Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
MilKam88 

Wiek: 36
Posty: 39
Otrzymał 9 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-24, 02:11    [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Panowie i Panie. Moim zdaniem bardzo dobry harmonijkarz i wokalista ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-12-24, 11:01    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Dziwne, że wcześniej tego nie było w tym dziale :)
No tak, fantastyczne brzmienie i przede wszystkim feeling, to harmonijkarz, którego w sumie lubię najbardziej z naszych w Polsce, za feeling :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
szaman69 


Wiek: 33
Posty: 174
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2010-12-24, 11:18    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

No dokładnie minigunmen, Wiśnia ma feeling pierwszorzędny. A i warsztaty świetnie prowadzi, szczerze polecam ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-24, 11:51    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Świetny muzyk - nic dodać, nic ująć.

A teraz sorry za offtop:
Nie wiedziałem, że Jason Ricci udziela się na naszym forum i do tego mówi w naszym języku.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-24, 12:09    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

gmx, "są takie rzeczy, które się fizjologom nie śniły"... ;)

Co do tematu:
minigunmen napisał/a:
to harmonijkarz, którego w sumie lubię najbardziej z naszych w Polsce, za feeling :)
+ za charakter i osobowość. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-12-24, 13:25    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Otóż to aansaa, tu jedno z drugiego wynika, dokładnie ;)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2010-12-24, 14:19    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Jeśli chodzi o muzyków polskich, to jeden z moich faworytów. Dobry pedagog, a harmonijkarz i wokalista naprawdę wspaniały. Wydał kilka świetych płyt, a na koncertach jest jeszcze lepszy, nieraz miałem okazję posłuchać jego Blue Machine w krakowskim Harrisie i za każdym razem byłem tak samo zachwycony :)
Blue Machine - ŁW jest tutaj liderem - wokalistą i harmonijkarzem. Zespół gra standardy bluesowe (i nie tylko) wykonane w zdecydowanie niestandardowy sposób. Dobrze ich muzykę określa tytuł ich płyty - Rockin' the Blues. Naprawdę polecam wydawnictwo ;)
Hard Times - to zespół akustyczny, dwie gitary i Wiśnia. Również standardy bluesowe. Znam niestety tylko z płyty, którą również bardzo polecam. Bardziej ekspresyjny wokal trudno znaleźć na tym świecie ;)
Limbo - zespół już nie istniejący. Tutaj wokalistą jest ktoś inny. Świetne solówki Wiśni na płycie Czarny Kolczyk. Jedna z moich ulubionych płyt.

P.s. Mam tylko nadzieję, że nie przeczyta tego tematu, bo będzie wazelina :D
Ostatnio zmieniony przez Rolf 2011-01-30, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-24, 14:23    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Rolf napisał/a:
P.s. Mam tylko nadzieję, że nie przeczyta tego tematu, bo będzie wazelina :D


:hah:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MilKam88 

Wiek: 36
Posty: 39
Otrzymał 9 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-24, 14:24    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Panowie skąd takie niezdrowe zainteresowanie moim avatarem? Ten temat jest o Wiśni a nie o moim avatarze :roll:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-12-24, 14:28    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Zainteresowanie avatarem jest z przymrużeniem oka ;) Spokojnie.

A niech czyta, dobra wazelina nie jest zła :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-12-24, 15:35    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Zniżka na warsztaty zawsze się przyda :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-24, 15:52    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Harry napisał/a:
Zniżka na warsztaty zawsze się przyda :D


W koło miliony świątecznych światełek, a ten o pieniądzach... ;)
Materialisto, Ty! ;p
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2010-12-24, 16:04    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Zainteresowanie avatarem nie jest niezdrowe, wręcz przeciwnie, podobno śmiech ma pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2010-12-24, 18:50    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

aansaa napisał/a:
+ za charakter i osobowość.


Od siebie dodam jeszcze plusa za poczucie humoru, które widać zarówno na scenie, jak i w jego pozascenicznej działalności (patrz: "Harmonijka Cały Świat") ;) Co do samych umiejętności - chylę czoła za wspomnianą wcześniej "niestandardowość" :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mazur 


Posty: 67
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-12-24, 22:52    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

No Wiśnia.. Świetny harmonijkarz! Super wokalista! A przy tym świetny człowiek!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fleder 


Wiek: 40
Posty: 26
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2011-01-30, 20:31    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Również przyłączę się do pochlebnej opinii o Łukaszu, przypadł mi do gustu jego wokal i styl gry. Mam jednocześnie pytanie, na jakich harmonijkach grywa? Albo chociaż na jakiej gra tutaj w Ain't no sunshine http://www.youtube.com/wa...feature=related ??? Wejściówka bardzo fajnie mu wyszła, w sumie to nie wiem czy to zasługa brzmienia harmonijki czy to mikrofon tak przesteruje? Tak czy owak prosiłbym o podpowiedź.

PS. We wspomnianym wyżej kawałku chłopaki chyba mają trochę w czubie? Chociaż ogólnie podoba mi się wykonanie bo generalnie bardzo lubię ten numer, to mam wrażenie, że Wiśnia mógł dać z siebie więcej (mam na myśli śpiew), a kolega z gitarą (niestety ale nie znam personaliów) mógłby się mniej wygłupiać :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-30, 20:55    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Mikrofon przesterowuje. A zasługa brzmieniowa leży w umiejętnościach Łukasza Wiśniewskiego. To taki kawałek, że nie trzeba dawać z siebie więcej, jest całkiem git, interpretacja mi odpowiada ale to moja subiektywna ocena :) Wiśnia niech się wygłupia ile wlezie, ma osobowość, do której to pasuje i jest klimat.
To jest video z 2009, więc mógł grać na Tombo Folkblues (istnieje duże prawdopodobieństwo). Lub Golden Melody.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
fleder 


Wiek: 40
Posty: 26
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2011-01-30, 21:14    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Tak patrząc mu teraz na ręce to rzeczywiście, przemykają zaokrąglone kształty i czerwony korpus Goldenki :) Nie brałem jej jakoś pod uwagę bo chyba dostała wycisk mniej więcej w środku utworu (a myślałem, że Goldenki są delikatne... :D )
Nie mam wątpliwości co do umiejętności Łukasza, może za bardzo lubię ten kawałek i jakoś podświadomie oczekiwałem rewelacji ;)
Dzięki za odp!
Pozdrawiam!

EDIT:
W kawałku 'All your love' widać wyraźnie na zbliżeniu, że ściska Goldenkę :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-01-30, 21:36    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Nie dostała wycisku, to dynamika. :) No tak, jakiś czas grał na Goldenkach.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-01-31, 10:32    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Znakomity muzyk. Bardzo podoba mi się jego poczucie humoru. Niech się wydurnia im więcej tym lepiej :D . Apropos jutro jadę na parę dni do Kraku i chciałbym w miarę możliwości odwiedzić jego warsztaty, jeśli takakowe będą miały miejsce.

[ Dodano: 2011-01-31, 10:33 ]
Mam jeszcze pytanko na jakich harpach Łukasz gra obecnie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2011-01-31, 11:32    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Wiśnia jest endorserem Seydla, ale wcześniej grał na Goldenkach i Special 20.
Czasami coś nam tu pisze, to może sam odpowie na pytanie mr.c. jeśli znajdzie chwilę.
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2011-01-31, 11:42    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

mr.cymbał napisał/a:
Znakomity muzyk. Bardzo podoba mi się jego poczucie humoru. Niech się wydurnia im więcej tym lepiej :D . Apropos jutro jadę na parę dni do Kraku i chciałbym w miarę możliwości odwiedzić jego warsztaty, jeśli takakowe będą miały miejsce.

[ Dodano: 2011-01-31, 10:33 ]
Mam jeszcze pytanko na jakich harpach Łukasz gra obecnie?


1847
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Wisnia 

Posty: 109
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-02-05, 02:22    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Cześć!
Przede wszystkim bardzo wam dziękuję za miłe słowa. :)



Co do harmonijek - gram głównie na 1847, czasem używam też customizowanych przeze mnie Golden Melody w niższych tonacjacjach ( G, A). 1847-ki w tych tonacjach mają piękne, ciepłe brzmienie, jednak wydają mi się być trochę "powolne". W związku z tym do kawałków szybkich wybieram GM, do nastrojowych natomiast 1847.

P.S.
Cytat:
a myślałem, że Goldenki są delikatne...

Zupełnie nie wiem skąd wzięła się ta opinia. Przez długi czas grałem wyłącznie na GM i byłem bardzo zadowolony z ich trwałości. Nadal używam kilku egzemplarzy, które mają grubo ponad rok i działają bez zarzutu.
_________________
www.wisnia.info
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Michał Kielak 


Wiek: 46
Posty: 58
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-02-05, 09:51    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Wisnia napisał/a:
... Nadal używam kilku egzemplarzy, które mają grubo ponad rok i działają bez zarzutu.


Wiśnia, jak ty to robisz? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-02-05, 14:05    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Też mam kilka. To proste - te starsze, lepsze i w dodatku dobrze wyregulowane są "nie do zajechania" :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-02-05, 23:04    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Widziałem goldenki u Łukasza na warsztatach w Krakowie 1,5 roku temu, Chorwacji, a także na niedawnym Koncercie Harmonijkowy Atak w Krakowskiej ,,Alchemii''. :)
Tak więc, są w ciągłym użytkowaniu i słuchając gry - mają się w dobrej kondycji co potwierdza słowa Mistrza oraz dobrą jakość tych modeli. :harp:

_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2024-01-20, 16:16, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-11, 14:39    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Na dobrą sprawę program "Harmonijka Cały Świat" można nazwać mianem harmonijkowego Top Gear. Podobnie, jak słynny brytyjski program motoryzacyjny prezentuję bardzo luźne i humorystyczne podejście do pewnych zagadnień. Wiążą się z nimi podobne kontrowersje i co najważniejsze, gdy oglądam oba programy banan nie znika z mej mordy ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-02-18, 09:31    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Wczoraj byłem na koncercie zespołu Hard Times i muszę przyznać, że zrobił na mnie wrażenie. Słyszałem ich na nocach bluesowych, ale od tego czasu słychać ogromny postęp. Wiedziałem, że Wiśnia "Wymiata", ale nie sądziłem, że aż tak.

Poza tym jest też świetnym wokalistą i frontmanem:) Naprawdę przyjemnie się tego słuchało. A gitarzyści, którzy z nim grają też są fenomenalni. Sądzę, że jeden z nich powinien sobie obciąć dwa palce, bo mógłby konkurować z Django Reinhardtem.

Pozdrawiam i idę posłuchać ich płyty:)
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-02-18, 10:03    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Zamieszkaly, a grali też swoje kawałki, czy tylko żywiołowe interpretacje klasycznych bluesów?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-02-18, 18:00    Odp: [Harmonijkarz] Łukasz Wiśniewski, Harmonijkarz, wokalista, nauczyciel

Raczej to drugie. Tzn nie wiem, czy zagrali nie zagczegoś swojego, ale większość to raczej standardy i klasyczne bluesy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu