Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Arcydruid 

Posty: 59
Wysłany: 2009-11-25, 09:07    [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

pytanie wstępne:
dobrze mi się wydaje, że do tych obydwu technik stroiki powinny byc inaczej podregulowane?

I post zasadniczy:

[b][u]TOP 10 Bending[/u][/b]

Zróbmy ranking harpów wg. (bez tuningu, fabrycznie :) , nie zważając na ceny :? ) [b]podatności na bending[/b]

Z mojej "kolekcji" i praktyki:
[u]Bending:[/u]
1. Big Six (siłą rzeczy nie wiem jak na kan. 7-10 ;) ale na dole - miodzio!)
2. Gold Mel C
3. Sp 20 G

Overy:
(dla mnie poza zasięgiem na razie, więc zarysowuję kategorię dla ewentualnych chętnych ;) )

na marginesie: pytanie do tych z wachlarzem tonacji :) :
[b]Które tonacje są bardziej podatne na bending niższe, czy wyższe?[/b]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2009-11-25, 15:53    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Wyższe.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-11-25, 21:57    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Na wyższych łatwiej uzyskać bending jako taki, ale na niższych z kolei łatwiej ten efekt kontrolować i trafiać w odpowiednie dźwięki. Po prostu podciąg na wysokich kanałach wymaga naprawdę kosmetycznych zmian ustawienia gardła i języka, przez co trudniej czysto trafić w dany dźwięk.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Arcydruid 

Posty: 59
Wysłany: 2009-11-26, 09:26    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

[quote="Maciekdraheim"]Na wyższych łatwiej [/quote] i to jak widzę... jednogłośnie :)

A jak z Waszych doświadczeń [b]Ranking Top 10 Bending[/b]?

Jeśli pojawiłaby się reprezentatywna grupa Waszych TOPów (wystarczą 3 - 5 harpy na każdej liście, nikt nie musi mieć 10 typów w kieszeni ;) ) spróbuję podsumować/podliczyć wszystko w jednej liście na końcu wątku...
... jeśli znajdzie się tu choć kilka takich waszych list Top Bend

To na czym najlepiej Wam się podciąga (pomijając drążek :D )?

Zapraszam!
Ostatnio zmieniony przez Arcydruid 2009-11-28, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Adamd87 

Wiek: 36
Posty: 57
Wysłany: 2009-11-26, 23:51    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Ja uzywalem 3 harpow tylko ;) (i z mojej str tylko bending bo nieudolny over na 6 raczej nie starczy:D)
Z typow to oczywiscie special 20, no i jeszcze seydelek blues sesion ;) W sumie w latwosci wykonania nie ma jakiejs sporej roznicy (choc na seydelu latwiej) Ale dla mnie specjal jakis za chudy jest, i gorzej sie operuje :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Arcydruid 

Posty: 59
Wysłany: 2009-12-02, 17:49    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

... ciężko wyciągnąć miarodajną średnią z listy Adama i mojej wyłącznie ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-12-03, 22:26    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Moim zdaniem Seydel 1847 numer jeden do bendingu ;)

Co do overów... ze swojego małego doświadczenia wnioskuje że do overów harmonijka jednak musi być dostosowana - swojego czasu udawąło mi się ten efekt uzyskać na harmonijkach niecustomizowanych ale była to bardzo spaczona forma nienadajśca się do użycia jej w praktyce.

Oczywiście moge sie mylić bo szybko zaniechalem szlifowanie tej techniki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-09, 23:24    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Trochę odświeżę wątek i sprecyzuje go na "overy"

Znalazłem na overblow.com taką oto listę:

The Hohner Crossover
The Suzuki Manji
The Suzuki Firebreath
The Seydell 1847
The Seydel Favorite Black
The Hohner Special 20

Not from personal experience, but others peoples comments:
Hering Silver Blow
Hohner Marineband Deluxe


Na harmonijka.mud.pl Bartek Ł.
Dobrze wypowiada się w kontekście over'ów m.in. o:
Seydel 1847
Seydel Blues Session
Suzuki Manji


Ja osobiście nie pomogę (bo dopiero się przymierzam do OB - stąd ten post) ale z tych list zastanawiają mnie dwie rzeczy:
1. Czemu Sp20 jest bardziej polecany niż MBD?
2. Czemu nie wspomina się o GM, na których gra Levy?

A z Waszego doświadczenia?
Na których harpach (bez modyfikacji; wyjętych z pudełka) najszybciej da się opanować technikę overblow?

A które stanowczo odradzacie, bo zniechęcą?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2011-01-09, 23:51    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Co do sp20 to są fajne do takiego grania, bo bardzo przyjemnie się je customizuje. Teraz mam 3 specjalki w zestawie i są to moje ulubione harmonijki i najdłużej trzymają. Miałem też np. firebreath i fakt faktem - z pudła wyjęta odrazu brzmi i reaguje lepiej, aczkolwiek nie tak dobrze, żeby się tym przesadnie podniecać (z reguły i tak trza rozkręcić i coś poprawić). Moim zdaniem lepiej dać 2.5x mniej i pogrzebać przy stroikach chwilkę, a mieć harmonijkę jeszcze milej grającą i wytrzymalszą - takie odczucia w tej kwestii mam :P
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-10, 17:56    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Do bendingu:
Seydel 1847,
Golden Melody,
Seydel Blues Solist Pro (ale kiepsko z wytrzymałością)
Seydel Favorite (choć obecnie mam w nim płytki od 1847)
Marine Band Deluxe
Special 20

Do overów:

bez regulacji to na pewni Suzuki Fabulous (Bartek Łęczycki dawał na warsztatach w nią dmuchnąć)
Potem Marine Band Deluxe (też się zdziwiłem),
Golden Melody
Seydel 1847

Oczywiście to moje subiektywne zdanie. Na moją ocenę też mogły wpłynąć tonację harmonijek, jakie mam.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Drui
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-10, 20:30    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Zamieszkaly napisał/a:
Potem Marine Band Deluxe (też się zdziwiłem),
Golden Melody
Seydel 1847

...Na moją ocenę też mogły wpłynąć tonację harmonijek, jakie mam


A w jakich masz, tj. w których tonacjach "over'uje" się łatwiej?

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-10, 21:08    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

mi na C, ale sądzę, że to kwestia wyćwiczenia. Ogólnie w niskich tonacjach wydaję mi się, że jest trochę trudniej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-01-11, 00:20    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Bez regulacji: Suzuki Harpmaster i Marine Band Deluxe - to dwa moje typy :) Naprawdę o niebo lepiej uzyskuje mi się na nich bending, niż na (nieprzerabianych) goldenkach czy specialkach.... Tombo Lee Oskar, o dziwo, także daje radę. To tylko moje opinie - sporo pewnie zależy od szczęścia ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-11, 09:24    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Wciąż nie mogę się nadziwić :)
Harpmaster też? Ciekawe! Ale dobrze, że napisałeś. No i ponownie MBD
Jawi się obraz zestawu harmonijek over'owych którego się nie spodziewałem, szczerze mówiąc.
Przeszukując sieć znalazłem jeszcze wypowiedź na
http://www.facebook.com/t...978&topic=12644
gdzie "nieznany z grubsza nikomu" Richard proponuje:
Najwyżej ocenia
S Firebreath (choć przyznaje on, że nie tania i ma rację ;) )
S Promaster
jakby w dalszej kolejności:
S Manji
Bushman Delta Frost
Golden Melody


Czyli dołączyły dwa nowe typy (Harpmaster wg Rolfa i Promaster wg ww. stronki)...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-01-11, 16:14    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Drui napisał/a:
Wciąż nie mogę się nadziwić :)
Harpmaster też? Ciekawe! Ale dobrze, że napisałeś. [/b]

Zdecydowanie tak :) Jest to generalnie bardzo wrażliwa harmonijka, z jednej strony łatwo ją popsuć jak się silnie dmucha (ogólnie nie należy do najtrwalszych), ale z drugiej strony, dzięki nisko położonym stroikom bardzo łatwo uzyskać na niej overbending i gra się naprawdę łatwo. Niewykluczone, żę w swojej klasie cenowej jest to najlepsza harmonijka do overbendingu. Osobiście miałem 2 egzemplarze, w A i C, i na nich opieram swoją opinię ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Wisnia 

Posty: 109
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-01-14, 01:00    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Cytat:
Do overów:

bez regulacji to...


Moim zdaniem o ŻADNEJ (fabrycznej) nieregulowanej harmonijce nie można w ciemno powiedzieć, że będzie dobra do overbendingu. Jeśli nie umiemy regulować harmonijki do gry tą techniką, musimy zdać się na łut szczęścia. Przez długi czas grałem na Goldenkach, obecnie używam niemal wyłącznie 1847 i powiem Wam, że regulowałem każdy egzemplarz.

Jeśli jednak chodzi o moje typy harmonijek, które nie piszczą, nie świszczą i nie pierdzą przy overbendingu już po po regulacji, to zdecydowanie polecam dwa wyżej wspomniane modele oraz ewentualnie Special 20. Harmonijki Suzuki nie są mi dobrze znane, więc nie wypowiem się na ich temat.

pozdrawiam
Wiśnia
_________________
www.wisnia.info
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-01-14, 08:56    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Wisnia napisał/a:
Cytat:
Do overów:

bez regulacji to...


Moim zdaniem o ŻADNEJ (fabrycznej) nieregulowanej harmonijce nie można w ciemno powiedzieć, że będzie dobra do overbendingu.


Tak. Ale jedne nadają się lepiej od innych, inne gorzej. Wiadomo, że trzeba harmonijkę sobie wyregulować. Ale żeby wiedzieć, jak ją regulować, trzeba umieć zrobić overblowa. Żeby umieć zrobić overblowa, trzeba się go nauczyć - a jeśli nikt nam nie wyreguluje harmonijki, musimy próbować grać na fabrycznej... Tak to mniej więcej wyglądało w moim przypadku ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-14, 13:26    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Todd Parrot mówi że Suzuki Hammond nadaje się już z pudełka do tego, choć możnaby ją pewnie jeszcze podpicować.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-01-14, 17:07    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

minigunmen napisał/a:
Todd Parrot mówi że Suzuki Hammond nadaje się już z pudełka do tego, choć możnaby ją pewnie jeszcze podpicować.

Albo Hammond jest rzeczywiście tak genialny, albo, co bardziej prawdopodobne, Parrot jest mniej wymagający niż Wiśnia ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-14, 17:18    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Albo Wiśnia nie bawił się Hammondem. Nie chcę stawiać na 100% że hammond się nadaje prosto z pudła ale skoro Parrot gra tą techniką a nie kręcił nic przy harpie... :) (tak powiedział)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-14, 18:05    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Ja mam zaś takie doświadczenie. Kierując się bardzo pozytywnymi opiniami pisanymi przez znawców, przede wszystkim, że oberblow jest bez poprawek, nabyłem Sydel 1847 SILVER+

Po wyciągnięciu z pudełka byłem zaskoczony, owszem da się grać overblow ale z trudnościami. Zaraz chwyciłem za moja Golden Melody, którą metodą prób i błędów sobie "podrasowałem" no i na Honerze jest po prostu "żyleta" - chcę mieć overblow, dmucham i mam. Potem (acz niechętnie) rozkręciłem Sydela i wyregulowałem, trochę trudno reguluje się coś co kosztuje 250 a nie 80 zł. Dało się ale do końca i tak nie jestem zadowolony, niestety z powodu bardzo szczelnego wypełniania przez stroiki kanałów nie udało mi się tak wyregulować by nie było słuchać delikatnego brzęczenia. Tu muszę jednak chyba trochę popracować z ustawieniami.

Oddając jednak rację harmonijka jest bardzo dobra a nie kupię jej ponownie jedynie ze względu na smak - po miesiącu grania smak plastiku jest nadal wyczuwalny i niestety nieprzyjemny.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-14, 21:40    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

minigunmen napisał/a:
Suzuki Hammond nadaje się już z pudełka.

Czy nie jest tak, że Hammond, Promaster i Fire Breath mają te same płytki stroikowe? (tak mi jakoś się widzi czytając ich różne opisy, tyle że FB ma drewn korp, a Hammond.. hmm... logo Hammonda na pokrywach?)

Druga sprawa, że bardzo celnie rozpisane przez Rolfa błędne koło dojścia do overblowa. Dlatego poszukiwania na początku harmonijki, która pomoże wskoczyć z tym pierwszym OB wydaje mi się, że mają duży sens.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2011-01-14, 21:48    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Między Hammondem a Promasterem jest pewna różnica, wg mnie na korzyść Hammonda. Nie mam pojęcia jak to jest od strony technicznej, ale od strony praktycznej Hammond wydaje się być szczelniejszy i "miękkszy". Podejrzewam że jest miedzy nimi różnica w wymiarach stroików, ale nie jestem do końca pewien więc sobie ręki nie dam uciąć.

Co do tego czy Hammond daje się do OB prosto z pudełka to - tak nadaje się. Ale podregulować nie zaszkodzi. Na pewno nie jest ona tak dobrze regulowana (prosto z pudełka) żeby grać długie overblow - raczej nadaje się do grania OB jako dźwięki przejściowe. Hammond to ogólnie świetna harmonijka, gdyby nie pojawienie się na rynku Manji to grałbym dalej na tych harpach. Naprawdę polecam, szczególnie po zarznięciu już kilku hohnerów z półki do 90 złotych.

Moje TOP do BENDINGU:

1 Suzuki Manji/Seydel 1847
2 Suzuki Hammond
3 Suzuki Promaster
4 Bushman Delta Frost
5 Seydel Blues Solist
6 Suzuki Harpmaster

TOP do OVERBLOW

1 Suzuki Hammond/Seydel 1847
2 Suzuki Manji
3 Suzuki Promaster
4 Seydel Blues Solist
5 Bushman Delta Frost
6 Suzuki Harpmaster
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Drui
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-14, 22:57    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Prosto z pudełka nadaje się Suzuki Fabulous, ale kto chce płacić za harmonijkę 600zł, żeby nauczyć się overbendingu?

Sądzę, że B-radical też jest dobrze wyregulowana, ale nie wiem, bo nie grałem.

A na błędne koło mam taki sposób. Bierzemy tanią harmonijkę ( w moim przypadku Golden Melody, na początku może być częściowo zepsuta w końcu overów nie uczymy się na wszystkich kanałach ), regulujemy stroiki i ćwiczymy. Jak nauczymy się robić overy to znowu regulujemy, żeby poprawić brzmienie. Podszkolimy się jeszcze bardziej, to znowu poprawiamy i tak do skutku. :P

Ale trzeba uważać, bo skutkiem może być:
a) Dobrze wyregulowana harmonijka;
b) Pęknięty stroik;

U mnie po którejś regulacji pękł stroik, ale poszedłem do zegarmistrza i mi wymienił ze starej harmonijki :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-14, 23:03    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

A Suzuki Overdrive? ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-15, 12:35    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Drui.... Suzuki to nie Hohner żeby puszczać milion harmonijek, różne modele a w środku wszystko to samo :) Na hammondzie gra się nieco inaczej i myślę, że Todd Parrott nie ma zwidów i omamów.
Sam mam zamiar ją przetestować jak się zbierze trochę funduszy.
O Suzuki Overdrive, tym takim z dziurkami w pokrywach już kiedyś gadaliśmy i na dobrą sprawę zyskał opinię zabawki... nikomu się tam nie chce sięgać paluchami, mało komu się taki patent przydał, tak na prawdę.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-18, 22:31    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

A może ma ktoś z Was i może bezpośrednio porównać podatność na oberblow miedzy
Manji a Hammondem
albo
między Golden Melody, MB Deluxe a MB Crossover?

Skłaniam się do Manji ale....

I jeszcze pytanie uzupełniające o tonację: w których tonacjach łatwiej uzyskać OB na 4, 5, 6: poniżej C (A, Bb) czy powyżej (D, F)?
(Mieszko napisał, że na niskich trudniej ale chciałbym się upewnić)

(Minigunman: Parrot, na ile słyszałem, powiedział, że "wydaje mu sie, że stwierdzenie że są takie same nie jest w 100% dokładne" - trochę asekuranckie ;) ale oby tak było! Podejrzewam, że różnica może być na poziomie mikrostrojenia w ostatniej fazie produkcji, taki offtop)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-18, 22:37    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

On zawsze mówi asekurancko, w każdym temacie, na co często wskazuje jego umiarkowanie ekspresyjne określenie "neat" będące ni to mocnym komplementem, ni to zachwytem na punkcie czegoś :) Bo jest świadom indywidualności ocen harmonijek.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-19, 11:00    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Mam porównanie między Goldem Melody, a Marine Band Deluxe.
Moja opinia jest nie jednoznaczna. Aktualnie obie mam wyregulowane i przyznam, że Golden Melody śmiga jak chromatyk, a marine Band zostaje dużo w tyle. Ale bez regulacji, to chyba Marine Band Wygrywa. Choć Overów tak na prawdę nie da się grać bez regulacji;)

Golden Melody mam w C i G, a Marine Banda w D. Mi najlepiej gra się Overy na C. ale może to kwestia gustu i wyćwiczenia. Na G robi się to po prostu zupełnie inaczej. Z resztą podobnie jak zwykły Bendingiem.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-19, 14:07    Odp: [Ranking] Top 10: Do Bendingu, do Overów

Wielkie dzięki za informacje. Ja na szczęście odważyłem się trochę pogrzebać w stroikach i są pierwsze over'y, a więc "błędne koło" przełamane! :D I faktycznie na GM jakoś najłatwiej...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu