Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
wrobell

Posty: 10
Wysłany: 2010-12-23, 16:51    Honner Blues Harp - ciężko wydobyć dźwięk na 3 kanale

mam problem z blues harpem z wdechaniem kanału 3 strasznie cięzko wydobyć dźwięk i nie wiem czy tak powinno być czy coś jest zepsute aa i jak by co mam tonacjie A
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2010-12-23, 21:28    Odp: Honner Blues Harp - ciężko wydobyć dźwięk na 3 kanale

Jak na dobę grania (ewentualnie dwa dni) na harmonijce odpowiem Ci:

Trenuj, trenuj i trenuj. Na pewno za jakiś czas będziesz się śmiał z tego tematu i problemu.

Pozdrawiam

Medium

PS. Widzę, że wybrałeś Blues Harp'a. Gratuluję.
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KUKUSIEK 


Wiek: 64
Posty: 94
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: 2010-12-30, 15:18    Odp: Honner Blues Harp - ciężko wydobyć dźwięk na 3 kanale

Mam podobny problem z kanałem 8 na wdechu, muszę uźyć raz tyle sił niż na sąsiednich dwóch kanałach, inaczej mówiąc ciężko chodzi czy jest na to jakiś sposób? Żal by mi było tej harmonijki (oczywiście mowa o Blues Harp'e C) .
Dodam że wytrzepywanie, płukanie i przedmuchiwanie przerobiłem , nawet rozebrałem, ale boję się w niej grzebać.Wiem też jak grała wcześniej ,nie miałem tego problemu.
_________________
Od brzmienia harmonijki piękniejsza jest tylko cisza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Indian69 

Posty: 10
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-26, 22:55    s

Według mnie, jeśli harmoszka jako nowa grała dobrze i się coś zapaskudziło, przestaje grać dobrze na którymś kanale to trzeba nauczyć się to naprawiać.
Problem w tym że to wymaga czasem ofiar.. pierwszego bluesbanda katowałem na różne sposoby ale po godzinach kombinowania jak zrobić żeby znów grał dobrze na wszystkich kanałach doszedłem do wprawy. Ma 4 lata a reaguje na najdelikatniejsze dmuchnięcia. Ale to jest tania harmoszka i na niej można się uczyć napraw i regulacji, na bluesharpie... no teraz już grzebie z niezłymi efektami ale ciesze się że wczesniej miałem okazje popełnić wszelkie możliwe błedy na harmonijce z dolej półce. :)
_________________
Doors.. i po co było otwierać?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KUKUSIEK 


Wiek: 64
Posty: 94
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: 2011-01-27, 12:44    Odp: Honner Blues Harp - ciężko wydobyć dźwięk na 3 kanale

Ciekaw jestem na czym polegało twoje katowanie . Sam torturowałem Silver Stara ale nic z tego nie wyszło.
Pozdrawiam Piotr
_________________
Od brzmienia harmonijki piękniejsza jest tylko cisza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-29, 16:20    Odp: Honner Blues Harp - ciężko wydobyć dźwięk na 3 kanale

Blues Harpy tak mają, że nie chcą grać od nowości. Trza regulować stroiki.
_________________
Człowiek nieuzbrojony sprowadza na siebie wiele złego, w tym powszechną pogardę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2011-01-29, 18:55    Odp: Honner Blues Harp - ciężko wydobyć dźwięk na 3 kanale

jezu kolejny odcinek najpopularniejszego forumowego tasiemcowego serialu utrzymanego w klimatach thrilleru pt "Kanał nie działa" ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2011-01-29, 20:55    Odp: Honner Blues Harp - ciężko wydobyć dźwięk na 3 kanale

Zawsze można próbować przebić modę na sukces!
_________________
Człowiek nieuzbrojony sprowadza na siebie wiele złego, w tym powszechną pogardę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2011-01-30, 16:49    Odp: Honner Blues Harp - ciężko wydobyć dźwięk na 3 kanale

temu serialowi blizej do Prison Break chyba bardziej :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu