Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kangur 

Posty: 3
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2011-01-18, 13:15    [Problem] Harmonijkę w jakim stroju zakupić aby pasowała do podkładu?

Witam! Na harmonijce gram od niedawna i wiele zagadnień z nią związanych prezentuje się dla mnie tajemniczo. Problem wygląda następująco: jestem autorem utworu bluesowego na gitarę, który idealnie nadaje się do improwizacji. Teoretycznie pasuje do niego zwykła skala E-dur, ale najlepiej to wszystko brzmi, gdy improwizuje się w pentatonice (e-g-a-h-d-e1). Sama gitara jednak to dla mnie za mało, chciałbym dodać do tego utworu harmonijkę ustną. Pytanie brzmi: w jakim stroju zakupić harmonijkę?

Pozdrawiam
Bartek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
wojownik266 


Wiek: 49
Posty: 218
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Biały Bór
Wysłany: 2011-01-18, 14:37    Odp: [Problem] Harmonijkę w jakim stroju zakupić aby pasowała do podkładu?

Słyszałem gdzieś kiedyś że jeżeli gitara jest w tonacji E-dur to idealnie pasuje do tej tonacji harmonijka w tonacji A-dur, ale tylko tak słyszałem.

[ Dodano: 2011-01-18, 14:57 ]
W między czasie znalazłem stronkę która powinna Cię zainteresować: http://harp.muse.pl/
Kliknij na link "Gra z innymi instrumentami". Jest tam tabelka która podaje tonację harmonijki i gitary....
_________________
Kto nie walczy nie zwycięży. Kto nie zwycięży jest pokonany.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kangur 

Posty: 3
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2011-01-18, 21:47    Odp: [Problem] Harmonijkę w jakim stroju zakupić aby pasowała do podkładu?

Dzięki bardzo. Na pewno przyda się pomoc ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-01-19, 23:38    Odp: [Problem] Harmonijkę w jakim stroju zakupić aby pasowała do podkładu?

A wszystko jest na tym forum... Wystarczy użyć opcji "szukaj".. naprawdę nie gryzie
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kangur 

Posty: 3
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2011-01-22, 23:36    Odp: [Problem] Harmonijkę w jakim stroju zakupić aby pasowała do podkładu?

Przepraszam, ale mam awersję do szukania po forach... Wolałem szybko zadać pytanie i szybko dostać odpowiedź.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-22, 23:42    Odp: [Problem] Harmonijkę w jakim stroju zakupić aby pasowała do podkładu?

Spoko, każdy ma instynktowną, wrodzoną awersję do wysiłku :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2011-01-23, 00:08    Odp: [Problem] Harmonijkę w jakim stroju zakupić aby pasowała do podkładu?

A widząc awersję do wysiłku kogoś, kto wymaga od nas wysiłku, powoduje zwiększenie się awersji po, dla Ciebie, niekorzystniej stronie. W skrócie: Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.

Poza tym witamy na harmonijkowym pokładzie :) Życzę mnóstwa wzlotów i jak najmniej upadków.

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-01-23, 00:53    Odp: [Problem] Harmonijkę w jakim stroju zakupić aby pasowała do podkładu?

kangur napisał/a:
Przepraszam, ale mam awersję do szukania po forach... Wolałem szybko zadać pytanie i szybko dostać odpowiedź.

A ja mam awersję do leni, którzy zaśmiecają forum, zadając po raz sto osiemdziesiesiąty ósmy pytanie postawione już sto osiemdziesiąt siedem razy... 8/
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu