. Ktoś się zapyta "Jak wiesz to po co wrzucasz?" A odpowiedź jest prosta "Żebyście to zobaczyli" ;) Dziękuję za rady wszystkich w tym temacie i bardzo to doceniam. Tylko mówienie mi tak banalnych rzeczy jak "Nie graj na chińskiej", albo "Przed tobą wiele nauki" mnie wnerwia.
Punkta daję, ponieważ Twój post był bardzo mądry.
Ostatnio zmieniony przez Leafman 2011-01-17, 13:01, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-17, 09:58    Odp: "Przestań na tym jęczeć" Czyli wypociny Leafa.

Jak ci się nudzi, to po prostu poćwicz więcej a potem pisz na forum. To forum jest raczej dla harmonijkarzy a nie nudzących się (zawsze swoje nagranie z nudów możesz wstawić na naszej klasie czy innym fejs-zbuku). Zauważ, że inni potraktowali cie poważnie, poświęcili swój czas gdyż pomyśleli, że jakaś początkująca osoba potrzebuje pomocy i pomóc chcieli. Przez takie posty nudzących się, następnym razem list od potrzebującej osoby zostanie zignorowany - ludzie pomyślą: O następny się nudzi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Leafman
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-01-17, 22:16    Odp: "Przestań na tym jęczeć" Czyli wypociny Leafa.

Stary. Tu nie chodzi o to, że ktoś jest Ci nie miły. Tu słychać chińskie tremolo od razu, i nie tylko chińskie, ale jakieś gó....ane. Hohner weekender, to zdaje się też tremolo "Made in China" ale przynajmniej jakoś stroi :)
A druga rzecz, to, nie wiem. Ja nie wrzucałem nic nigdy, poza jedną próbą do HB (solo, bo poza tym nagrania zespołu). I słabo to wyszło, ale grałem jakiś czas i chciałem sprawdzić, porównać swoje nagranie do innych. No ale staaary. Nie po 45 minutach. Graj dalej, tylko na razie lepiej się nie dziel, chyba, że jak niektórzy, w celach weryfikacjii.

Mam kilka nagrań z zespołem i niektóre po prostu wyrzuciłem z netu bo nie byłem zadowolony. To nie tak trochę, że chwalimy się dobrymi rzeczami?

Tak nawiasem - sprawiasz wrażenie 13 latka. Tym co piszesz i co masz w profilu ;-)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Leafman 

Wiek: 26
Posty: 145
Otrzymał 6 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-17, 22:31    Odp: "Przestań na tym jęczeć" Czyli wypociny Leafa.

Dobra czas się przyznać. Ja mam 13 lat. Ktoś może pomyśleć co ja tu robię :? Dałem to, ponieważ mi się nudziło i inni też dawali coś na takim poziomie, ale macie rację nie powinienem dawać nagrania takiego sprzętu. Tak rzeczywiście to jest moja wina imusiałem się przyznać.Ulżyło mi. Trochę niezręczna sytuacja taka kłótnia na przywitanie. Sorki.

PS: Profil już poprawiam, bo masz rację jest dziecinny.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-01-22, 12:39    Odp: "Przestań na tym jęczeć" Czyli wypociny Leafa.

Noi spoko :) Tu nikt nikomu nie ma zamiaru dogrzewać. Ćwicz, graj, czytaj forum, pytaj :) Przyda Ci się, na pewno :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu