Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-01-06, 14:05    Sailor tremolo

Hej.
To drugi temat jaki zakładam na temat tego sprzętu. Tym razem chcę się podzielić wrażeniami z użytkowania tej Bardzo Fajnej Harmoszki.
Pierwszego Sailora w tonacji D zakupiłem już ponad rok temu w Irlandii i wówczas traktowałem go jako miłą pamiątkę po pobycie w tym kraju; nie poczułem wtedy tego harpa i niezbyt często po niego sięgałem.
Byłem wówczas bardziej przyzwyczajony do bluesówki - zalety harmoszy w stroju solowym odkryłem po czasie.
Co do tego konkretnego modelu to trudno tu o rzetelną opinię gdyż wcześniejsze doświadczenia z tremolakami nie były zbyt duże, a sprzęt na jakim próbowałem nie należał do najlepszych (Kankan i Parrot znajomego)
Nie grałem na popularnych tremolakach Hohnera (Weekender czy Big Valley) nie będę więc porównywał. Różnica w cenie wskazuje na przewagę Sailora ale jak wiemy - nie zawsze droższe znaczy lepsze.
Obecnie posiadam dwa egzemplarze tego modelu i jestem z nich bardzo zadowolony - myślę że jeśli chodzi o tremolo to znalazłem już swój model harmonijki - właśnie Seydel Sailor.
Tym co lubię w tym harpie jest jego brzmienie, bardzo porządne wykonanie a także łatwość wydobycia dźwięku - doskonale nadaje się do szant i folka zwłaszcza tego irlandzkiego. Jest to sprzęt bardzo "user friendly" i kiedy zacznie się na nim grać to może tylko motywować do kontynuowania przygody z tremolo.
Nie wspomniałem jeszcze o łatwości wykonywania podciągów, co bardzo urozmaica brzmienie i zwiększa możliwości grania różnych ciekawych rzeczy.
Kończąc ten przydługi wywód - gorąco polecam, jeśli ktoś się zastanawiał...
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-06, 20:13    Odp: Sailor tremolo

A jak jest z tymi podciągami?
Czy tak jak w artykule Pulatoma (?), tzn. musisz blokowac górny lub dolny rząd, czy można jechać podciągiem na obydwu stroikach naraz?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ma-rucha 

Wiek: 44
Posty: 131
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Płock
Wysłany: 2011-01-06, 20:39    Odp: Sailor tremolo

Można tak i tak. Lepiej wychodzą oczywiście na jednym rzędzie ale i na dwóch jest to możliwe ponieważ na Sailorze generalnie dźwięk wydobywa się łatwo.
_________________
Nie ma że się nie da!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu