Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2010-10-04, 14:54    [Ciekawostka] Samodzielny Indywidualny Fundusz Na Rzecz Wsparcia Polskiego Bluesa :)

Zapewne mój pomysł nie jest oryginalny i może nawet wielu już na to wpadło, al podzielę się ciekawą inicjatywą.

Ileż to razy, gdy zrobimy zakupy w Biedronce, Żabce czy też w warzywniaku w kieszeni zostaje nam reszta w bilonie...

Pomysł polega na tym, aby po każdych takich zakupach grubszy bilon (2 lub 5 złotych), wrzucać do specjalnie przygotowanej skarbony.

Po miesiącu takiego wrzucania (zwłaszcza gdy wrzucamy same piątki) może się okazać że bez większego bólu i wyrzeczeń mamy na nowego harpa :D

Ja wrzucam od wczoraj i Silver Stara czy Blues Banda mógłbym sobie za to kupić, ale nie zrobię tego ;) - w skali miesiąca da się odłożyć na jakiegoś przyzwoitego harpa.

Oczywiście cała ta idea ze zbieraniem piątek nie jest moim pomysłem - w DZIEŃ DOBRY TVN od miesiąca pokazują czteroosobową rodzinę i ich program oszczędnościowy - pewnie widzieliście.

Ale powiedzcie sami - czyż to nie świetny sposób na nową harpię w krótkim czasie??? :D
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2010-10-04, 19:17    Odp: [Ciekawostka] Samodzielny Indywidualny Fundusz Na Rzecz Wsparcia Polskiego Bluesa :)

Jak miałem 14 lat lubiłem czytać książki o Gwiezdnych Wojnach. Takich książek nie było w bibliotece więc musiałem sobie je sam kupować. W wieku 14 lat ciężko o zarobek wiec zrobiłem sobie taki mały słoiczek z napisem "Zbiórka na rozwój czytelnictwa w Polsce". Dawałem tam drobniaki, jednak najwięcej kasy wrzucała tam mama lub babcia. Wyprzedziłem TVN o jakieś 5 lat.

Pozdrawiam ;)

P.s. Wyłącz telewizje. Serio ;)

Edit:

Wzięło mnie na wspomnienia, poszukałem trochę i znalazłem w szafce ten słoiczek:

http://img121.imageshack.us/i/zdjcie00151.jpg/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2010-10-04, 19:55    Odp: [Ciekawostka] Samodzielny Indywidualny Fundusz Na Rzecz Wsparcia Polskiego Bluesa :)

Pomysł jest OK!
Nie wspominając o palaczach:
7zł za paczkę dziennie, po miesiącu masz 210zł, po trzech miesiącach 3x "1847", lub stajnię tuzina Harpmasterów we wszelkich tonacjach (nawet tych nieużywanych) ;)

szaman69, Ty tez nie jesteś pierwszy, pamiętacie SKO? :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2010-10-04, 20:16    Odp: [Ciekawostka] Samodzielny Indywidualny Fundusz Na Rzecz Wsparcia Polskiego Bluesa :)

1go września wraz z pójściem mojego syna do szkoły rzuciłem palenie.
Zamiast 9,80 na paczkę "wielbłądów" to wrzucam 10 złotych do słoiczka.
340 już odłożone, a w czerwcu będzie dodatek na wakacje.

...albo nakupuję sobie 300 paczek papierosów, heheh! (żartowałem)

Pozdrawiam
Saskers
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-10-04, 20:25    Odp: [Ciekawostka] Samodzielny Indywidualny Fundusz Na Rzecz Wsparcia Polskiego Bluesa :)

Dobry sposób ma-rucha. Ja robię tak, że szukam raz do roku okazji, żeby uciułaną na nieokreślony cel kasę wydać na harpa, czyli urodziny albo niezła średnia na koniec roku akademickiego. Ale zbieranie po groszu - super. Ja zbieram miedziaki od 2 lat. Mam jakieś 2 złote :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2010-10-05, 13:59    Odp: [Ciekawostka] Samodzielny Indywidualny Fundusz Na Rzecz Wsparcia Polskiego Bluesa :)

Hehe to faktycznie działa - sam tak robie od jakiś 3 tygodni :P Póki co niewiele tam jest, niestety, ale powoli się uzupełnia, a drobniaków nie szkoda tam wrzucać :P
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Bluesmaster 


Wiek: 53
Posty: 43
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-01-07, 00:31    Odp: [Ciekawostka] Samodzielny Indywidualny Fundusz Na Rzecz Wsparcia Polskiego Bluesa :)

Pomysł doskonały, tylko ja wszystkie drobniaki które mi zostają po wizycie w warzywniaku trwonię na Pepsi i batoniki z automatu.. Lepiej idzie mi z patentem na rzucenia palenia, bo od roku mam nowy obiektyw w lustrzance a pieniążki same się przelewają miesięcznie na spłatę kredytu :)
Chociaż zaraz zaraz, skoro rozstałem się z papierosami to mógłbym też rzucić pepsi i batoniki, wtedy spokojnie pieniążki mogłyby się gromadzić w Samodzielnym Indywidualnym Funduszu Na Rzecz Wsparcia Polskiego Bluesa :)

[Edit]
No i wyszło mi na zdrowie - wypiąłem się na słodycze i napoje gazowane. Na dodatek całkiem zrezygnowałem z piwa butelkowego (bez żalu, bo jego jakość spadała przez lata a teraz to dla mnie niestety popłuczyny). A brzęczący strumień płynie do skarboniki :) )
Ostatnio zmieniony przez Bluesmaster 2011-01-15, 15:20, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-07, 08:18    Odp: [Ciekawostka] Samodzielny Indywidualny Fundusz Na Rzecz Wsparcia Polskiego Bluesa :)

Ja zainspirowany pomysłem zacząłem zbierać drobne jakieś dwa i pół miesiąca temu i właśnie dziś idę po płytki stroikowe do 1847:) Znaczy to, że pomysł dobry i nawet dużo udało mi się uzbierać;) Wystarczyło ograniczyć słodycze i picie kawy na uczelni;) Choć z tym drugim to jeszcze nie do końca:P

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu