Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
pudding87

Posty: 1
Wysłany: 2010-12-24, 16:24    Czy koniecznie trzeba zaczynać od harmonijki w tonacji C?

Wpierw zaznaczam, że jestem kompletnie zielony w temacie harmonijek ;) Dostałem na Święta od dziewczyny harmonijkę Tombo FolkBLues A i mam pytanie odnośnie tonacji. W sklepie dziewczynie pomógł sprzedawca i powiedział że taka harmonijka będzie dobra na początek, natomiast wszędzie gdzie czytam poleca się wpierw tonację C. Czy ta różnica w tonacji będzie dla początkującego jakimś dużym problemem? Czy koniecznie powinienem kupić inna harmonijkę w tonacji C, ewentualnie starać się wymienić tą?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-24, 16:59    Odp: Czy koniecznie trzeba zaczynać od harmonijki w tonacji C?

Bez czytania do końca, już wiem jakie na końcu będzie pytanie. Takich tematów od groma.

"Szukaj"

Pozdrawiam pokojowo.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-12-24, 17:56    Odp: Czy koniecznie trzeba zaczynać od harmonijki w tonacji C?

Jak nie chce Ci się szukać to mi nie chce się pisać:

pytanie 1. nie koniecznie
pytanie 2. nie koniecznie
pytanie 3. nie wymieniaj
;)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-12-24, 22:33    Odp: Czy koniecznie trzeba zaczynać od harmonijki w tonacji C?

A ja dodam, że masz świetną dziewczynę :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2010-12-25, 19:47    Odp: Czy koniecznie trzeba zaczynać od harmonijki w tonacji C?

Mi moja kupila 3 pary skarpet Nike i rakiete do badmintona.. :(

a tak bardzo prosilem o big sixa.. ;(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Cadogan 

Wiek: 28
Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-26, 10:39    Odp: Czy koniecznie trzeba zaczynać od harmonijki w tonacji C?

@OFFTOP:
CJSIMON!!!BEZ OFFTOPU!!!

@NORMALNY POST:
A to tylko niższa tonacja od c i tyle.Znakomita do grania razem z gitarą :D .
_________________
:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2010-12-26, 16:47    Odp: Czy koniecznie trzeba zaczynać od harmonijki w tonacji C?

Napewno tonacja C jest najbardziej powszechna, dużo utworów jest rozpisanych na tą tonację, czy też lekcje na yt albo też różne warsztaty są oparte głównie na tej tonacji, ale dla chcącego nic trudnego i w tej tonacji też dasz radę, a jak ci się spodoba to po jakimś czasie dokupisz sobie w tonacji C kolejną harmonijkę.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu