Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
max_97 

Wiek: 26
Posty: 8
Skąd: Lębork
Wysłany: 2011-01-06, 22:27    Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

Na początku , Witajcie ;)

Wiem, że już dużo takich tematów było, ale nigdzie nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Na początku dostałem od rodziców, jakąś dziwną chińska harmonijkę -,-' ale jak na początek nie było aż tak źle . Teraz chcę kupić nową i już nie wiem którą. Jak w temacie którą polecacie bardziej? Która bardziej się opłaca dla początkującego ?

Z góry pozdrawiam i dzięki .
Max. :)
_________________
....
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-01-06, 22:30    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

Marine Banda i Blues Harpa nie radzę.Co prawda nie mam z nimi doświadczenia,ale są to harmonijki z drewnianym grzebieniem-za dużo śliny i spęcznieją.Ja wybrałem Suzuki Harpmastera-ma plastikowy grzebień więc w gdyby jakiś syf się dostał mogę najzwyczajniej w świecie przepłukać harpa :D
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-01-06, 22:33    Re: Marine Band vs. Blues Harp

max_97 napisał/a:
Wiem, że już dużo takich tematów było,

... ale i tak założę sto pięćdziesiąty ósmy o tej samej treści 8/
Nie znalazłeś jednoznacznej odpowiedzi, BO JEJ PO PROSTU NIE MA. To jest pytanie w stylu "co lepsze: opel astra czy ford focus"... Ilu użytkowników, tyle opinii. Każdy model ma swoje wady i zalety. Poczytaj, pomyśl, wybierz to, co Cię bardziej przekona. Ja osobiście nie lubię Blues Harpa, za to mam sentyment do Marinki. I za chwilę znajdzie się tu 10 postów podzielających moje zdanie i 10 postów udowadniających coś wręcz przeciwnego.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
max_97 

Wiek: 26
Posty: 8
Skąd: Lębork
Wysłany: 2011-01-06, 22:34    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

Czytałem że Blues Harp jest dobrze zaimpregnowany i nie pęcznieje. I nie wiem, każda ma wady i zalety . Jaką mam wybrac . ?
_________________
....
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-06, 22:37    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

Najlepszą max, najlepszą ;) Niestety nie ma opcji, żeby ktoś pomyślał za Ciebie, musisz wbrać według swoich oczekiwań. Czytaj forum, kolejny temat nie jest potrzebny.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-01-07, 09:02    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

Przeczytaj te dwa tematy:
http://forum.harmoszka.co...szka-vt3511.htm
http://forum.harmoszka.co...ijka-vt4048.htm

Jak jeszcze będziesz miał wątpliwości to chyba lepiej "podepnij" się pod któryś z tamtych tematów.

Pozdrawiam

Medium

PS. Nie polecę Ci żadnej harmonijki, bo to ty sam musisz zdecydować co dla Ciebie jest lepsze, a ja powiedziałbym co mi bardziej pasuje, miałbyś zatem mój wybór nie swój.

Oczywiście, że Ford Focus jest lepszy - mam, jeżdżę i używam. Ale nie może mieć zbyt małego silnika, musi być zadbany i dobrze utrzymany. :what:
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-01-07, 11:54    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

Medium napisał/a:
Oczywiście, że Ford Focus jest lepszy - mam, jeżdżę i używam. Ale nie może mieć zbyt małego silnika, musi być zadbany i dobrze utrzymany. :what:

I dokładnie to samo napisze właściciel Opla Astry o swoim aucie :) . Identycznie jest z odpowiedzią na pytanie: która harmonijka lepsza (oczywiście przy założeniu, że, tak jak tutaj, porównujemy modele z tej samej półki cenowej i jakościowej).
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-01-07, 12:10    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

Młynku!

Bardzo się cieszę, że podzielasz moje zdanie.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
max_97 

Wiek: 26
Posty: 8
Skąd: Lębork
Wysłany: 2011-01-09, 10:54    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

Wybrałem Blues Harpa. Mam nadzieję że się spisze. ;)
_________________
....
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-01-09, 18:29    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

Lubię tematy z Happy Endem.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
radiomaniak


Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-01-21, 15:32    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

Medium, sorrry za pytanie osobiste na forum, ale wieki temu znałem jednego gościa który przeniósł sie z Katowic do Ełku właśnie. Wiek mógłby się zgadzać a, w podstawówce żaden z nas nie miał jeszcze wąsów ani brody.

Jeśli te przenosiny coś Ci mówią to będzie niemała niespodzianka.

Pozdrawiam,
NW. :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-01-21, 15:38    Odp: Hohner Marine Band vs Hohner Blues Harp

To nie ja.
Jestem Ełczaninem z urodzenia, wychowania i gdyby nie studia (5 lat poza miastem) mógłbym o sobie napisać, że na dłużej nie opuszczałem swojej prowincjonalnej mieściny.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu