Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-01-14, 15:05    Odp: Harmonijkowe Pojedynki - wstępna dyskusja

Toż to pojedynek, jeśli o takie rzeczy pytasz, to powiedz, jak strzelanie się z pistoletów ew. szable lub florety rozwiązywały spory merytoryczne w XIX wieku?

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-14, 16:06    Odp: Harmonijkowe Pojedynki - wstępna dyskusja

Generalnie tak, że pana, który miał swoją rację ale nie był dość szybkim rewolwerowcem już po tym rozwiązaniu nie było :) Więc już obojętne było kto z nich miał racje, jak został tylko 1. Harmonijkarze po pojedynku zostają obaj :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-14, 19:34    Odp: Harmonijkowe Pojedynki - wstępna dyskusja

Przegrana to, też jakaś tam "śmierć".
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2011-01-15, 22:27    Odp: Harmonijkowe Pojedynki - wstępna dyskusja

Adam, jeśli miałoby się walczyć o merytorykę to musiałbym wyzwać Ciebie w pierwszej kolejności, bo mogę się pokusić o stwierdzenie że masz zupełnie inne poglądy niż ja na 90% zagadnień (wcale nie znaczy że lepsze czy gorsze). Ja się po prostu chcę spróbować z Rolfem, ponieważ lubię go i do tego imponujący jest jego poziom techniczny oraz tytuł, który moim zdaniem zasłużenie dostał. Chcę mu dorównać! Broń Panie Boże obrażać, poniżać albo waśnić!

Pojedynek ma to do siebie ze wybieram sobie przeciwnika :) W harmonijkowych bitwach nie mam szans z Zamieszkałym czy z Cabanem, ale mam nadzieję, że kiedyś nadejdzie dzień w którym i oni staną się w moim zasięgu i na zasadzie uprzejmego współzawodnictwa, a nie postawy wrogości. W ten sposób będę się rozwijał, bo zawsze będzie ktoś lepszy ode mnie, a jak go wyzwę to będę musiał ćwiczyć aby przynajmniej przegrać z twarzą, więc jest to dla mnie ogromny motywator do działania :)

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-01-17, 22:20    Odp: Harmonijkowe Pojedynki - wstępna dyskusja

hahaha :D A nie może pojedynek być tylko pojedynkiem "dla Funu"?
Taki mały archaizm jak sam pojedynek i forma wyzwania to świetny pomysł, ale urządzanie bitwy poglądowej to żenada :D
Czytaliście zapewne Don Kichot-a ?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-01-24, 20:04    Odp: Harmonijkowe Pojedynki - wstępna dyskusja

Popieram Harrego :) .
Harry napisał/a:
Czytaliście zapewne Don Kichot-a ?

A jakże 2 razy :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2011-01-25, 18:10    Odp: Harmonijkowe Pojedynki - wstępna dyskusja

To powiem wam jak to było od kuchni :)

Najpierw napisałem do Rolfa, czy chciałby wziąć udział w tej konkurencji. Potem Rolf zaproponował podkład, który mi się także spodobał. Miałem możliwość zaproponowania innego. Założenie było takie, że gramy do podkładu, który nam obu mniej więcej odpowiada. Wystawiliśmy nasz pojedynek. Często pisaliśmy do siebie i staraliśmy się sobie pomagać (przykładowo Rolf określił tonację utworu, a ja wymyśliłem sposób na dokładne zsynchronizowanie ścieżki nagranej z podkładem eliminując opóźnienia [dla ciekawych, wystarczy do metronomu podkładu nagrać przykładowo uderzanie paluchem o mikrofon i potem nałożyć]). Mojemu sekundantowi, Harremu posłałem wczesną wersję utworu, by sprawdził, czy to co gram dobrze leży w tonacji. Harry dodatkowo wspierał mnie duchem i zawsze miał jakieś ciepłe słowo do mnie :)

Gdy nagraliśmy wszystko, Rolf posłał mi nagranie i umieściłem oba w temacie. Głosowanie uczyniłem w formie ankiety bez widocznych wyników, aby nikt się nie kierował czyimś wyborem. Prosiliśmy także, aby nikt nie wskazywał swoimi postami na kogo głosował. Grafikę dodałem, aby było ładnie wszystko zaprezentowane (teraz wystarczy jedno spojrzenie i wszyscy wiedzą kto brał udział, kto był sekundantem i kto wygrał).
Chciałem podziękować : minigunmen'owi, Mikaelowi, adamg53, Paskinsowi, Zamieszkałemu, Młynkowi, IronBone'owi, cjsimon'owi, +Medium'owi a w szczególności Rolfowi, Harry'emu oraz aansaa (za Boga nie wiem jak odmienić :P )

Dziękuję za super zabawę.
W razie pytań służy uprzejmie:
KatuzaR


(Relacja powstała na prośbę +Medium)
To chyba wszystko ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-02-12, 19:07    Odp: Harmonijkowe Pojedynki - wstępna dyskusja

Moja propozycja:

Cytat:
I POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. W konkursie udział może wziąć każdy użytkownik forum.
2. W zabawie udział mogą wziąć tylko dwie osoby - Wyzywający i Wyzywany.
3. Do każdego pojedynku wybierany jest podkład muzyczny dowolnego gatunku.
4. W każdym pojedynku uczestnik możne zgłosić tylko jedną kompozycję.
5. Pojedynek trwa tyle czasu, ile uzgodnią między sobą uczestnicy zabawy, przy czym musi być zaznaczona data do kiedy należy przesyłać swoje nagranie oraz ile czasu potrwa głosowanie.

II WYBÓR PODKŁADU

1. Podkład wybierają wspólnie Wyzywający.
2. Wyzywający powinien wcześniej porozumieć się z Wyzywanym w sprawie podkładu.
3. Jeżeli podkład został zamieszczony bez zgody jego autora, Organizator może anulować dany pojedynek w dowolnym momencie.

III UCZESTNICTWO

1. Użytkownicy wysyłają swoje propozycje za pośrednictwem poczty e-mail.
2. Należy wysłać plik lub link do własnej improwizacji przy danym podkładzie podając nick z forum, producenta/model oraz tonację harmonijki na jakiej się zagrało, na adres e-mail kontakt@harmoszka.com. Plik musi być w formacie .mp3.
3. Każdy Uczestnik może wysłać tylko jedną propozycję biorącą udział w konkursie. W przypadku wysłania większej liczby propozycji, w konkursie brać udział będzie tylko pierwsze zgłoszenie, a pozostałe zostaną usunięte.
4. Po wysłaniu propozycji, Użytkownik otrzyma odpowiedź, w której znajduje się informacja o przyjęciu (lub nie) zgłoszenia przystąpienia do Harmonijkowego Pojedynku.
5. Chęć udziału w zabawie należy potwierdzić w temacie gdzie umieszczony jest podkład.
6. W przypadku informacji o nieprzyjęciu zgłoszenia, należy postąpić według instrukcji zawartych w wiadomości e-mail.

IV OCENA ROZWIĄZAŃ

1. Po terminie zgłoszeń Organizator zakłada na forum temat podając link, gdzie można znaleźć zbiorczą listę biorących udział w pojedynku nagrań przesłanych przez uczestników.
2. Przez wcześniej określony czas, od zakończenia przesyłania plików każdy z forumowiczów może ocenić kto wygrał pojedynek.
3. Ocenianie odbywa się poprzez głosowanie w sondzie w odpowiednim temacie.
4. Zwycięzcą danej edycji konkursu zostaje uczestnik, który zebrał więcej głosów. Możliwy jest również remis.


To przerobiony regulamin HB po to aby wszystkim łatwiej się czytało i zapamiętało. ;)
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-03-01, 13:59    Odp: Harmonijkowe Pojedynki - wstępna dyskusja

Propozycja zmiany:
Cytat:
I POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. W pojedynku udział może wziąć każdy użytkownik forum.
2. W jednym pojedynku udział mogą wziąć tylko dwie osoby - Wyzywający i Wyzywany.
3. Do pojedynku może zostać wybrany podkład muzyczny dowolnego gatunku. Więcej szczegółów w II Wybór Podkładu.
4. W każdym pojedynku uczestnik możne zgłosić tylko jedną kompozycję.
5. Pojedynek trwa tyle czasu, ile uzgodnią między sobą uczestnicy zabawy, przy czym musi być zaznaczona data do kiedy należy przesyłać swoje nagranie oraz ile czasu potrwa głosowanie.

II WYBÓR PODKŁADU

1. Podkład wybiera Wyzywany.
2. W przypadku odrzucenia przez wyzywającego trzech różnych podkładów uznaje się, że pojedynek wygrał Wyzywany.
3. Jeżeli podkład został zamieszczony bez zgody jego autora, Organizator może anulować dany pojedynek w dowolnym momencie.
4. O typie harmonijek, tonacji, efektach etc. Decydują uzgodnienia poczynione pomiędzy Wyzywającym i Wyzywanym.

III UCZESTNICTWO

1. Użytkownicy przesyłają swoje nagrania za pośrednictwem poczty e-mail.
2. Nagrania otrzymuje zgodnie z ustaleniami uczestników zabawy jeden z uczestników, lub w przypadku braku zaufania - wybrany sekundant. Zaleca się by plik był w formacie .mp3.
3. Nagrania zostają umieszczone w taki sposób, by tytuł lub jakiekolwiek inne wskazanie nie sugerowało, kto jest autorem.

IV OCENA ROZWIĄZAŃ

1. Oceniać nagrania może każdy użytkownik forum wybierając w tajnej ankiecie nagranie wg niego lepsze.
2. Zaleca się by czas trwania ankiety wynosił 7 dni.
3. Ocenianie odbywa się poprzez głosowanie w sondzie w odpowiednim temacie.
4. Zwycięzcą danej edycji konkursu zostaje uczestnik, który zebrał więcej głosów. Możliwy jest również remis.


Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2011-03-22, 22:02    Odp: Harmonijkowe Pojedynki - wstępna dyskusja

Tak ostatnio sobie dumałem nad tą naszą konkurencją i doszło do mnie, że przydałoby się, aby nie dopuszczać niesprawiedliwości i zastosować pewną metodę. Mianowicie dwaj konkurenci w ankiecie głosują sami na siebie. W ten sposób uniknie się sytuacji, w której jeden oszukuje i dodaje siebie głos ( jak ktoś zrobi multikonto to grozi mu już banicja ).

KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-03-22, 22:32    Odp: Harmonijkowe Pojedynki - wstępna dyskusja

Nie widzię powodu dla którego mieli byśmy komuś zakazywać głosować na samego siebie. A za multikonto są stałe bany, więc też nie widzę problemu. Trzeba to tylko wykryć, już raz się udało.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-23, 22:24    Odp: Harmonijkowe Pojedynki - wstępna dyskusja

Moim zdaniem to czy ktoś głosuje na siebie, czy nie, to już tylko kwestia honoru. Jak ktoś chce wbijać nóż w plecy, jego sprawa. W końcu pojedynki mają być dobrą zabawą, a nie konkurencją sportową, dlatego moim zdaniem zasady odgrywają tu najmniejszą rolę, a wszystko to kwestia dogadania się:)

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu