Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-12, 20:46    [Video] YT: Adam Gussow - jak rozeznać się w ponad 300 odcinkach??

Witajcie!

O Adamie Gussow każdy słyszał, ja oczywiście też nie od dziś przerzucam jego filmy.

Pod wpływem ostatniego filmiku Adama postanowilem wziąć się za naukę z nowym rokiem i intensywniej pooglądać jego filmy z lekcjami ale...
... ilość ponad 300 filmów poraża, to po pierwsze,
po drugie wydaje mi się, że nie możliwe by każdy kolejny film mówił o czymś nowym, stopień trudniejszym, bo... to już by sięgało lekcji o arcymistrzostwie do potęgi N. Czyli albo kolejne cykle muszą się cofać z poziomem, albo w żadnych z cykli poziom trudności nie narasta stopniowo tylko skacze luźno na zasadzie "pogadanek i dygresji" lub "tematu dnia"?

Jak wiadomo są różne cykle, np.
Blues Harmonica Secrets Revealed numerowane 000, 001 itd
Modern Blues Harmonica MBH.001 itd
jak również nowsze filmy oznaczane np. AG.01 itd

być może jeszcze inne serie do których się nie dokopałem.

Moje pytanie:

Czy ktoś z Was przekopał się na tyle przez większość filmów by móc scharakteryzować poszczególne cykle, tj
Czy wszystkie są w pewnym sensie od podstaw do coraz bardziej zaawansowanych
Czy któryś jest godniejszy polecenia niż inne? Który?
Inne odczucia i porady jak się zabrać po kolei (bo do tej pory leciałem po wyszukiwarce ale chyba sporo ważnego ominąłem) a nie skazać się na 300 x 10 /60 = 50h siedzenia przed YT, nie licząc powtórzeń dla utrwalenia ;)
Ostatnio zmieniony przez Drui 2011-01-13, 19:53, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2011-01-12, 23:27    Odp: [Video] YT: Adam Gussow - jak rozeznać się w ponad 300 odcinkach??

Aż nie wierzyłem i sprawdziłem :P 300x10/60=50 :) nie przesadzajmy :P
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2011-01-13, 10:57    Odp: [Video] YT: Adam Gussow - jak rozeznać się w ponad 300 odcinkach??

No to jest chyba jedyna wada filmow Gussowa, ze nie zabardzo jest to wszystko ulozone. Super lekcje, ale nie ulozone pod wzgledem trudnosci(jak sie nie myle to juz w 14 lekcji trzeba bylo uzyc overblowa, a blue third jest gdzies w okolicach lekcji 80 :/ )

Dlatego czasami dobre okazuje sie przeskoczenie jednej lub 2 lekcji i sprawdzenie czy za nimi nie ma czegos latwiejszego (ale oczywiscie potem powrocic do poprzedniej lekcji).

Moge Cie natomiast zareczyc, ze jak przerobisz jego 100 lekcji to juz naprawde mozesz nazwac sie dobrym harmonijkarzem.

pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu