Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Annette 

Posty: 2
Wysłany: 2010-05-03, 21:01    Hohner International

Jest to mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich :)

Kilka lat temu dostałam od babci w prezencie harmonijkę hohner international. Nie grałam na niej w ogóle, chyba że bawiliśmy się nia jako dzieci (bezrozumne dmuchanie w harmonie jak popadnie) także wiele ona przeszła. No i jakiś miesiąc temu cos mnie tknęło, żeby na tym zacząć grać... no i teraz kilka moich pytań:

1. Czy to jest dobry sprzęt???
2. Jak się tym posługiwać??? Posiada ona 48 dziurek w 2 rzędach cięgiem. Próbowałam grać tym z tabulatur i myślałam, że jeden kanał w tabulaturze to 4 moje kratki, ale żeby nie wiem jak to łączyc to 10 kanałów z tego nie wyjdzie :D

Na razie tyle dalsze pytania będą się pojawiać wraz z rozwojem mojej gry na tym instrumencie ( o ile w ogóle na tym się da grać)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-05-03, 21:16    Odp: Hohner International

To jest harmonijka Tremolo. Taka do muzyki biesiadnej itp. To względnie dobry sprzęt ale większość harmonijkarzy tutaj i większość porad tutaj jest związana z harmonijkami 10-kanałowymi, bluesowymi, w systemie richtera. No i taką harmoniję bym polecał. Już jest na forum napisane jaką najlepiej kupić na początek, zapraszam do lektury :)

A co do samych pytań to polecam temat na temat harmonijek tremolo :)
Pozdrawiam.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SuperWiktor23 

Wiek: 24
Posty: 2
Skąd: Niewiem
Wysłany: 2011-01-04, 20:17    Odp: Hohner International

Moim zdaniem nic nie osiągniesz :D bo nieodpowiednio się przygotowujesz taka jest prawda jako dziecko waliłeś w harmonikę jak by zabiło twego kolegę :/ :/ :/ :/ :/ Ćwicz a może sie to zmieni ale nie śpiew zamknij to w swoich myślach i w buzi też :x
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-04, 20:43    Odp: Hohner International

SuperWiktor23, proszę o wyjaśnienie szerzej Twojej mysli i rzeczowe argumenty :]
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SuperWiktor23 

Wiek: 24
Posty: 2
Skąd: Niewiem
Wysłany: 2011-01-05, 09:20    Odp: Hohner International

Odwal się mam inne rzeczy do robienia tak jak Ty oby dwaj doskonalimy swoje umiejętności ale wątpię czy Ty się tym zajmujesz.... Ta strona www jest dla tych co grają a nie dla tych co śpiew :D ają
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-01-05, 10:05    Odp: Hohner International

SuperWiktor23, za złamanie regulaminu w punktach 1 i 5 przyznaję punkt karny. Swoją drogą dwa posty i obydwa podpadają pod złamanie regulaminu. Ciekawie zaczynasz karierę na forum.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Marcel_Banda 


Wiek: 46
Posty: 63
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-05, 15:23    Odp: Hohner International

Medium napisał/a:
SuperWiktor23, za złamanie regulaminu w punktach 1 i 5 przyznaję punkt karny. Swoją drogą dwa posty i obydwa podpadają pod złamanie regulaminu. Ciekawie zaczynasz karierę na forum.

Pozdrawiam

Medium


! :) ))
_________________
Marcel, Banda Łysego
www.bandalysego.pl

----------------------------------------------------------
trzeba wiedziec...kiedy dmuchnąć....
----------------------------------------------------------
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-05, 21:39    Odp: Hohner International

Taką młodzież teraz mamy.. cóż.

A tak poza tym to nie sądzę, żeby 11-latek był starym wyjadaczem i kimś, kto mógłby pouczać o drodze do sukcesu. Wątp sobie chłopczyku, butem drzwi na scenę nie otworzysz. :)
Pozdrawiam.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu