Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu

Jakie techniki masz (w miar?) opanowane?
Granie pojedynczych d?wi?ków "dziubkiem" (Lip Pursing)
15%
 15%  [ 32 ]
Obni?anie 1 do 6 - Overbends
11%
 11%  [ 23 ]
Obni?anie 7 do 10 - Overdraws
7%
 7%  [ 16 ]
Tongue Blocking (Basowanie)
6%
 6%  [ 14 ]
Vibrato r?czne
14%
 14%  [ 29 ]
Vibrato gard?owe
10%
 10%  [ 22 ]
Vibrato przeponowe
6%
 6%  [ 14 ]
Tremolo
10%
 10%  [ 21 ]
Grrrrowl
3%
 3%  [ 8 ]
Overblows
2%
 2%  [ 6 ]
Overdraws
1%
 1%  [ 4 ]
Granie oktawami
6%
 6%  [ 14 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 203

Autor
Wiadomość
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-07, 11:16    Jakimi technikami umiecie się (w miarę) płynnie posługiwać

I jeszcze jedna ankieta :)
Myślę, że wielu z nas zastanawia się ile już umie na tle innych ;)

Proponuję zaznaczać opcje (możliwość zaznaczenia kilku!) które uważacie, że w miarę Wam wychodzą - czyli umiecie wpleść je w swoją grę.
Na przykład umiejętność wydobycia na siłę overu na 6 nie traktuję jeszcze jako "umiejętności" grania over'ami...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-01-07, 12:25    Odp: Jakimi technikami umiecie się (w miarę) płynnie posługiwać

W ankiecie zapomniałeś chyba dodać tremolanda, a wydaje mi się, że jest to technika bardzo kojarzona z harmonijkami :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-07, 12:31    Odp: Jakimi technikami umiecie się (w miarę) płynnie posługiwać

Dodał tylko może źle opisał - tremolo (a to co innego). Może miał na myśli tremolando?
Czyż tak było?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-07, 12:46    Odp: Jakimi technikami umiecie się (w miarę) płynnie posługiwać

Tak miał na myśli! :)
Z tego co się czyta i rozmawia, te nazwy sa praktycznie wymienne. Fakt: może tremolo bardziej slangowe.... ale jakiż procent "harp-playerów" muska palcami struny ;)

/Ale jeśli Admini są w stanie zmienić w treści ankiety tremolo na tremolando - nie mam nic przeciwko. Z mojego poziomu się nie da tego zedytować/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-01-07, 13:11    Odp: Jakimi technikami umiecie się (w miarę) płynnie posługiwać

Co nie zmienia faktu, że tremolo jest osobną techniką :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-07, 13:28    Odp: Jakimi technikami umiecie się (w miarę) płynnie posługiwać

ok, to biję się w pierś - i proszę Adminów o stosowną modyfikację, trudno zebrać wszystkie techniki w jedną ankietę ;) wkrótce okaże się, że jest ich więcej niż stroików w harpie :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Mikael 

Wiek: 29
Posty: 179
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Sanok
Wysłany: 2011-01-07, 13:37    Odp: Jakimi technikami umiecie się (w miarę) płynnie posługiwać

aha i jeszcze nie czaje dlaczego przy obniżaniu 1-6 dałeś "overbends" a przy obniżaniu 7-10 "overdraws" :/ . Wydaje mi się, że jest to zwykły bending ;)
Wiem, że łatwo jest kogoś poprawiać, ale chce wyjaśnić parę rzeczy, żeby początkujących harmonijkarzy nie wprowadzać niechcący w błąd ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-09, 21:21    Odp: Jakimi technikami umiecie się (w miarę) płynnie posługiwać

Mikael napisał/a:
nie czaje dlaczego przy obniżaniu 1-6 dałeś "overbends" a przy obniżaniu 7-10 "overdraws"

Owszem bending, ale z doświadczenia swojego i wielu osób spotkanych czasem na warsztatach widzę, że generalnie najpierw łatwiej łapie się bending 1-6 a po czasie dopiero załapuje się 7-10. Pewnie dlatego, że generalnie więcej się eksploatuje (zwłaszcza w bluesie) 1-6.. ale fakt faktem, że tak jest. Stąd rozróżnienie. Zresztą ankieta zdaje się to potwierdzać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-09, 22:02    Odp: Jakimi technikami umiecie się (w miarę) płynnie posługiwać

Drui obniżenie dźwięku na kanałach 1-6 to nie żadne overy tylko obniżenia to samo (7 się nie obniży) 8 do 10 . Overy są to podwyższenia i stosuje się je na kanale 1 4 5 6 na wydechu i (7)(9)(10) na wdechu, nie wiem na jakich warsztatach byłeś i kto ci to potwierdzał, ale obniżenie dźwięku różni się zasadniczo nod podwyższenia.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-09, 23:07    Odp: Jakimi technikami umiecie się (w miarę) płynnie posługiwać

:) Widzę, że szykuje się wątek w stylu "znajdź 101 pomyłek"
Oczywiście chodziło mi o "bends"
Jeszcze jakieś pomyłki wykryte?
Gratuluję wszystkim spostrzegawczości a jednocześnie inteligencjim, bo przecież jak widzę, wszyscy łapią o chodzi w tej ankiecie :)

Przy dalszych erratach pewnie szybciej będzie stworzyć kolejną ankietę, tylko po co dublować skoro się rozumiemy :)
Pozdrowienia dla wszystkich respondentów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-09, 23:23    Odp: Jakimi technikami umiecie się (w miarę) płynnie posługiwać

Ci co się znają ,oleją to, a ci co się nie znają zostaną wprowadzeni w błąd.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-01-10, 08:34    Odp: Jakimi technikami umiecie się (w miarę) płynnie posługiwać

Drui napisał/a:
:) Widzę, że szykuje się wątek w stylu "znajdź 101 pomyłek"
Oczywiście chodziło mi o "bends"
Jeszcze jakieś pomyłki wykryte?
Gratuluję wszystkim spostrzegawczości a jednocześnie inteligencjim, bo przecież jak widzę, wszyscy łapią o chodzi w tej ankiecie :)

Drui, jak słusznie zauważył adamg53, poziom wiedzy forumowiczów jest różny i pisząc głupoty, tych mniej zaawansowanych wprowadzasz w błąd, choćby nieświadomie. Więc raczej powinieneś przeprosić, zamiast głupkowato ironizować. Trzeba brać odpowiedzialność za słowa. Zanim się coś puści w przestrzeń publiczną, należy to sprawdzić.

Prośba do adminów: proszę albo poprawić ankietę (bo user zdaje się nie ma jak), albo ją usunąć, bo w tej ilość błędów zdaje się przekroczyła dopuszczalne normy... Dbajmy o poziom merytoryczny forum.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-10, 09:43    Odp: Jakimi technikami umiecie się (w miarę) płynnie posługiwać

Młynku:
Drui napisał/a:
biję się w pierś - i proszę Adminów o stosowną modyfikację

Zachęcam do czytania ze zrozumieniem i całości a nie dorzucania komentarzy bez zapoznania się z całym wątkiem, nie używania określeń pejoratywnych ("głupkowato") bo tym przybliżasz się do poziomu kultury niektórych innych użytkowników forum. Co do "ironizowania" - psychologia potwierdza projektowanie wlasnych postaw na zachowania innych. Może czasem lepiej przyjąć czyjąś wypowiedź jako autentyczną.
Przykro mi, że wiele wątków schodzi wczesniej niż później na czcze odreagowywanie własnych niepowodzeń.
Wątek uważam za zamknięty, za błędy (ponownie) przepraszam. Pozostaję przy prośbie do ADMINÓW o poprawki w treści ankiety, respondentów do dalszego udziału w ankiecie bo moim zdaniem da dobre rozeznanie początkującym za co się brać w jakiej kolejności. Natomiast dalsze komentarze uważam za bezcelowe.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-01-10, 13:50    Odp: Jakimi technikami umiecie się (w miarę) płynnie posługiwać

Drui napisał/a:
Młynku:
Drui napisał/a:
biję się w pierś - i proszę Adminów o stosowną modyfikację

Zachęcam do czytania ze zrozumieniem i całości a nie dorzucania komentarzy

Tak też robię, czytam ze zrozumieniem i całość. Powyższe słowa napisałeś w odniesieniu do błędu w tremolo/tremolando, a nie nieprawidłowego użycia przedrostka "over". Na wskazanie tego (kolejnego już w jednej i tej samej ankiecie) błędu Twoja reakcja była następująca:

Drui napisał/a:
[....]Widzę, że szykuje się wątek w stylu "znajdź 101 pomyłek" [...]
Gratuluję wszystkim spostrzegawczości a jednocześnie inteligencjim, bo przecież jak widzę, wszyscy łapią o chodzi w tej ankiecie

Jasne, w powyższym nie ma ani śladu ironii. Nic a nic. Drui, czy Ty naprawdę masz wszystkich naokoło za bezrozumnych? Jeśli tak, to dedykuję Ci Twoje własne słowa odnośnie psychologii i projekcji własnych postaw na innych, czy jakoś tak to było...

Faktycznie, dalsze komentarze zbędne. A w ankiecie jak były bzdury, tak nadal są :( A wystarczyło najpierw sprawdzić, pomyśleć, dopiero potem wysłać...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-17, 08:48    Odp: Jakimi technikami umiecie się (w miarę) płynnie posługiwać

Przyjrzałem się ankiecie z dystansu czasowego - musiałem byc jakiś nieprzytomny jak ją konstruowałem.
Prośba do ADMINÓW o usunięcie ankiety i całego wątku, bo faktycznie za wiele byków.
Jeśli taka wola mogę ją stworzyć po raz drugi.
Z góry dzięki i przepraszam za chwilową niedyspozycję ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu