Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Chester 

Wiek: 27
Posty: 4
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-01-18, 16:58    Gra na harmonijce w domu -_-

Siemka :)

Mam taki problem...może inaczej moja rodzina ma problem. Przychodzę sobie do domu, odpalam kompa, włączam sobie książkę do nauki gry na harmonijce i zaczynam grac. Przychodzi siostra, zje coś i idzie spać bo jest "zmęczona" nauką -_- Wszystko fajnie ona się kładzie ja sobie gram nagle krzyk wniebogłosy bo za głośno jestem... Mama już mi mówi żebym sobie poszedł do pokoju pograć - tylko jest jeden problem. Książkę do nauki mam na kompie, a mój tel nie może poradzić sobie z większymi plikami .pdf... Komputer jest między pokojami na korytarzu, bo zlekceważyłem trochę naukę w pierwszym semestrze. Tak już się dzieje od ok. tygodnia... Nasuwa się pytanie -jak mam się nauczyć gry na tej harmonijce jak wszystko im nie pasuje. Rozumiem jak jest lato albo wiosna to sobie wyjdę na dwór, ale jak jest zimno (ok -10) to gdzie mam sobie pogrywać... A u was jak to wygląda?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-18, 18:01    Odp: Gra na harmonijce w domu -_-

Mam podobny problem. Mieszkam z dziewczyną. Jest tolerancyjna, ale czasem nie da rady grać (jak się na przykład uczy, albo co). Wtedy pozostaje jedno: Granie w Kibelku:P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KUKUSIEK 


Wiek: 64
Posty: 94
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: 2011-01-18, 19:46    Odp: Gra na harmonijce w domu -_-

Witam !
Tak to już jest, ale pamiętajmy że to co nas cieszy (czyli dźwięk harmonijki, nasze postępy i sukcesy w nauce) jest naprawdę wkurzające dla innych. Sam to przerabiałem w przypadku brata uczącego się grać na gitarze a później syna. Ich ćwiczenia doprowadzały mnie do szału i dziś wcale mnie nie dziwi hasło „Tato przestań !!!!” Właśnie jednym z rozwiązań jest zaproponowany przez Zamieszkałego (mocno już skrytykowany na tym forum ) kibelek. Wiem piszesz o książce ale rozwiązaniem jest drukarka (na papier ją) a zestaw ćwiczeń na płytę albo kasetę. Teraz możesz już poszukać swego kata, Pralnia , piwnica, kotłownia, strych lub coś innego ale ustronnego tak jak samochód stojący właśnie na parkingu czy w garażu (no i jest w nim odtwarzacz) A tak naprawdę z utęsknieniem czekajmy wiosny a będzie po problemie, park , las, ogródek, łąka i dmuchaj człeku w harmonijkę ile w płucach sił. Życzę wytrwałości w nauce i jak najmniej zgrzytów z tego powodu z innymi :) ;) KUKUSIEK
_________________
Od brzmienia harmonijki piękniejsza jest tylko cisza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2011-01-18, 21:26    Odp: Gra na harmonijce w domu -_-

Ja kiedy jadę na wakacje pakuję JPG książki w tel., nagrania tak samo w tel. i jest ok :D

Ew. pakowałem tekst książki (zazwyczaj taby) w plik html i potem na tel. w operze przeglądałem.

Ja mam pokój pół piętra niżej, więc nikt nie slyszy jak coś robię i może raz na dzień zajrzy, a częściej w ogóle :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chester 

Wiek: 27
Posty: 4
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-01-19, 21:58    Odp: Gra na harmonijce w domu -_-

Chyba została mi tylko piwnica :P W kibelku raczej nie pogram bo i tak słychać (kibel między piętrami) Hmm to dziwne, że sztukę miałbym rozwijać w piwnicy :) I tak z tego brzdędkolenia nic ciekawego nie ma...

Powiedziałem siostrze i rodzicom prosto z mostu... "Będę grał i mi nie zabronicie" Na razie działa :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wikam 


Wiek: 28
Posty: 18
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-01-19, 23:33    Odp: Gra na harmonijce w domu -_-

Ale co w tym złego że w piwnicy;D Właśnie wielu muzyków, grajków, gitarzystów czy innych dymaczofonistów zaczynało w piwnicach czy strychach... Sam sobie chyba u mnie na strychu usiądę;D
_________________
Brak literki "c z kreską"... Nie da rady napisac;/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Deamiens 

Wiek: 35
Posty: 52
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-01-20, 06:42    Odp: Gra na harmonijce w domu -_-

Aż przypomniał mi się jeden kawałek :D
"Bo kultura tu podobno jest
świadczy o tym nasz wspaniały dom kultury.
A nas sąsiad z piwnicy wygania
bo nasza muzyka jest wariacka."
Ew. jak możesz, to wyłóż sobie pokój np. wytłaczankami (tak to się chyba nazywa) po jajkach, powinno pomóc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2011-01-20, 09:34    Odp: Gra na harmonijce w domu -_-

napiszę tutaj to pewnie offtop nie będzie ;) Denerwują mnie okropnie sytuacje: grałem sobie przed chwilą na gitarze kawałek Rage Against The Machine byłem w połowie kiedy do pokoju weszła babcia żądając 100% uwagi z mojej strony :( No to pokazuję że teraz nie mogę a ona zaczyna dalej przemowy...... Zrzciłem z głowy słuchawki w spokojniejszym momencie wysłuchałem wyszła akurat w odpowiednim momencie to zacząłem następną cześć piosenki niestety wróciła po chwili ale juz nie moglem sluchawek zdejmować :sad:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-01-20, 20:12    Odp: Gra na harmonijce w domu -_-

W domu jak jestem nie forever alone ;)
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chester 

Wiek: 27
Posty: 4
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-01-20, 21:39    Odp: Gra na harmonijce w domu -_-

Deamiens napisał/a:
Ew. jak możesz, to wyłóż sobie pokój np. wytłaczankami (tak to się chyba nazywa) po jajkach, powinno pomóc.


Haha :P Pomysł już podsunąłem mamie, ale ona osądziła, że "chyba mnie pogięło" :)

Hmm, chyba sobie wrzucę wszystko co potrzebne na htmla i idę do pokoju, albo kupię sobie internet na telefon i będę szukał tabów :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
fleder 


Wiek: 40
Posty: 26
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2011-01-21, 22:33    Odp: Gra na harmonijce w domu -_-

Witam, jest to mój pierwszy post na Forum, którym zarazem chciałem się przywitac z Szanownymi Koleżankami i Kolegami. Jeśli chodzi o harmonijkę to jestem absolutnym beginnerem, ale takim dobrej myśli bo mam już za sobą paręnaście lat gry na gitarze, klawiszu i trochę akordeonu (z teorią nie będzie problemu hehe, gorzej z przeponą ;) )
Z mojej strony powiem tyle, że nie byłbym taki pewien czy wytłaczanki coś pomogą na 'wyciszenie' Twojej gry. Na ścianach pełniłyby rolę ustrojów jeśli byłyby one nimi całe wyłożone, a to pewien koszt i poświęcenie (no chyba że grasz siedząc w jednym tylko punkcie pokoju to można by dostosować ich rozmieszczenie). Wykładanie ścian tego typu materiałami ma jednak na celu zapobieganie odbijaniu się dźwięku i powstawanie echa a nie dźwiękową izolację pomieszczenia od reszty budynku (zawsze znajdą się miejsca 'nieszczelne' jak połączenia między wytłaczankami czy ościeżnica drzwi, przestrzeń między drzwiami a progiem itd)
Krótko mówiąc, studio z pokoju nie zrobisz wykładając go wytłaczankami :) Lepiej się gdzieś przenieść z wydrukami.
Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-01-21, 23:00    Odp: Gra na harmonijce w domu -_-

Już lepiej ściany ocieplić xD.I zadbać żeby betonowe były,a nie karton gips xD
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Deamiens 

Wiek: 35
Posty: 52
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-01-22, 07:59    Odp: Gra na harmonijce w domu -_-

fleder, skoro na strzelnicy wytłaczanki się sprawdzają jako wygłuszenie, to sądzę że i w pokoju byłyby skuteczne. Inna kwestia, że to gra niewarta świeczki i podałem ten pomysł bardziej jako żart. Po 1, byłoby to paskudne, po 2 i 3 czaso- i materiałochłonne. Chyba że ktoś jest naprawdę uparty i wyłoży np. mały pokój lub dużą szafę ;D .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
fleder 


Wiek: 40
Posty: 26
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2011-01-22, 14:04    Odp: Gra na harmonijce w domu -_-

Coś pewnie by to dawało, nie twierdzę, że to rozwiązanie całkowicie bezużyteczne :) Kiedyś widziałem wyłożoną piwnicę, ale podjęto się tego w celu pozbycia się pogłosu/echa, o wyciszaniu chłopaki nie myśleli :)
Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2011-05-12, 20:10    Odp: Gra na harmonijce w domu -_-

ja założyłem zeszycik gdzie spisuje taby piosenki ktorej sie aktualnie ucze zeszyt w łape harmonia w kieszeń powietrze w płuca i spacerkiem nad stawek
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu